Super Mario Run - różnice między darmową i płatną wersją gry

Nintendo wydało właśnie swoją pierwszą grę mobilną, która nawiązuje do kultowej serii Mario. Super Mario Run dostępne jest na razie na urządzeniach z iOS w wersji darmowej lub płatnej. Zastanawiacie się pewnie, czym różnią się te wydania.

Czy Super Mario Run stanie się hitem, który popularnością dorówna takim grom jak Pokemon GO czy Angry Birds? O tym przekonamy się w ciągu nadchodzących tygodni, a więcej o szansach nowego tytułu Nintendo dowiecie się z wpisu Mirona. Sam skupię się na darmowej wersji tytułu, która może budzić kontrowersje.

Super Mario Run — różnice między wersją darmową a płatną

Super Mario Run zostało zapowiedziane na wrześniowej konferencji Apple'a (na niej zaprezentowano m.in. iPhone'y 7 i 7 Plus) i już wtedy ujawniono, że tytuł będzie dostępny w darmowej edycji, a także płatnym wariancie premium.

Teraz, gdy tytuł jest już dostępny w sklepie Apple'a, wiemy, że płatna wersja zawiera:

  • pełny dostęp do wszystkich trzech trybów rozgrywki, czyli World Tour, Toad Rally i Kingdom Builder;
  • tryb World Tour złożony z 24 poziomów (każdy ma trzy dodatkowe warianty), które osadzone są łącznie w 6 różniących się światach;
  • tryb Toad Rally złożony w tej samej liczby poziomów co World Tour, w którym gracze mogą ze sobą rywalizować (system wyzwań) i zdobywają walutę wykorzystywaną w Kingdom Builder.

Co więc znajdziemy w edycji darmowej? Cóż, ta została dość mocno ograniczona:

  • trzy pierwsze poziomy z pierwszego świata;
  • 20-sekundowa walka próbna z bossem pierwszego świata;
  • tryb Toad Rally odbywa się tylko na planszach ze świata pierwszego;
  • gracze w trybie Toad Rally mają ograniczoną liczbę biletów, które umożliwiają rzucenie wyzwania innym graczom;
  • możliwość zdobywania tylko czerwonych ropuch w trybie Toad Rally, co ogranicza dostęp do Mushroom Kingdom.

Powinno być: wersja pełna i demo

Cieszyć powinno, że Nintendo nie ma zamiaru korzystać z systemu wewnętrznych mikropłatności. Dzięki temu gracze mogą swobodnie pobierać tytuł, zapoznać się z rozgrywką i wtedy zdecydować, czy chcą wyłożyć 10 euro na jego pełną wersję.

Moje zastrzeżenia budzi jednak stosowanie określenia "darmowa wersja". Nijak ma się ono do tak mocno ograniczonej rozgrywki. Tym bardziej, że nie można odblokowywać trybów bez przejścia na wersję premium. Nintendo wprowadza nieco w błąd — właściwym określeniem jest "wersja demonstracyjna", bo tym właśnie jest darmowy Super Mario Run.

Zobacz również: Star Wars - 5 najlepszych gier mobilnych

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Appshaker 2 #14 - Lunar Mission, Universal Copy, SMILE Inc. i inne Szaleństwo się zaczyna. Super Mario Run ląduje na smartfonach! Walka Google'a z Apple'em robi się coraz ciekawsza. Apple ma już odpowiedź na jedną ze sztandarowych funkcji Pixeli Appshaker 2 #13 - Evil Dead, Cuto Wallpaper i inne ViewRanger z trybem Skyline. W tym kierunku powinna rozwijać się technologia AR Appshaker 2 #12 - Cubed Rally World, TouchRetouch i rozwiązanie konkursu Appshaker 2 #11: PinOut, Sara is Missing, Solo Learn i inne Nadchodzi wielka aktualizacja Pokemon GO Appshaker 2 #10: Asphalt Xtreme, Power Line oraz KONKURS. Wygraj powerbank ASUS ZenPower Pro! Appshaker 2 #9: Dustoff Heli Rescue 2, Circle SideBar i inne Color Binoculars to aplikacja Microsoftu, która pomoże daltonistom "zobaczyć" kolory Appshaker 2 #8: Ancestor, MUVIZ, Action Director i inne Asphalt Xtreme już jest. Czas na wyścigi po bezdrożach Microsoft Flow już jest. IFTTT ma konkurencję Appshaker 2 #7: Legend of the Skyfish, Concrete Jungle, Flychat i inne Appshaker 2 #6: Dark Echo, Spontap i inne Appshaker 2 #5: MenuSnap, Circle Affinity i inne SwiftKey wprowadza funkcję, która spodoba się miłośnikom porno Gameloft daje kilka powodów, by powrócić do Asphalta 8 Sprayscape - nowa fotograficzna aplikacja Google'a, z której nie będziesz chciał korzystać Appshaker 2 #4: Hyperburner, Lumio Cam i inne GIPHY CAM, czyli jak stworzyć zabawnego GIF-a na smartfonie Prisma przerabia również wideo. Kolejne będą GIF-y! Zobacz trzeci odcinek nowego Appshakera: Steppy Pants, Conscient i inne

Popularne w tym tygodniu:

Microsoft Edge zmierza na Androida i iOS. Jest i "nowy" Microsoft Launcher Meizu oficjalnie powraca do Polski! Znamy szczegóły