Jak wykorzystać smartfona do zrobienia kostiumu na Halloween?

Nie masz pomysłu na halloweenowe przebranie? Jest na to aplikacja!

Maska Morph DigitalDudz

Maska Morph DigitalDudz

Prawdopodobnie najlepsza aplikacja dla przebierańców to Morph DigitalDudz stworzony skądinąd przez byłego naukowca NASA — Marka Robera.

Rober zasłynął w 2011 roku, kiedy z wykorzystaniem dwóch iPadów stworzył swój pierwszy interaktywny kostium. Jeden tablet umieszczony na plecach miał aktywną kamerę, która w czasie rzeczywistym przekazywała obraz do tabletu przymocowanego do brzucha (i odwrotnie). Dało to złudzenie dziury w brzuchu.

Rosnąca popularność powyższego wideo (niemal 8 milionów wyświetleń) pozwoliła Roberowi rozkręcić nowy biznes, który kwitnie do dziś — sprzedaż smartfonowych kostiumów. Specjalnie przygotowane koszulki i maski mają otwory na telefony, które dzięki aplikacji na Androida i iOS wyświetlają stosowne animacje. Pozwala to na uzyskanie naprawdę ciekawych efektów.

Smartfonowy kostium na Halloween można zrobić samemu

Choć firma Robera sprzedaje gotowe przebrania, sama apka z zapętlonymi animacjami jest całkowicie bezpłatna. Wystarczy kilkadziesiąt minut pracy i można wyczarować coś fajnego.

Poniżej garść inspiracji, które mogą was zachęcić do eksperymentowania

Koszula z wyciętym otworem + czerwony barwnik + animacja bijącego serca

Koszulka z czyjąś twarzą i wyciętym otworem w miejscu oka + animowane oko

Maska lub kominiarka + smartfon ukryty za otworem na oko

Maska lub kominiarka z otworem na czole + animowany pulsujący mózg

Zobacz również: Mobilne filmowanie i fotografowanie

Animacji we wspomnianej apce jest naprawdę mnóstwo. Są ruszające się robaki, oko cyborga, a nawet animacje licencjonowane przez Marvela. Ich rozmiar i orientację można dowolnie modyfikować, więc łatwo dopasować animacje pod różne kostiumy.

Jeśli impreza ma być długa, nie zapomnijcie o ukryciu pod koszulką nie tylko smartfona, ale i powerbank…

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Porady:

Jak śledzić ulubione seriale na smartfonie? Przepis na mobilną fotoedycję: złota jesień Przepis na mobilną fotoedycję: architektura Przepis na mobilną fotoedycję: artystyczny portret Jak wybrać pierwszego iPhone'a? Kompletny poradnik Sekrety mobilnej fotografii 6 idealnych smartfonów dla uczniów i studentów TOP 6 smartfonów idealnych do grania w Pokemon GO Sekrety mobilnej fotografii: aplikacje do edycji zdjęć Poznaj swojego smartfona: skaner tęczówki Sekrety mobilnej fotografii: minimalizm Sekrety mobilnej fotografii: silhouette Sekrety mobilnej fotografii: fotografia nocna Pokemon GO w pigułce #1: wszystko, co musisz wiedzieć na początku przygody z grą Jak działa tryb bezpieczny w telefonach Samsunga? Pyło- i wodoszczelne smartfony. Jak interpretować oznaczenia IP? Sekrety mobilnej fotografii: architektura Sekrety mobilnej fotografii: głębia ostrości a kompozycja Poznaj swojego smartfona: czytnik linii papilarnych Jak płacić telefonem? Jak przywrócić do życia zalany telefon? Sekrety mobilnej fotografii: zdjęcia makro Jak zrobić idealne selfie? Jaki smartfon na komunię