Super Mario Run oficjalnie "pojawił się" w Google Play, ale jeszcze nie zagrasz

Stało się - Nintendo wrzuciło właśnie do Sklepu Play swój najnowszy hit - Super Mario Run. No dobra, "wrzuciło" to trochę dużo powiedziane.

Super Mario Run na Androida — rusza wstępna rejestracja

Choć witryna poświęcona tej grze jest już widoczna w Google Play, zamiast opcji "pobierz" widnieje przycisk "wstępnie zarejestruj". Dzięki temu każdy zainteresowany dostanie powiadomienie, gdy gra już się pojawi.

Kiedy dokładnie Super Mario Run trafi na Androida? Póki co Nintendo na temat oficjalnej daty premiery milczy. Obawiam się jednak, że może minąć ładnych parę tygodni, jeśli nie miesięcy.

Przypomnijmy sobie, jak to wyglądało to w przypadku premiery Super Mario Run na iOS.

  1. 7 września ruszyła wstępna rejestracja w App Storze;
  2. 15 listopada ujawniono datę premiery i cenę gry;
  3. 15 grudnia gra oficjalnie wylądowała na iPhone'ach.

Użytkownicy iOS-u na możliwość zaproszenia słynnego hydraulika do swoich telefonów czekali ponad trzy miesiące. Jeśli w przypadku Androida będzie podobnie, premiera może mieć miejsce dopiero na przełomie marca i kwietnia.

Gwiazda Super Mario Run zaczyna przygasać

Premierze gry towarzyszyła zakrojona na szeroką skalę akcja marketingowa, w której palce maczał sam Apple. Baner promujący Mario świecił w App Storze wiele tygodni przed premierą. Ba, sama zapowiedź gry przez twórcę oryginalnego Mario miała miejsce na tej samej konferencji, na której pokazano iPhone'a 7.

Shigeru Miyamoto — twórca Mario — zapowiedział grę podczas wrześniowej konferencji Apple'a

To wszystko sprawiło, że Super Mario Run szybko zaczął bić rekordy popularności. Wystarczyły cztery dni, by grę pobrano z App Store'a 40 milionów razy.

Zobacz również: Appshaker 2 #42 - Fidget Spinner, LangBandit, S.M.T.H. i inne

Niestety dla Nintendo, choć gra zadebiutowała raptem dwa tygodnie temu, największy szał ma już raczej za sobą. Mario błyskawicznie znalazł się na szczycie listy najbardziej dochodowych gier, ale już po trzech dniach z niego spadł. Obecnie zajmuje 10 miejsce, a na pierwsze powróciło Pokemon GO, które trzyma się do dziś.

Android szansą na drugą młodość

iOS ma wysoki udział rynkowy w krajach rozwiniętych, ale globalnie silniejszy jest Android. Nintendo wkrótce dotrze do setek milionów potencjalnych graczy i jestem przekonany, że Mario będzie bił rekordy popularności w Google Play i o hydrauliku znów zrobi się głośno.

Mnie najbardziej ciekawi androidowa cena pełnej wersji gry. 10 euro (równowartość 45 zł) w przypadku iOS-u to, nie ukrywajmy, wysoka kwota.

Ja Super Mario Run zakupiłem w dniu premiery i nie żałuję. Co prawda tryb dla jednego gracza można ukończyć w mniej niż godzinę, ale niemal codziennie odpalam na kilka minut tryb multiplayer, który pozwala rywalizować z innymi graczami.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Appshaker 2 #16: Dominocity, DRIVETRIBE, QualityTime i inne Appshaker 2 #15 - Friendly for Facebook, Super Cat Bros, Rings i inne A miało być tak pięknie. Zwiastun Mega Mana to największa żenada w świecie gier mobilnych ostatnich miesięcy W Pokemon GO możesz już grać na zegarku Apple Watch Appshaker 2 #14 - Lunar Mission, Universal Copy, SMILE Inc. i inne Mega Man zmierza na smartfony! Capcom obiera inną strategię niż Nintendo Mario zeżre ci pakiet internetowy, bo jest zbyt popularny Wydałem ponad 40 zł na Super Mario Run i nie żałuję Szaleństwo się zaczyna. Super Mario Run ląduje na smartfonach! Super Mario Run - różnice między darmową i płatną wersją gry Walka Google'a z Apple'em robi się coraz ciekawsza. Apple ma już odpowiedź na jedną ze sztandarowych funkcji Pixeli Appshaker 2 #13 - Evil Dead, Cuto Wallpaper i inne ViewRanger z trybem Skyline. W tym kierunku powinna rozwijać się technologia AR Appshaker 2 #12 - Cubed Rally World, TouchRetouch i rozwiązanie konkursu Appshaker 2 #11: PinOut, Sara is Missing, Solo Learn i inne Nadchodzi wielka aktualizacja Pokemon GO Appshaker 2 #10: Asphalt Xtreme, Power Line oraz KONKURS. Wygraj powerbank ASUS ZenPower Pro! Appshaker 2 #9: Dustoff Heli Rescue 2, Circle SideBar i inne Color Binoculars to aplikacja Microsoftu, która pomoże daltonistom "zobaczyć" kolory Appshaker 2 #8: Ancestor, MUVIZ, Action Director i inne Asphalt Xtreme już jest. Czas na wyścigi po bezdrożach Microsoft Flow już jest. IFTTT ma konkurencję Appshaker 2 #7: Legend of the Skyfish, Concrete Jungle, Flychat i inne Appshaker 2 #6: Dark Echo, Spontap i inne

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Messenger pozwoli wysłać zdjęcia o wyższej rozdzielczości. Czekałem na to od lat Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u