GIPHY CAM, czyli jak stworzyć zabawnego GIF-a na smartfonie

GIPHY CAM to aplikacja do tworzenia GIF-ów, którą doskonale znają użytkownicy iOS-u. Teraz pojawiła się ona także na Androidzie.

Co to jest GIF?

GIF to popularny format graficzny, który w ramach jednego pliku skrywa wiele klatek obrazu, odtwarzanych ze zdefiniowanym opóźnieniem. GIF pozwala tym samym na zapis prostych animacji.

GIPHY CAM wykorzystuje wbudowany w smartfona aparat do tworzenia GIF-ów i memów

Można po prostu nagrać krótki film lub zrobić serię zdjęć i przerobić ją na animację, ale największą potęgą tej apki są wbudowane filtry i animowane dodatki.

Wszystkie efekty nakładane są w czasie rzeczywistym i od niedawna same dopasowują się do kształtu twarzy. Przynajmniej w wersji na iOS, na Androidzie zostanie to zapewne poprawione wkrótce.

Gotowego GIF-a można zapisać w pamięci urządzenia (również jako film .mp4) lub od razu wrzucić na Facebooka, Twittera czy wysłać znajomemu za pośrednictwem wybranego komunikatora. GIPHY CAM działa zresztą jako wtyczka do Messengera i iMessage.

Apka idealnie wpisuje się w ostatnie trendy

Komunikatory obrazem stoją. Zdecydowana większość tego typu apek od dawna pozwala na wysyłanie zdjęć i filmów, a ostatnio rosnącą popularnością cieszą się właśnie GIF-y. W Messengerze wbudowana jest zresztą ich wyszukiwarka.

W tym kierunku idzie także Apple; animowane wiadomości i obsługa wtyczek przez iMessege to jedna z najważniejszych nowości w iOS 10.

iMessege w iOS 10

Nie żebym był jakimś ogromnym zwolennikiem zmieniania komunikatorów w ociężałe kombajny, ale akurat GIF-y (również te stworzone przy użyciu GIPHY CAM) wysyłam znajomym dość często. W końcu jeden obraz wyraża więcej niż 1000 słów.

Zobacz również: Tetris byłby finansową porażką

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Upiorna wyprzedaż gier EA na iOS Nawiguj na Nokię! Do wygrania pięć Nokii N97 mini Desert Winds na Androida zmiażdży Infinity Blade? [wideo] Porównanie prędkości iOS 4.0 oraz iOS 4.1 Menedżer Bluetooth dla Windows Mobile FlipSilent - wycisz dzwonek odwracając telefon Firmware 4.0 znowu ujawnia kolejne iPhone'y Unreal 3 na Nvidia Tegra World of Tanks: Blitz. Widziałem, grałem i wróżę sukces Google: Android 3.0 dla tabletów będzie gotowy już w grudniu LG Application Store w Polsce do końca 2010 Twitter dla Blackberry

Popularne w tym tygodniu:

Legenda powraca. Deluxe Ski Jump 2 do pobrania na smartfony z Androidem