Oto niezwykłe pomysły, dzięki którym ZTE może wyróżnić się na rynku

ZTE zaprezentowało ostatnio pięć ciekawych konceptów, które nadesłali użytkownicy w ramach inicjatywy Projekt CSX. Jeden z nich jako gotowy produkt powinniśmy zobaczyć już na targach CES 2017.

Powerglove to jeden z konceptów, który wkrótce może zrealizować ZTE

Powerglove to jeden z konceptów, który wkrótce może zrealizować ZTE (projectcsx)

Marka ZTE pozostaje w cieniu

ZTE to chiński gigant telekomunikacyjny, który z roku na rok wprowadza coraz lepsze i coraz ciekawsze urządzenia mobilne. Firma ostatnio błysnęła flagowym Axonem 7 i jego wersją "mini", którym mieliśmy okazję przyjrzeć się na targach IFA 2016. Mimo to ZTE wciąż pozostaje nie tylko w cieniu Huaweia, ale i Oppo czy Xiaomi, czyli znacznie mniejszych producentów.

Firma, której nazwa pochodzi od Zhong Xing ("pomyślność Chin"), nie robi wcale gorszych urządzeń niż wspomniana wyżej trójka, ale wydaje o wiele mniej na marketing niż Huawei, a do tego nie radzi sobie tak dobrze z promocją urządzeń, jak Oppo czy Xiaomi. Nie dziwi więc, że Chińczycy stale szukają rozwiązań, dzięki którym uda im się wyróżnić na rynku i zyskać o wiele większe zainteresowanie użytkowników smartfonów. Pomóc może Projekt CSX.

Czym jest "Projekt CSX"?

Amerykański oddział ZTE na targach CES 2016 zapowiedział Projekt Crowd Sourced X. Pod nazwą tą kryje się inicjatywa, dzięki której użytkownicy mogli przygotowywać i przesyłać firmie koncepty wymarzonych urządzeń. Program wystartował a sierpniu, a parę dni temu zaprezentowano pięć najciekawszych prac. Najlepszy z projektów ma zostać zrealizowany i pokazany podczas targów CES 2017. Warto więc przyjrzeć się im nieco bliżej.

Flagowiec z "czystym" Androidem

Koncept nowego smartfona z linii Axon z "czystym" Androidem

Zacznę od dość zwyczajnego konceptu nowego Axona. Sprzęt ten ma wyróżniać się obecnością aparatu z matrycą Sony IMX378 oraz nakładki przygotowanej przez Google'a. Nowy launcher zarezerwowany jest póki co dla Pixeli, ale twórca projektu bardzo chciałby aby — wraz z Androidem 7.1 Nougat - trafił na pokład kolejnego flagowca chińskiego giganta.

Dodatkowe inteligentne etui

Etui z ekranem E Ink dla smartfonów ZTE

Drugi projekt również zakłada stworzenie smartfona z "czystym" Androidem, ale ten ma wspierać zestaw inteligentnych etui/pokrowców. Twórca wymienił m.in. akcesoria z ekranem E Ink, gamepadem czy wbudowanym rysikiem. Pojawił się również projekt futerału pełniącego funkcję stacji dokującej, która zamieni smartfona w komputer oparty na systemie Google'a.

Koncept etui z wbudowanym gamepadem

Zobacz również: Wirtualna rzeczywistość - od XIX-wiecznych dzieł sztuki, aż po smartfony

Smartfon z adhezyjną pokrywą

Pora na jeszcze ciekawsze projekty. Taki z pewnością jest koncept smartfona ZTE z systemem śledzenia ruchu gałek ocznych - interfejs urządzenia ma reagować na zmianę punktu na który patrzy użytkownik i odpowiednio dopasowywać wyświetlane treści lub zmieniać dostępne funkcje

Koncept systemu śledzenia ruchu gałek ocznych dla nowego smartfona ZTE

Sprzęt ma również wyróżniać się wymiennymi pokrywami. Mają one nie tylko zmieniać wygląd tylnego panelu, ale i umożliwić przylepienie smartfona do ściany bądź powierzchni biurka. Nie będzie więc trzeba trzymać smartfona w dłoni podczas oglądania wideo czy przeglądania stron WWW. Szczególnie, gdy doda się wzrokowe przewijanie stron.

Zdjęcia konceptu smartfona ZTE z adhezyjną obudową

Maska VR do nurkowania

Nie zabrakło też ciekawych akcesoriów. Pierwszym z wyróżnionych są gogle wirtualnej rzeczywistości, które zostały połączone z maską do nurkowania. Gadżet ten ma przenieść pływanie w basenie na zupełni nowy poziom — jednoczesne oglądanie w goglach rafy koralowej, egzotycznych rybek czy… pływającego parę metrów od użytkownika żarłacza.

Połączenie maski do nurkowania z goglami VR

Powerglove

Ostatnia z wyróżnionych prac to futurystyczna nakładka na dłoń, która rejestruje ruchy palców. Gadżet ma współpracować ze smartfonem i ma być wykorzystywany w szeregu aplikacji edukacyjnych. Powerglove ma być narzędziem pomocnym przy nauce gry na pianinie, rehabilitacji sportowców, a nawet ułatwianiu użycia chorym na artretyzm czy chorobę Parkinsona.

Koncept Powerglove

Który z projektów powinien wygrać?

ZTE obiecuje, że wybór najlepszego projektu zależy tylko od użytkowników. Osoby zainteresowane inicjatywą mogą głosować na najciekawsze rozwiązanie do 19 października za pośrednictwem strony Projektu CSX, gdzie dostępne są też szczegółowe informacje o powyższych konceptach. Zwycięzca zostanie ogłoszony pod koniec miesiąca, a jego projekt ma zostać wystawiony na Consumer Electronics Show 2017 w Las Vegas.

Obecnie na prowadzeniu są smartfon z "czystym" Androidem oraz sprzęt z adhezyjną pokrywą, któremu sam kibicuję. Który z projektów najbardziej was przekonał? Znajdą się jacyś fani maski VR do nurkowania?

Źródło: ZTE, Project CSX, AndroidAuthority

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Wi-Fi nas zdradza, a my chcemy oddać za nie nasze dzieci! Internet mobilny – świetne rozwiązanie dla każdego 5 przedmiotów codziennego użytku, które dogadają się z twoim smartfonem Człowiek od Siri pomoże Samsungowi zrobić lepszego asystenta głosowego? AMOLED-y Samsunga rządzą w mobile, ale duże OLED-y LG są bezkonkurencyjne. Dosłownie Holus to stół, który zmieni obrazy z Twojego smartfona w trójwymiarowe hologramy Xiaomi Mi 5c w drodze. Będzie mieć dodatkowy ekran E Ink? Quick Charge 4.0 nie zagościł dobrze na rynku, a już pojawia się jego lepsza wersja Samsung Gear 2 na naszych rękach. Koreańczycy odrobili zadanie domowe iWatch z panelem słonecznym i bezprzewodową ładowarką? ToF 3D coraz bardziej popularne. I dobrze, bo to świetne rozwiązanie Czym jest chmura internetowa i jak działa?