GIPHY CAM, czyli jak stworzyć zabawnego GIF-a na smartfonie

GIPHY CAM to aplikacja do tworzenia GIF-ów, którą doskonale znają użytkownicy iOS-u. Teraz pojawiła się ona także na Androidzie.

GIPHY CAM wykorzystuje wbudowany w smartfona aparat do tworzenia GIF-ów i memów. Można po prostu nagrać krótki film lub zrobić serię zdjęć i przerobić ją na animację, ale największą potęgą tej apki są wbudowane filtry i animowane dodatki.

Wszystkie efekty nakładane są w czasie rzeczywistym i od niedawna same dopasowują się do kształtu twarzy. Przynajmniej w wersji na iOS, na Androidzie zostanie to zapewne poprawione wkrótce.

Gotowego GIF-a można zapisać w pamięci urządzenia (również jako film .mp4) lub od razu wrzucić na Facebooka, Twittera czy wysłać znajomemu za pośrednictwem wybranego komunikatora. GIPHY CAM działa zresztą jako wtyczka do Messengera i iMessage.

Apka idealnie wpisuje się w ostatnie trendy

Komunikatory obrazem stoją. Zdecydowana większość tego typu apek od dawna pozwala na wysyłanie zdjęć i filmów, a ostatnio rosnącą popularnością cieszą się właśnie GIF-y. W Messengerze wbudowana jest zresztą ich wyszukiwarka.

W tym kierunku idzie także Apple; animowane wiadomości i obsługa wtyczek przez iMessege to jedna z najważniejszych nowości w iOS 10.

iMessege w iOS 10

Nie żebym był jakimś ogromnym zwolennikiem zmieniania komunikatorów w ociężałe kombajny, ale akurat GIF-y (również te stworzone przy użyciu GIPHY CAM) wysyłam znajomym dość często. W końcu jeden obraz wyraża więcej niż 1000 słów.

Zobacz również: Appshaker 102

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Trzy darmowe gry na iPhone’a Demotywatory na iPhonie! Electronic Arts docenia iPada Gadżet symulujący rozbity ekran telefonu Trochę adrenaliny z... iPhone UnCurl, czyli zwijane ekrany iOS-a Appshaker #55 - fajny hokej Ice Rage, blokowanie ekranu Gravity Screen Off i inne W jakiej sieci ten numer? Photoshop Mobile dla iPhone'a Po dzisiejszej konferencji będziemy mogli wypożyczać aplikacje z App Store'a? Aplikacja Dnia: Dead Trigger 2 nie spełnił pokładanych w nim nadziei? Chronic Dev Team udostępnia greenpois0n RC5 dla Windows

Popularne w tym tygodniu:

Monopoly powraca na Androida i iOS. Wirtualna planszówka już do pobrania