Najlepszy smartfon 2016 roku - wybór czytelników Komórkomanii

Głosowanie na najlepszego smartfona 2016 roku dobiegło końca. Oto wyniki.

Swój głos w naszej ankiecie oddało dokładnie 7709 osób. Ponad dwa razy więcej niż w roku ubiegłym.

Choć głosować mogliście aż na 25 topowych telefonów, najbardziej interesuje nas oczywiście pierwsza trójka. Tradycyjnie zaczniemy od końca podium.

Miejsce trzecie - iPhone 7 Plus (11,12 proc. głosów)

To chyba największe zaskoczenie. iPhone 7 Plus przez pewien czas znajdował się na drugim miejscu i nic nie wskazywało na to, by miał zostać z niego zepchnięty. A jednak. Topowy smartfon Apple'a ostatecznie znalazł się na miejscu trzecim.

Miejsce drugie - Xiaomi Mi MIX (17,6 proc. głosów)

To właśnie nowość chińskiej firmy Xiaomi nieoczekiwanie wcisnęła się w środkowe miejsce na podium. Doceniliście świeży design i technologie, które pozwoliły projektantom wypełnić niemal cały przedni panel telefonu wyświetlaczem.

Najlepszy telefon 2016 - Samsung Galaxy S7 edge (27,95 proc. głosów)

Samsung znowu to zrobił. W ubiegłym roku zestawienie wygrał Galaxy S6 edge+, a teraz tytuł najlepszego smartfona zdobywa jego następca. Co więcej, przewaga Galaxy S7 edge jest miażdżąca; ponad ¼ osób zagłosowała właśnie na ten telefon.

Zobacz również: Nokia: moja miłość

Jak argumentowaliście swój wybór?

Wybrałem S7 edge, bo spełnia moje potrzeby jak żaden inny smartfon. Przede wszystkim spora bateria, świetny ekran SAMOLED (jestem fanem OLED), slot na kartę pamięci, świetny aparat i przyciski pod ekranem.

Dawid

Osobiście zagłosowałem na S7, bo choć jako telefon samodzielnie nie jest wcale najlepszy, to dołączając szybką ładowarkę bezprzewodową i gogle VR tworzy najfajniejszy ekosystem.

Marx

Myślę że mimo pojawienia się świetnych telefonów, Galaxy S7 edge jest ciągle najlepszy. Bardzo udany telefon.

regoat

Oto rozkład głosów na poszczególne telefony:

Dziękuję wszystkim za oddane głosy. Wam i sobie życzę, aby nowy rok przyniósł jak najwięcej świetnych smartfonów w jak najniższych cenach ;)

Zobacz również:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

Kobiece gadanie, czyli prawie 4 lata ciągłych rozmów Na co uważać podczas kupowania nowego telefonu komórkowego? Potrójny aparat w iPhonie 11 Pro? Apple zrobił to dobrze Apple Pay to kolejny powód, dla którego nienawidzę Face ID Euro 2012 w telefonie? Samsung Galaxy Fold. Oto pięć rzeczy, które bym w nim zmienił Kochanie! No chodź i powiedz... SMSy jako dowód zdrady iPhone 8 #nikogo. Samsung może zacierać ręce Samsung Galaxy S20: szczegóły na temat aparatu, które mogły Ci umknąć MWC 2018: wygląda na to, że na tegorocznych targach ujrzymy mało flagowców. I bardzo dobrze Chcesz rozmawiać przez telefon? Wysiadaj z autobusu

Popularne w tym tygodniu:

U innych standard, u Apple'a marzenie. 5 funkcji, których w iPhonie 12 Pro zabrakło vivo w Polsce. Drugiego Xiaomi nie będzie, ale i tak jest się czym ekscytować 5G w iPhonie 12? Apple zrobił to dla operatorów, nie dla ciebie iPhone 12 to klasyczna ekościema. Apple nawet się z tym nie kryje [opinia]