Inteligentny stanik, który wysyła tweety

Inteligentny stanik, który wysyła tweety

Szczoteczka do zębów, skarpetki i stanik. 5 przedmiotów codziennego użytku, które połączą się z twoim smartfonem

Nokia nie jest jedyną firmą, która stworzyła inteligentne urządzenie noszone mające uczyć użytkowników, jak powinni wykonywać... codzienne czynności.

Inteligentna szczotka do włosów to jeszcze nic

Firma Withings, która w ubiegłym roku została wykupiona przez Nokię, na targach CES 2017 zaprezentowała inteligentną szczotkę Hair Coach. Gadżet ten nie tylko ma informować użytkowniczki o stanie ich włosów, ale i sugerować, jak powinny być one czesane.

Rozwiązanie to miałoby pewien sens, bo nie każdą osobę stać na częste wizyty w profesjonalnych salonach fryzjerskich, ale Nokia gadżet ten wyceniła na… 200 dolarów, co jest równowartością ok. 800 zł. Szybko pojawiły się więc głosy, że Finom zależy jedynie na wyciąganiu pieniędzy od użytkowników poprzez pozorną naukę czegoś, co i tak powinni już umieć.

Inteligentna szczotka do włosów Withings Hair Coach

No cóż, jest w tym sporo racji. Warto zwrócić jednak uwagę, że Withings i Nokia nie są jedynymi firmami, które tworzą inteligentne gadżety codziennego użytku, które tak naprawdę nie są nikomu potrzebne. Oto inne przykłady nietypowych akcesoriów, które do działania wymagają połączenia ze smartfonem.

Szczoteczka, która nauczy cię myć zęby

Zacznę od urządzenia, które ma najwięcej sensu z wymienionych w tym małym przeglądzie. Inteligentna szczoteczka do zębów Oral-B może być bowiem pomocnym narzędziem dla rodziców, którzy chcą nauczyć swoje pociechy, jak poprawnie myć zęby.

Inteligentna szczoteczka Oral-B

Gadżet monitoruje — za pomocą sensorów w szczoteczce i kamery w smartfonie — ruchy wykonywane podczas czyszczenia jamy ustnej. Zebrane dane wyświetlane są w specjalnej aplikacji, która sugeruje, jak bardziej efektywnie myć zęby.

Gadżet sprawdzający, jak oddychasz

O krok dalej poszła firma Prana Tech, która chciała stworzyć akcesorium mające oceniać, czy użytkownik zachowuje wyprostowaną postawę i czy poprawnie oddycha. Gadżet ten miał być przypinany do ubrań, a ewentualne odchylenia od normy prezentowałby w aplikacji.

Zobacz również: Z kamerą w Centrum Technologicznym Nokii

Akcesorium mogłoby pomóc osobom z pewnymi schodzeniami, ale Prana chciała, aby korzystał z niego każdy. Co dziwne, pomysł firmy spotkał się z aprobatą sporej liczby użytkowników — nie zabrakło wiele, aby udało jej się zebrać na IndieGoGo kwotę 50 tys. dolarów potrzebnych do realizacji projektu.

Skarpetki, których nie zgubisz

Na rynku pojawiły się już inteligentne skarpetki dla aktywnych, który zbierają dane o przebytych kilometrach i spalonych kaloriach. "Inteligencja" Blacksocks Smarter Socks Plus+ ma przejawiać się jednak w inny sposób.

Skarpetki Blacksocks Smarter Socks Plus+

Skarpetki te wyposażone są w czujniki, które sprawdzają… czy para znajduje się blisko siebie. Ma wyeliminować to problem z gubieniem pojedynczych skarpetek. Producent dodał również aplikację, która będzie informować użytkowników, że elementy ubioru się zużyły i trzeba kupić nową parę za… 189 dol. (ponad 760 zł).

Inteligentny stanik, który ma tylko jedno zadanie

Na koniec wspomnę o urządzeniu noszonym, które powstało w ramach szczytnej inicjatywy. Firma Nestle w ramach walki z rakiem piersi stworzyła… tweetujący stanik. Nie byłby w tym nic złego, gdyby nie mały szkopuł.

Stanik łączy się bowiem za smartfonem tylko w jednym celu. Za każdym razem, gdy jest rozpinany, na kanale użytkownika na Twitterze pojawia się wpis przypominający, że "po zdjęciu stanika kobiety powinny przebadać swoje piersi".

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Przeglądy:

5 selfie, które przejdą do historii Nie tylko Galaxy S7 edge. 5 alternatywnych smartfonów z zagiętymi ekranami 25 najpopularniejszych telefonów 2016 roku wśród czytelników Komórkomanii Best of 2016 - najlepsze aplikacje na iOS w 2016 roku Najpopularniejsze gry i aplikacje na Androida - ranking 2016 Pierwszy smartfon z... - 10 telefonów, które przetarły szlaki Czarny Piątek i Cyber Poniedziałek - przegląd najlepszych ofert Google Pixel i Pixel XL na pierwszych wideoprezentacjach Android 7.0 Nougat - sprawdź kiedy dostaniesz aktualizację Jaki smartfon do 1500 zł? Proponujemy 6 modeli Sekrety mobilnej fotografii: fotografia uliczna Jaki telefon do 1000 zł? Oto 6 naszych propozycji Jaki telefon za 500 zł? Oto 5 naszych propozycji Samsung Galaxy A3 (2016) czy Samsung Galaxy S5 Neo? Huawei P8 czy Samsung Galaxy A5 (2016)? Samsung Galaxy A3 (2016) czy LG Zero? Apple Watch - tak wobrażano go sobie przed premierą 5 zapomnianych smartfonów, które chciałbym zobaczyć w wersjach "SE" 4 smartfony z podwójnymi aparatami o całkowicie różnych zastosowaniach W co warto zagrać #1: Przegląd najlepszych gier na Symbiana iPhone SE na pierwszych wideoprzeglądach Minecraft w VR, testowanie gier na Androida bez instalacji i nadchodzące premiery, czyli co działo się na GDC 2016 Od milionera do zera. Przygoda z tymi grami może doprowadzić cię do bankructwa [Android, iOS i Windows] 7 ciekawych, brutalnych gier Action RPG na smartfony i tablety [Android, iOS, Windows Phone, Google Chrome]