Najlepszy smartfon 2016 roku - wybór czytelników Komórkomanii

Głosowanie na najlepszego smartfona 2016 roku dobiegło końca. Oto wyniki.

Swój głos w naszej ankiecie oddało dokładnie 7709 osób. Ponad dwa razy więcej niż w roku ubiegłym.

Choć głosować mogliście aż na 25 topowych telefonów, najbardziej interesuje nas oczywiście pierwsza trójka. Tradycyjnie zaczniemy od końca podium.

Miejsce trzecie - iPhone 7 Plus (11,12 proc. głosów)

To chyba największe zaskoczenie. iPhone 7 Plus przez pewien czas znajdował się na drugim miejscu i nic nie wskazywało na to, by miał zostać z niego zepchnięty. A jednak. Topowy smartfon Apple'a ostatecznie znalazł się na miejscu trzecim.

Miejsce drugie - Xiaomi Mi MIX (17,6 proc. głosów)

To właśnie nowość chińskiej firmy Xiaomi nieoczekiwanie wcisnęła się w środkowe miejsce na podium. Doceniliście świeży design i technologie, które pozwoliły projektantom wypełnić niemal cały przedni panel telefonu wyświetlaczem.

Najlepszy telefon 2016 - Samsung Galaxy S7 edge (27,95 proc. głosów)

Samsung znowu to zrobił. W ubiegłym roku zestawienie wygrał Galaxy S6 edge+, a teraz tytuł najlepszego smartfona zdobywa jego następca. Co więcej, przewaga Galaxy S7 edge jest miażdżąca; ponad ¼ osób zagłosowała właśnie na ten telefon.

Jak argumentowaliście swój wybór?

Wybrałem S7 edge, bo spełnia moje potrzeby jak żaden inny smartfon. Przede wszystkim spora bateria, świetny ekran SAMOLED (jestem fanem OLED), slot na kartę pamięci, świetny aparat i przyciski pod ekranem.

Dawid

Osobiście zagłosowałem na S7, bo choć jako telefon samodzielnie nie jest wcale najlepszy, to dołączając szybką ładowarkę bezprzewodową i gogle VR tworzy najfajniejszy ekosystem.

Marx

Myślę że mimo pojawienia się świetnych telefonów, Galaxy S7 edge jest ciągle najlepszy. Bardzo udany telefon.

regoat

Oto rozkład głosów na poszczególne telefony:

Dziękuję wszystkim za oddane głosy. Wam i sobie życzę, aby nowy rok przyniósł jak najwięcej świetnych smartfonów w jak najniższych cenach ;)

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

Zobacz również:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

Mobilne zakupy w Wirtualnej Polsce Podsumowanie ankiety "Jakiego telefonu używasz?" Huawei Mate 10 - podsumowanie plotek i przecieków Wygląd iOS7 - Jony Ive i "au revoir" skeumorfizmowi Smartfon - Twój osobisty szpieg Sony wprowadzi rewolucyjne wymienne obiektywy do smartfonów? Tani model z BlackBerry OS 10 strzałem w dziesiątkę? Jakie będą smartfony w 2020 roku? Oto trendy, które ukształtują rynek telefonów Made in China: Wingtech D20 podróbką Motoroli Aura Arena Komórkomanii: Samsung Galaxy S4 czy HTC One [ankieta] Rysik w Galaxy S21 Ultra nie ma sensu, ale i tak może pogrzebać serię Note [Opinia] Przegląd phabletów i tabletofonów - na jaki się zdecydować?

Popularne w tym tygodniu:

Będzie mi brakować LG. Telefon tej marki zmienił moje życie Składane smartfony? Ten rynek wygląda dziś gorzej niż 2 lata temu Pierwszy flagowiec, energia słoneczna i przezroczystość. 10 nietypowych telefonów LG