Asphalt Xtreme już jest. Czas na wyścigi po bezdrożach

Francuski Gameloft wprowadza właśnie nowy tytuł z kultowej serii mobilnych gier wyścigowych. Co do zaoferowania graczom ma Asphalt Xtreme?

Asphalt Xtreme

Asphalt Xtreme

Gry wyścigowe Asphalt są z nami od 2004 roku, kiedy to zadebiutowały na Nokii N-Gage (i Nintendo DS). Seria szybko stała się kultową pozycją wśród fanów gier mobilnych, którzy gustują w wyścigach samochodowych. Wydany w 2013 roku Asphalt 8: Airborne wciąż cieszy się sporą popularnością, a francuskie studio cały czas wzbogaca go o nowe samochody i usprawnienia.

Czas na coś świeższego

Gra w zeszłym roku doczekała się spin-offa o nazwie Nitro, ale nie okazał się on zbyt ciekawym tytułem, a po drodze był jeszcze Overdrive, który jest wariacją Gameloftu na temat endless runnerów. Ogólnie nic specjalnego.

Teraz przyszedł wreszcie czas na coś świeższego. Francuzi wprowadzają bowiem oficjalnie Asphalt Xtreme. Mechanika najnowszej odsłona serii nawiązuje do tej z Airborne'a, ale jej tematyka jest zupełnie nowa. Francuzi chcą, abyśmy poczuli jako to jest, gdy ściga się po bezdrożach przystosowanymi do tego pojazdami.

Asphalt Xtreme dla wszystkich

Gameloft zapowiadał wersję Xtreme od kilku tygodni. Niedawno pojawiła się ona przedpremierowo w Google Play, ale dostępna była jednak tylko w kilku krajach. Teraz się to zmienia - tytuł z sklepów Google'a i Apple'a mogą od dzisiaj pobierać już wszyscy użytkownicy:

Gra francuskiego studio na wszystkich platformach będzie darmowy, ale Gameloft niestety nie zapomniał dodać licznych opcji mikropłatności.

Jakie samochody znajdziemy w wersji Xtreme?

Asphalt Xtreme

Jedną z kluczowych zmian w Xtreme są oczywiście dostępne samochody. Gameloft wprowadził siedem typów pojazdów, wśród których można znaleźć pick-upy, buggy, SUV-y, rajdówki, a nawet monster trucki i ciężarówki. Na start oddano 35 samochodów takich marek, jak Jeep, Ford, Chevrolet, Dodge i Mercedes-Benz.

Zobacz również: Orange

Gameloft — tradycyjnie już — dodał sporo opcji, które umożliwiają personalizację ulubionych samochodów. Gacze mogą ulepszać silniki i inne części, a także korzystać z różnych wzorów i kolorów lakieru.

Jakie "tory" i tryby gry dodał Gameloft?

Fanom serii z pewnością do gustu przypadną również nowe miejsca, w których organizowane są wyścigi off-roadowe. Gracze mogą ścigać się m.in. po Dolinie Nilu, oblodzonym Svalbardzie czy przemysłowej części amerykańskiego Detroit.

Asphalt Xtreme

W grze dostępnych jest rozbudowany tryb kariery, który złożony jest z wielu etapów (400 wyzwań). Nie zabrakło też całej masy wyzwań mistrzowskich (ponad 500) oraz ograniczonych czasowo wydarzeń. Ci, którzy lubią współzawodnictwo, mogą korzystać z opcji gry wieloosobowej - wspólna rozgrywka ośmiu graczy w czasie rzeczywistym.

Xtreme wniósł nieco świeżości do serii Asphalt

Do zapowiedzi nowej wersji serii Asphalt podchodziłem z dystansem, ponieważ nie spodziewałem się rewolucyjnych zmian. Miałem rację. Xtreme — jak pisałem wcześniej — bazuje na mechanice przeniesionej z Airborne'a (model jazdy, nitro, drift), a od liczby wprowadzonych mikropłatności może zakręcić się w głowie.

Niemniej jestem już po czterech wyścigach (nie licząc treningu na buggy) i muszą przyznać, że wersja ta wnosi nieco świeżości do serii. Nieźle prezentuje się jazda SUV-ami czy buggy i już czekam na sprawdzenie monster trucka czy ciężarówki Mercedesa. Nowe trasy zostały też nie najgorzej zaprojektowane, dając graczom sporą swobodę. Dam więc pewnie Asphalt Xtreme szansę.

A co wy sądzicie o nowej odsłonie kultowej gry wyścigowej na smartfony?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Znamy nazwę nowego Androida Zumba Dance do pobrania za darmo. Daj się porwać tanecznemu szaleństwu! BackStab już niedługo w App Store! Kolejny weekend promocji w App Store Itching Thumb - genialny przełącznik zadań dla Androida Mega Man zmierza na smartfony! Capcom obiera inną strategię niż Nintendo Jak zamienić Androida w Windows Phone 7? [poradnik] Resupported4 - podłączaj iPhone'a do TV bez autoryzowanego kabla Apple Wygodne przełączanie między mailami na iOS Szyfrowanie zdjęć w Androidzie Quick Search Box dla Androida Jak wysłać więcej niż jedno zdjęcie w mailu? [iPhone]

Popularne w tym tygodniu:

Ciekawe dane o 5G w Polsce. Polacy rzucili się na telefony obsługujące sieć nowej generacji