Namiastkę 3D Touch na Androidzie możesz mieć już teraz. Wystarczy jedna aplikacja

Podoba Ci się technologia 3D Touch znana ze smartfonów Apple'a? W podobną funkcję możesz uzbroić swojego smartfona już teraz.

Kilka tygodni temu pisałem Wam o funkcji Launcher Shortcuts, którą przygotowuje Google. Pozwala ona "zaszyć" menu kontekstowe ze skrótami odpowiedzialnymi za wykonywanie różnych działań w ikonie aplikacji. Mniej więcej tak jak działa to w iPhone'ach.

Prawdopodobnie funkcja oficjalnie zadebiutuje wraz z Androidem 7.1 i nowymi smartfonami z linii Google Pixel, których premiera ma się odbyć 4 października. Menu kontekstowe znajduje się w kodzie wybranych aplikacji już teraz, co postanowił wykorzystać mój ulubiony twórca apek na Androida — Chris Lacy.

Obsługa Launcher Shortcuts została zaimplementowana w nowym Action Launcherze

Aby z niej korzystać, nie jest potrzebny ekran wykrywający siłę nacisku. Wystarczy przesunąć palec po ikonie w górę i bez odrywania go od ekranu wybrać stosowną pozycję z rozwiniętego menu.

Rozwiązanie proste, wygodne i przyspieszające wykonywanie poszczególnych działań.

Jak sprawdzić, które aplikacje wspierają Launcher Shortcuts?

Na pulpicie ikony takich aplikacji oznaczone są niewielkim trójkątem w dolnym prawym rogu.

Wszystkie kompatybilne apki znajdziecie w ustawieniach Action Launchera. Wystarczy kliknąć pozycję "Quckcuts" w zakładce "Folders, Quickcuts & Shutters". Na razie wspieranych jest głównie kilka apek Google'a, ale deweloperzy mogą stosunkowo łatwo zaimplementować tę funkcję w swoich aplikacjach.

Poniżej przykładowe działania przypisane do różnych aplikacji:

Zobacz również: Appshaker 2 #36: Volkey, Symmetrica, Today Weather i inne

  • Google — Zapytanie, Wyszukiwanie głosowe;
  • Filmy Play — Moje filmy, Moje programy TV, Moja lista życzeń;
  • Dysk — Szukaj;
  • Gmail — Utwórz wiadomość;
  • Książki Play — Sklep, Moja biblioteka;
  • Twitter — Nowy tweet, Wiadomości;
  • YouTube — Subskrypcje, Do obejrzenia.

Fajnie, że Google opracował jeden wspólny standard i że nie narzuca żadnych wymogów hardware'owych. Gdyby jednak producenci smartfonów zdecydowali się wpakować do swoich urządzeń ekrany wykrywające siłę nacisku, mają gotowe rozwiązanie. Ciekaw jestem, czy nadchodzące Pixele będą miały takie wyświetlacze.

Aplikację Action Launcher 3 można pobrać ze Sklepu Play

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Drugi odcinek Appshakera już jest! Google Allo? Dziękuję, zostaję przy Messengerze Appshaker powraca! Zobacz pierwszy odcinek nowej serii Twórcy WhatsAppa chyba jeszcze nie wiedzą, że Windows Phone już nie żyje SwiftKey to pierwsza klawiatura ekranowa oparta na sztucznych sieciach neuronowych. Jak działa? Boom na Pokemon GO dobiega końca, ale twórcy nie mają powodów do obawy Ostatnie zmiany w Pokemon GO to wylewanie dziecka razem z kąpielą Interfejs nadchodzących smartfonów Google'a możesz mieć już dziś Lifestage to nowa społecznościówka Facebooka, w której nie jestem mile widziany Masz gogle Samsung Gear VR? Tę aplikację musisz poznać 81 pobrań na sekundę i 10 milionów dolarów dziennie, czyli Pokemon GO w liczbach Zaczyna się. Granie w Pokemon GO oficjalnie zakazane w Iranie. Powód? BlackBerry Hub+, czyli nie musisz mieć już smartfona BlackBerry, by korzystać z najważniejszych usług firmy Microsoft Pix to aplikacja, dzięki której iPhone powinien robić lepsze zdjęcia. No właśnie, powinien... Nowa Opera Mini na Androida daje ci powód, by korzystać z niej jeszcze częściej Efekt szału na Pokémon GO? Sprzedaż powerbanków w Polsce poszybowała w górę Pokémon GO oficjalnie w Polsce! Kontrola rodzicielska w systemie Android - poradnik Co to jest Snapchat i jak działa? Polaroid wypowiada wojnę Instagramowi. Zdjęcia i filmiki to przeszłość Pokémon GO to gra, której producenci opasek fitness powinni zacząć się bać Panel Google Now od teraz nie tylko w launcherze Google'a 5 stworzonych przez Facebooka aplikacji, które okazały się ogromnymi niewypałami Allo - inteligentny komunikator Google'a