Mapy Google z funkcją udostępniania list miejsc. Czegoś takiego brakowało

Informowanie znajomych o wartych zobaczenia miejscach właśnie stało się jeszcze prostsze.

Mapy Google

Mapy Google (dennizn / depositphotos.com)

W ubiegłym roku w testowej wersji Map Google pojawiła się opcja tworzenia list. Możliwe było zapisywanie kilku lokalizacji w jednej wirtualnej liście np. "najciekawsze atrakcje w Londynie", "najlepsze restauracje w Krakowie" itp. Nowa funkcja spotkała się z aprobatą użytkowników, dlatego Google rozbudował ją o opcję, której dotychczas brakowało.

Teraz listy miejsc w Mapach Google można udostępniać znajomym

Cały proces tworzenia i udostępniania list doskonale wyjaśnia poniższe wideo promocyjne.

Oglądając jakieś miejsce, wystarczy kliknąć ikonę zapisu, a następnie wybrać lub utworzyć listę, do której lokalizacja ma zostać dopisana. Tę można później wysłać znajomym.

Lista ma formę linku, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by wysłać ją za pośrednictwem komunikatora, maila czy SMS-a. Ba, można ją wrzucić na Facebooka czy dowolne forum, aby dać do niej dostęp większej liczbie zainteresowanych.

Na razie z nowej funkcji nie skorzystają wszyscy

Wprawdzie Google informuje na swoim blogu, że listy zostały już zaimplementowane w aplikacjach na Androida i iOS, ale zazwyczaj udostępnianie nowych funkcji kolejnym użytkownikom przebiega stopniowo. U mnie nowa funkcja jeszcze nie działa.

Mam jednak nadzieję, że nie minie więcej niż kilka dni zanim listy pojawią się u wszystkich mapowiczów.

Mapy Google staną się bardziej społecznościowe?

Skoro Google ma już gotowy mechanizm udostępniania list, podejrzewam, że następna w kolejce będzie możliwość udostępniania ich nie tylko znajomym, ale i… nieznajomym.

Wybierając się do Paryża, fajnie byłoby móc zobaczyć listy typu "najciekawsze miejsca dla rodzin z dziećmi", "miejsca z Kodu Leonarda da Vinci" itp. utworzone i oceniane przez innych użytkowników. Obecnie trzeba się posiłkować zewnętrznymi usługami (np. TripAdvisor).

Zobacz również: Appshaker 2 #31: Pizza Boy, Big Hunter, AutoHash i inne

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Appshaker 2 #23: Posture, Ampere i The Wolf Appshaker 2 #22: electronia, Bitesnap i aplikacje walentynkowe Appshaker 2 #21: Cubway, Screenshot Utility, Conduct THIS i inne UberEATS już w Polsce. Nowa metoda zamawiania jedzenia do domu lub biura Appshaker 2 #20: PolyGen, Roller Coaster Tycoon, Symmetria i inne Pokemon Duel już do pobrania. Powtórzy sukces Pokemon GO? Appshaker 2 #19: Ookujira, Swiftly switch i Grumpy Cat's Worst Game Ever Appshaker 2 #18: WRIO Keyboard, KineMaster, Orconoid i inne Appshaker 2 #17: Hot Wheels Race Off, Photomath, FastKey Launcher i inne Appshaker 2 #16: Dominocity, DRIVETRIBE, QualityTime i inne Super Mario Run oficjalnie "pojawił się" w Google Play, ale jeszcze nie zagrasz Appshaker 2 #15 - Friendly for Facebook, Super Cat Bros, Rings i inne A miało być tak pięknie. Zwiastun Mega Mana to największa żenada w świecie gier mobilnych ostatnich miesięcy W Pokemon GO możesz już grać na zegarku Apple Watch Appshaker 2 #14 - Lunar Mission, Universal Copy, SMILE Inc. i inne Mega Man zmierza na smartfony! Capcom obiera inną strategię niż Nintendo Mario zeżre ci pakiet internetowy, bo jest zbyt popularny Wydałem ponad 40 zł na Super Mario Run i nie żałuję Szaleństwo się zaczyna. Super Mario Run ląduje na smartfonach! Super Mario Run - różnice między darmową i płatną wersją gry Walka Google'a z Apple'em robi się coraz ciekawsza. Apple ma już odpowiedź na jedną ze sztandarowych funkcji Pixeli Appshaker 2 #13 - Evil Dead, Cuto Wallpaper i inne ViewRanger z trybem Skyline. W tym kierunku powinna rozwijać się technologia AR Appshaker 2 #12 - Cubed Rally World, TouchRetouch i rozwiązanie konkursu

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Fałszywy WhattsApp w sklepie Play pobrany ponad milion razy Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u