GIPHY CAM, czyli jak stworzyć zabawnego GIF-a na smartfonie

GIPHY CAM to aplikacja do tworzenia GIF-ów, którą doskonale znają użytkownicy iOS-u. Teraz pojawiła się ona także na Androidzie.

GIPHY CAM wykorzystuje wbudowany w smartfona aparat do tworzenia GIF-ów i memów. Można po prostu nagrać krótki film lub zrobić serię zdjęć i przerobić ją na animację, ale największą potęgą tej apki są wbudowane filtry i animowane dodatki.

Wszystkie efekty nakładane są w czasie rzeczywistym i od niedawna same dopasowują się do kształtu twarzy. Przynajmniej w wersji na iOS, na Androidzie zostanie to zapewne poprawione wkrótce.

Gotowego GIF-a można zapisać w pamięci urządzenia (również jako film .mp4) lub od razu wrzucić na Facebooka, Twittera czy wysłać znajomemu za pośrednictwem wybranego komunikatora. GIPHY CAM działa zresztą jako wtyczka do Messengera i iMessage.

Apka idealnie wpisuje się w ostatnie trendy

Komunikatory obrazem stoją. Zdecydowana większość tego typu apek od dawna pozwala na wysyłanie zdjęć i filmów, a ostatnio rosnącą popularnością cieszą się właśnie GIF-y. W Messengerze wbudowana jest zresztą ich wyszukiwarka.

W tym kierunku idzie także Apple; animowane wiadomości i obsługa wtyczek przez iMessege to jedna z najważniejszych nowości w iOS 10.

iMessege w iOS 10

Nie żebym był jakimś ogromnym zwolennikiem zmieniania komunikatorów w ociężałe kombajny, ale akurat GIF-y (również te stworzone przy użyciu GIPHY CAM) wysyłam znajomym dość często. W końcu jeden obraz wyraża więcej niż 1000 słów.

Zobacz również: Appshaker 101

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Prisma przerabia również wideo. Kolejne będą GIF-y! Zobacz trzeci odcinek nowego Appshakera: Steppy Pants, Conscient i inne Facebook Messenger Lite - czegoś takiego po ostatnich zmianach mi brakowało Namiastkę 3D Touch na Androidzie możesz mieć już teraz. Wystarczy jedna aplikacja Drugi odcinek Appshakera już jest! Google Allo? Dziękuję, zostaję przy Messengerze Appshaker powraca! Zobacz pierwszy odcinek nowej serii Twórcy WhatsAppa chyba jeszcze nie wiedzą, że Windows Phone już nie żyje SwiftKey to pierwsza klawiatura ekranowa oparta na sztucznych sieciach neuronowych. Jak działa? Boom na Pokemon GO dobiega końca, ale twórcy nie mają powodów do obawy Ostatnie zmiany w Pokemon GO to wylewanie dziecka razem z kąpielą Interfejs nadchodzących smartfonów Google'a możesz mieć już dziś Lifestage to nowa społecznościówka Facebooka, w której nie jestem mile widziany Masz gogle Samsung Gear VR? Tę aplikację musisz poznać 81 pobrań na sekundę i 10 milionów dolarów dziennie, czyli Pokemon GO w liczbach Zaczyna się. Granie w Pokemon GO oficjalnie zakazane w Iranie. Powód? BlackBerry Hub+, czyli nie musisz mieć już smartfona BlackBerry, by korzystać z najważniejszych usług firmy Microsoft Pix to aplikacja, dzięki której iPhone powinien robić lepsze zdjęcia. No właśnie, powinien... Nowa Opera Mini na Androida daje ci powód, by korzystać z niej jeszcze częściej Efekt szału na Pokémon GO? Sprzedaż powerbanków w Polsce poszybowała w górę Pokémon GO oficjalnie w Polsce! Kontrola rodzicielska w systemie Android - poradnik Co to jest Snapchat i jak działa? Polaroid wypowiada wojnę Instagramowi. Zdjęcia i filmiki to przeszłość