Najlepszy smartfon 2016 roku - wybór czytelników Komórkomanii

Głosowanie na najlepszego smartfona 2016 roku dobiegło końca. Oto wyniki.

Swój głos w naszej ankiecie oddało dokładnie 7709 osób. Ponad dwa razy więcej niż w roku ubiegłym.

Choć głosować mogliście aż na 25 topowych telefonów, najbardziej interesuje nas oczywiście pierwsza trójka. Tradycyjnie zaczniemy od końca podium.

Miejsce trzecie - iPhone 7 Plus (11,12 proc. głosów)

To chyba największe zaskoczenie. iPhone 7 Plus przez pewien czas znajdował się na drugim miejscu i nic nie wskazywało na to, by miał zostać z niego zepchnięty. A jednak. Topowy smartfon Apple'a ostatecznie znalazł się na miejscu trzecim.

Miejsce drugie - Xiaomi Mi MIX (17,6 proc. głosów)

To właśnie nowość chińskiej firmy Xiaomi nieoczekiwanie wcisnęła się w środkowe miejsce na podium. Doceniliście świeży design i technologie, które pozwoliły projektantom wypełnić niemal cały przedni panel telefonu wyświetlaczem.

Najlepszy telefon 2016 - Samsung Galaxy S7 edge (27,95 proc. głosów)

Samsung znowu to zrobił. W ubiegłym roku zestawienie wygrał Galaxy S6 edge+, a teraz tytuł najlepszego smartfona zdobywa jego następca. Co więcej, przewaga Galaxy S7 edge jest miażdżąca; ponad ¼ osób zagłosowała właśnie na ten telefon.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Jak argumentowaliście swój wybór?

Wybrałem S7 edge, bo spełnia moje potrzeby jak żaden inny smartfon. Przede wszystkim spora bateria, świetny ekran SAMOLED (jestem fanem OLED), slot na kartę pamięci, świetny aparat i przyciski pod ekranem.

Dawid

Osobiście zagłosowałem na S7, bo choć jako telefon samodzielnie nie jest wcale najlepszy, to dołączając szybką ładowarkę bezprzewodową i gogle VR tworzy najfajniejszy ekosystem.

Marx

Myślę że mimo pojawienia się świetnych telefonów, Galaxy S7 edge jest ciągle najlepszy. Bardzo udany telefon.

regoat

Oto rozkład głosów na poszczególne telefony:

Dziękuję wszystkim za oddane głosy. Wam i sobie życzę, aby nowy rok przyniósł jak najwięcej świetnych smartfonów w jak najniższych cenach ;)

Zobacz również:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

Kolejny chiński gigant zawitał do Polski. OPPOwiem Wam, co o tym myślę Podsumowanie ankiety "Jakie wiadomości z reguły wysyłasz?" "Trzeba być idiotą, by wydać tyle na telefon" Jak "zalać" wodoodporną komórkę, czyli serwisy gwarancyjne znowu w akcji Telefon vs tani blender, czyli "Will It Blend?" po polsku. Zaskakujący wynik konfrontacji Współczesna fotografia pokazuje, że profesjonaliście wystarczy smartfon Podsumowanie ankiety "Z usług którego operatora aktualnie korzystasz?" Windows Phone okiem twórców gier 5 technologicznych błędów językowych, których powinieneś unikać, żeby nie wyjść na głupka [cz. II] Czaszki i samuraje, czyli z grami na Windows Phone 8 nie będzie tak źle Tak wygląda 426 000 telefonów Jak to jest z tym kopiowaniem rozwiązań przez producentów? Nie zawsze wygląda to tak jak się wydaje

Popularne w tym tygodniu:

Android 11 pokazuje, że w naszych smartfonach drzemie niewykorzystany potencjał GeForce NOW zmienia zasady gry. Uwielbiam tę usługę Sony zmierza w dobrym kierunku. Zmiany strukturalne ożywiły Xperie Oby producenci smartfonów nie zobaczyli, co wyprawia aplikacja Luminar Samsung Galaxy S20: szczegóły na temat aparatu, które mogły Ci umknąć Największa wada Samsunga Galaxy S20? Brak 5G w standardzie Guma fluorowa wykorzystywana jest w elektrowniach jądrowych. Kupisz ją w sklepie z zegarkami