To narzędzie pomaga spersonalizować interfejs smartfona. Pochwalcie się swoimi pulpitami

Chciałbyś odpicować pulpit swojego smartfona z Androidem, ale nie masz pomysłu, jak to zrobić? Google przygotował narzędzie, które może cię zainspirować.

#myAndroid Taste Test, czyli androidowy gustomierz

Google stworzył specjalny quiz, którego celem jest zbadanie gustu użytkownika. Składa się on z pytań typu: "monochromatyczny czy kolorowy?", "jasny czy ciemny?", "fotorealizm czy rysunek?".

Część pytań dotyczy sposobu użytkowania smartfona. Na telefonie grasz czy pracujesz? Chcesz mieć szybko dostęp do newsów, pogody czy muzyki? Odpowiedzi przygotowano w języku angielskim, ale są wymownie ilustrowane, więc nikt nie będzie miał problemów z przebrnięciem przez wszystkie pytania.

Po przebrnięciu przez wszystkie pytania wyświetla się lista polecanych aplikacji personalizacyjnych

W oparciu o gust polecane są:

  • tapeta
  • ikony
  • launcher
  • widget
  • klawiatura

Niestety jest kilka problemów. Pierwszy dotyczy tapety; #myAndroid Taste Test faktycznie proponuje konkretnie grafiki, ale kliknięcie w link przenosi zazwyczaj do aplikacji będącej agregatorem tysięcy tapet. Znalezienie tej konkretnej może być bardzo trudne.

Ostatni podpunkt można sobie natomiast odpuścić. Rozwiązałem quiz wielokrotnie na różne sposoby i bez względu na to, jak odpowiadałem, strona zawsze sugerowała zainstalowanie klawiatury Gboard. Niemniej jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza, bo również moim zdaniem jest to najlepsza klawiatura na smartfony.

Traktowałbym to narzędzie raczej jako źródło inspiracji niż generator gotowych rozwiązań

Jestem prostym człowiekiem — albo tapeta mi się podoba, albo nie. Nie mam żadnych wymagań odnośnie kolorystyki, ułożenia poszczególnych elementów czy ich kształtu. Przez mój pulpit przewijają się różne grafiki; od czarno-białych zdjęć zwierząt, przez abstrakcyjne grafiki z geometrycznymi kształtami, aż po jednolite kolorowe tła. Wystarczy, że tapeta wpadnie mi w oko.

Niemniej polecam odpowiedzieć na pytania kilkakrotnie i to niekoniecznie zgodnie ze swoimi preferencjami. Może się okazać, że jakieś zestawienie tapety i ikon wpadnie wam w oko.

Polecę wam kilka aplikacji personalizacyjnych, których sam używam

Wprawdzie korzystam głównie z iPhone'a, który na zbyt dużą personalizację nie pozwala, ale mam kilka swoich ulubionych aplikacji na Androida.

Tapeta - Muzei (link do pobrania)

Muzei to nie tyle tapeta, co aplikacja dbająca o to, by tapety zmieniały się same w określonych odstępach czasu. Kompatybilna jest ona z wtyczkami, które odpowiadają za dostęp do różnych źródeł zdjęć. Moja ulubiona wtyczka to 500 Firepaper, która pobiera zdjęcia z serwisu 500 px.

Muzei pozwala także dodać efekty rozmycia, szarości lub przyciemnienia, dzięki czemu wszystkie treści są czytelne nawet na tle bardo jaskrawych tapet.

Zobacz również: Appshaker 2 #41: wygraj smartfona ASUS ZenFone Live!

Launcher - Action Launcher 3 (link do pobrania)

Bezapelacyjnie mój ulubiony launcher na Androida. Wizualnie bardzo przypomina standardowe rozwiązanie z "czystej" wersji systemu, ale ma kilka fajnych nowości. Przede wszystkim obsługę gestów. Zaimplementowano nawet namiastkę technologii 3D Touch, która nie wymaga ekranu reagującego na siłę nacisku.

Widget - DashClock (link do pobrania)

Prosty widget wyświetlający godzinę, datę i inne przydatne informacje, takie jak liczba nieprzeczytanych maili czy prognoza pogody.

Roundr (link do pobrania)

Apka, która nakłada na wyświetlany obraz zaokrąglone narożniki. Dzięki temu ekran wygląda, jakby sam miał zaokrąglone rogi, co — moim zdaniem — bardzo ładnie wygląda.

A tak wygląda mój pulpit

Podzielcie się zrzutami ekranu swoich pulpitów

Napiszcie także, z jakich aplikacji personalizacyjnych korzystacie. Niech panel komentarzy stanie się dla nas wszystkich źródłem inspiracji.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

Keypad - czy od początku miał wyglądać tak jak teraz? Spotify na dniach w Polsce, a już teraz jest aplikacja dla WP8 W skrócie: Nexus 4 może nie być tani, Lumia 920 tylko z dźwiękiem mono i pewna historia iPada mini Czy marka telefonu jest dla Ciebie ważna? LG BL40 New Chocolate to telefon, który miał zachwycać ekranem 21:9 [Podróż w czasie] Chiński X908 - niska cena i 8 Mpix Quiz Komórkomanii #13 - mobilne procesory (+ podsumowanie quizu o Apple'u) Promocje telefonów komórkowych - styczeń 2010 Te smartfony zobaczymy już jesienią. Będzie tego sporo Arena Komórkomanii: Sony Xperia Z czy Samsung Galaxy S4? [ankieta] Wibracje mają większy potencjał niż myślisz. Oto technologie, które mogą zmienić sposób, w jaki korzystamy ze smartfonów Gra Angry Birds podbija świat, przekraczając pół miliarda pobrań

Popularne w tym tygodniu:

Ależ mnie Xiaomi Mi 11 zaskoczył! Takiego aparatu jeszcze nie widziałem Czas się z nimi pożegnać. Dla kart pamięci w smartfonach nie ma już ratunku Zrobiłem sobie EKG zegarkiem. Samsung Galaxy Watch 3 zaktualizowany Kupno smartfonu na Amazon.pl? Czuję się jak na ruskim bazarze