GM 5 oficjalnie. Pierwszy smartfon Android One z nie najświeższą wersją systemu

GM 5 oficjalnie. Pierwszy smartfon Android One z nie najświeższą wersją systemu

GM 5 oficjalnie. Pierwszy smartfon Android One z nie najświeższą wersją systemu
Miron Nurski
06.11.2016 14:08, aktualizacja: 06.11.2016 15:08

Choć debiut smartfonów z linii Pixel oznaczał śmierć Nexusów, rodzina Android One żyje i ma się dobrze. No, nie tak dobrze jak kiedyś...

Do serii Android One dołączył właśnie GM 5 - smartfon wyprodukowany przez firmę General Mobile. Jak nietrudno się domyślić, celuje on w niższą półkę cenową.

Co zabawne, GM 5 pojawił się ponad 8 miesięcy po mocniejszym modelu GM 5 Plus. Obu smartfonów nie łączy jednak nic poza nazwą.

GM 5 to pierwszy przedstawiciel rodziny Android One, który debiutuje z nieaktualnym Androidem

Zupełnie przeczy to pierwotnej idei tej serii - smartfony Android One miały pracować pod kontrolą najświeższej wersji systemu. Najzabawniejsze jest to, że General Mobile w materiałach promocyjnych twierdzi, że tak właśnie jest...

General Mobile przekonuje, że Android 7.0 to najnowsza wersja systemu
General Mobile przekonuje, że Android 7.0 to najnowsza wersja systemu

GM 5 ma jednak Androida 7.0, a - jak wiemy - do sprzedaży trafiły już Pixele, czyli pierwsze smartfony z Androidem 7.1 - naprawdę najnowszą wersją Androida.

Choć więc producent używa sloganu "zawsze najnowsze z Google'em", słowa te nie warte są nic. Wbudowany Google Assistant? Zapomnij. Namiastka 3D Touch? Nope. Pixel Launcher? Nie dla psa kiełbasa.

To tylko pokazuje, jak mocno Google faworyzuje swoje Pixele. Android One to przecież seria smartfonów tworzonych w ścisłej współpracy z Google'em. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku Android 5.1 w pierwszej kolejności wylądował na telefonach z właśnie tej serii.

Google daje nam więc jasny sygnał: teraz liczą się tylko Pixele. Pozostałe urządzenia - również te, które współtworzy - schodzą na dalszy plan.

Obraz

Cena GM 5 nie została jeszcze ujawniona. Smartfon będzie dostępny wyłącznie w Azerbejdżanie, Albanii, Afganistanie, Belgii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Gruzji, Ghanie, Grecji, Iraku, Kenii, Luksemburgu, Mołdawii, Holandii, Pakistanie, Serbii, Tunezji, Turcji, Uzbekistanie oraz na Cyprze.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)