Apple umie dobrze wypromować funkcje smartfona. Oj, umie

Cyfrowe rozmywanie tła za fotografowanym obiektem to żadna nowość w świecie smartfonów. Z tego typu funkcji już lata temu mogli korzystać użytkownicy telefonów Nokii, HTC czy Samsunga, lecz żaden producent nie potrafił takiego rozwiązania wypromować. Wtem pojawił się Apple.

billboard.com

Rozmywanie tła to sztandarowa funkcja iPhone'a 7 Plus, który wyposażony jest w podwójny aparat.

Co ciekawe, funkcja ta nie była dostępna od razu — pojawiła się dopiero wraz z aktualizacją oprogramowania — ale Apple wyśmienicie radzi sobie z jej promocją. Gigant m.in. bombarduje konsumentów spotami telewizyjnymi, które skupiają się na trybie portretowym.

Właśnie — tryb portretowy. Apple jako jeden z nielicznych producentów wpadł na to, by wymyślić prostą, łatwą do zapamiętania nazwę nowej funkcji: Portrait Mode. Ilu z was potrafi z pamięci przywołać nazwy analogicznych funkcji w Lumii 920, HTC One (M8) czy Galaxy S5? Było to kolejno: Lumia Refocus, Ufocus i Wybiórcze pole ostrości. Niezbyt wdzięczne marketingowo nazwy, nieprawdaż?

Apple idzie o krok dalej: iPhone'em 7 Plus zrobiono okładkowe zdjęcie nowego wydania magazynu Billboard

Używając funkcji Portrait Mode sfotografowano na tle Beverly Hills modelkę Camilę Cabello. Oczywiście w taki sposób, by zaakcentować ładnie rozmyte tło.

Billboard napisał na ten temat cały artykuł będący tak naprawdę pieśnią pochwalną dla iPhone'a 7 Plus. Popularny amerykański magazyn przytoczył nawet wypowiedź zachwyconego fotograficznymi możliwościami telefonu fotografa, która zaczyna się oczywiście od organicznego słowa "amazing".

Do konsumentów trafia jasny komunikat

Kilka spotów, jedna okładka, jeden artykuł i nawet osoby, które w życiu nowego iPhone'a nie miały w ręku, widzą, że ma taką funkcję, wiedzą, jak jej użyć i dowiadują się, że cenią ją nawet profesjonaliści.

Innymi słowy Apple dołączył do wyścigu jako ostatni, a i tak go wygrał.

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Inna sprawa, że Apple naprawdę zrobił tę funkcję dobrze

Testowałem te tryby w różnych telefonach i z ich skutecznością bywało różnie. W przypadku iPhone'a 7 Plus rezultaty są naprawdę zadowalające, na co spory wpływ ma mądrze wykorzystany podwójny aparat.

W 2015 roku Apple przejął firmę LinX, która specjalizowała się w tworzeniu złożonych z kilku matryc modułów aparatów, które wykrywają głębię. Mimo tego, że odległość dzieląca obie kamerki jest niewielka, algorytmy firmy sprawnie radzą sobie z wykrywaniem, jak daleko od obiektywu znajdują się różne obiekty.

Podwójny aparat LinX "widzi" jak daleko od obiektywu znajdują się różne obiekty

Dzięki temu oprogramowanie potrafi odseparować fotografowaną osobę od reszty scenerii i rozmyć tło. Funkcja nie nowa, ale dobrze zaimplementowana i — co chyba jeszcze ważniejsze — skutecznie wypromowana.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

Markowy telefon - za i przeciw Smartfony po tuningu. 5 niezwykłych modyfikacji Duże zmiany w Androidzie. O co chodzi z certyfikacją? Samsung Galaxy S8 - im więcej o nim wiem, tym większy czuję niedosyt BlackBerry jest z nami od 18 lat. Oto 5 niezapomnianych telefonów Kanadyjczyków 2017 będzie dla Polaków wyjątkowo słabym rokiem na zakup nowego flagowca Pod jednym względem App Store nie może się równać z Google Play 4 zapomniane fakty o iPhonie iPhone mógł działać zupełnie inaczej. Zobacz wczesne prototypy na wideo Speed Tester #1 - Samsung Galaxy S7 kontra LG G5 - porównanie szybkości TOP 5 najbardziej innowacyjnych smartfonów 2016 roku Amazon miał wszystko, by odnieść sukces na rynku smartfonów. Co poszło nie tak? Nubia Z11 Max - pierwsze wrażenia Najlepszy smartfon 2016 roku - wybór czytelników Komórkomanii Logo zostaje, idea umiera. Kilka słów o BlackBerry w rękach Chińczyków Rok 2016 był ważny z 6 powodów Najlepszy smartfon fotograficzny 2016? Dla mnie wybór jest oczywisty Wybieramy najlepszego smartfona 2016 [ankieta] Zapomnijmy o Samsungu. Apple ma coraz większe problemy z bateriami Do naszego biura zawitała Mikołajowa. Zobacz, co nam przyniosła Jak nie dać się zwariować – bezstresowe święta Co dzieje się ze skradzionym smartfonem? Student dał się okraść, by to sprawdzić BlackBerry to już nie... BlackBerry. Znana marka w rękach Chińczyków Przecieki na temat nowej Xperii XA zdradzają jedno: będzie wyglądać świetnie!

Popularne w tym tygodniu:

iPhone w 2018 roku. Co dalej? Huawei Mate 10 Pro - pierwsze wrażenia Dawniej standard, dziś rarytas. 5 podstawowych funkcji telefonów, które umierają na naszych oczach Apple Watch to chyba jedyne urządzenie, którego używam codziennie i którego nie mam ochoty wymieniać na nowszy model