UberEATS już w Polsce. Nowa metoda zamawiania jedzenia do domu lub biura

Pyszne.pl i PizzaPortal - popularne serwisy służące do zamawiania jedzenia - mają teraz nowego konkurenta. W Warszawie rusza UberEATS.

Uber najpierw wypowiedział wojnę korporacjom taksówkarskim, a teraz wziął się za dostarczycieli jedzenia. Z nowej (przynajmniej dla polskich konsumentów, bo UberEATS działa już w ponad 20 krajach na świecie) usługi skorzystać można za pośrednictwem aplikacji na smartfony oraz strony internetowej.

UberEATS działa na nieco innej zasadzie niż konkurencja, co ma swoje zalety

Przez konkurencję mam tutaj na myśli usługi PizzaPortal czy Pyszne.pl, które są jedynie łącznikami między klientami a restauracjami oferującymi dostawę do domu. UberEATS ma własnych kierowców. Plusy?

  • Uber deklaruje, że czas dostawy od momentu złożenia zamówienia nie powinien przekroczyć 30 minut.
  • Trasę można śledzić na mapie podobnie jak "zwykłych" kierowców Ubera. Na bieżąco wyświetlany jest także szacowany czas dotarcia do punktu dostawy.
  • UberEATS dociera także do lokali, które nigdy wcześniej dostawy jedzenia nie oferowały.

Szczególnie interesująca jest możliwość śledzenia dostawy na mapie. W przypadku restauracji, które podają szacunkowy czas potrzebny na przygotowanie i dostarczenie posiłku, jesteśmy na kilkadziesiąt minut unieruchomieni w związku z oczekiwaniem na dostawcę. Tutaj wystarczy rzut oka na apkę, by ocenić, czy zdążymy jeszcze wziąć szybki prysznic lub wyskoczyć do sklepu.

Czy opłaca się z UberEATS korzystać?

Opłata za dostawę - 7,99 zł - jest stała. Nie jest uzależniona od lokalu, miejsca dostawy czy jej wartości. Sprawia to, że nie zawsze zamawianie jedzenia za pośrednictwem tej usługi jest korzystne.

UberEATS

Patrząc na Pyszne.pl widzę, że ceny dostawy w Warszawie w poszczególnych restauracjach są bardzo różne — od zera do 30 zł. W większości przypadków jest to więcej niż 7,99 zł, ale nie brakuje lokali, które jedzenie dowiozą za 2–3 zł lub za darmo po przekroczeniu jakiejś kwoty zamówienia. Wówczas bardziej opłacalne może być skorzystanie z innej metody dostawy.

Zobacz również: Appshaker 2 #39: Fortune City, Sumeru, SideIcon i inne

W UberEATS opłata za całe zamówienie pobierana jest z karty płatniczej, dlatego najpierw trzeba ją podpiąć do aplikacji.

UberEATS wprowadził także kody zniżkowe

Kody promocyjne można znaleźć w aplikacji UberEATS – wystarczy tapnąć ikonę hamburgera w lewym górnym rogu, a następnie przycisk „Darmowe jedzenie”.

Ważna informacja: Uber i UberEATS to dwie niezależne usługi. Kodów zdobytych w Uberze nie można wykorzystać w UberEATS i odwrotnie.

Na razie z UberEATS skorzystają tylko mieszkańcy Warszawy i to nie całej

Zamawiać jedzenie można z Centrum, Mokotowa, Woli, Żoliborza, Ochoty oraz części Pragi. Usługa działa przez siedem dni w tygodniu w godzinach od 11:00 do 23:00 i na chwilę obecną obejmuje ponad 100 restauracji. Dostępność poszczególnych lokali uzależniona jest jednak od miejsca, w którym znajduje się użytkownik.

Twórcy zapewniają, że z czasem usługa będzie rozszerzana o kolejne obszary. Powinna pojawić się także w innych miastach, w których działa Uber.

Aplikację UberEATS znajdziecie tutaj:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Szpiegowski Secret SMS Replicator usunięty z Marketu dopiero po 30 godzinach Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Nokia Z Launcher, FotoSwipe i Turbo Dismount Ipla pojawiła się w App Store! Fennec wkrótce startuje! Cut the Rope 2 zapowiedziane, znamy pierwsze szczegóły! Appshaker 2 #22: electronia, Bitesnap i aplikacje walentynkowe Virtualo - czytnik z darmowymi e-bookami na Androida Łatwiejsze zarządzanie energią w telefonie Pięć iPhonowych aplikacji na Walentynki Szybki start z iPhonem cz. 3: Zmieniamy hasło do Root-a w iPhonie Marble Boing 3D - przegląd gry [wideo] Shadowgun: The Leftover pojawił się w Android Markecie! [wideo]

Popularne w tym tygodniu:

Zanuć, a Google poda tytuł piosenki. Nowa funkcja już w Polsce