Wciąż używają Note'ów 7 i uważają, że to powód do dumy. Nazywają siebie "rebeliantami"

Choć Galaxy Note 7 z powodu licznych samozapłonów został wycofany z rynku już pół roku temu, a producent dokłada wszelkich starań, by wszystkie sprzedane egzemplarze wymienić na gotówkę lub Galaxy S7 edge, wiele osób wciąż używa potencjalnie niebezpiecznego telefonu. Bynajmniej nie wszyscy są nieświadomi zagrożenia...

Pod koniec stycznia Samsung ujawnił, że swoje egzemplarze zwróciło 97 proc. użytkowników. Biorąc pod uwagę, że firma sprzedała 3,06 miliona smartfonów, w użyciu wciąż może być ponad 90 tys. telefonów z wadami fabrycznymi. Istnieje grupa ludzi, którzy wiedzą o potencjalnym zagrożeniu, ale świadomie używają Note'ów, łamiąc przy okazji zabezpieczenia programowe mające zapobiec tragedii.

Nazywają siebie "rebeliantami"

Na trop "rebelii" wpadłem przypadkiem. Przeglądając Twittera zauważyłem, że pewien użytkownik hurtowo wysyła tweety, w których chwali się wciąż używanym przez siebie Note'em 7. Takie wiadomości wysyłane są do firm i osób, które umieszczą tylko wzmiankę o tym telefonie. Do każdej dołączony jest link do forum Note7Rebels.com.

Zajrzałem na wspomniane forum, a tam ponad 4200 zarejestrowanych osób wymienia się swoimi doświadczeniami i sposobami na ominięcie software'owych zabezpieczeń. Powstała ponadto grupa na Facebooku (2560 członków). Ze specjalnego działu można pobrać złamane wersje oprogramowania, w których wyłączono automatyczne aktualizacje i blokady zapobiegające naładowaniu baterii do zbyt wysokiego poziomu.

Wkrótce Samsung ma całkowicie zablokować możliwość ładowania telefonu, przez co używane egzemplarze staną się bezużyteczne. Na forum można jednak znaleźć rozwiązanie tego "problemu".

Co powinieneś zrobić, jeśli nadal chcesz normalnie używać Note'a 7?

To proste. Przejdź się po pokoju i poczekaj, aż ci przejdzie. Żywotności smartfona w ten sposób nie przedłużysz, ale jest szansa, że przynajmniej uchronisz ludzi przed konsekwencjami swojej lekkomyślności.

Świadome używanie urządzenia, które zostało przez samego producenta uznane za potencjalnie niebezpieczne, to szczyt nieodpowiedzialności. Owszem, żaden telefon nie jest w stu procentach bezpieczny. Niemniej w przypadku żadnego innego skala problemów nie jest na tyle wielka, by producent zdecydował się na wycofanie produktu z rynku, co jest równoznaczne ze stratami liczonymi w miliardach dolarów.

Zobacz również: Samsung Galaxy S6 (touchwiz)

I nie, nie chodzi tylko o twoje bezpieczeństwo

Co zrobisz, gdy będziesz jechał autobusem z telefonem podłączonym do powerbanka, a ten nagle zacznie się palić? Błyskawicznie teleportujesz się na inną planetę, aby nikomu nic się nie stało? Nie, odruchowo go odrzucisz. W najlepszym wypadku na podłogę (niszcząc tym samym nieswoją własność). W najgorszym na innego człowieka.

Czy ładowanie telefonu wyłącznie we własnym domu daje gwarancję, że w razie wypadku nikomu innemu nic się nie stanie? Nie. No, chyba że mieszkasz sam. W domku na pustyni. I nikt cię nie odwiedza.

Najgorsze jest to, że "rebelianci" swoją nieodpowiedzialność uważają za powód do dumy

Założycielem społeczności jest niejaki Jay Boss, któremu udało się wykreować modę na bycie "rebeliantem". Na forum można pobrać grafiki, przy użyciu których można manifestować swoją buntowniczą naturę głupotę. Ruszyła nawet przedsprzedaż koszulek.

Logo społeczności Note7Rebels

Próbowałem skontaktować się z Jayem Bossem, ale nie odpisał na moje wiadomości. Wygląda jednak na to, że powoli odcina się od swojego dziecka. Na wspomniane forum nie zajrzał od trzech tygodni, a oficjalne kanały społecznościowe są nieaktualizowane. Chcę naiwnie wierzyć, że zrozumiał, jak szkodliwe społecznie jest zachęcanie ludzi do używania niebezpiecznego sprzętu.

Choć jednak Boss odsunął się w cień, założona przez jego społeczność ma się dobrze. Oby tylko nie miał przez to na sumieniu czyjegoś życia lub zdrowia.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

Samsung Galaxy S8 to sprzęt, który muszę mieć! [pierwsze wrażenia] Żegnaj, Chromie. Dlaczego po 9 latach zmieniam przeglądarkę? Fossil zapowiedział właśnie... 300 nowych smartwatchów. Tak, 300 Samsung Galaxy S8 - podsumowanie przecieków na tydzień przed premierą Odświeżony iPhone SE to wielkie rozczarowanie. Policzyłem, ile naprawdę powinien kosztować Nieznane telefony znanych marek: Motorola Oglądasz filmy na telefonie? Netflix będzie cię traktować jak widza specjalnej troski Samsung Galaxy A5 (2017) w pigułce [wideo] Samsung Galaxy S8 - 5 rzeczy, których oczekuję po nowym flagowcu To narzędzie pomaga spersonalizować interfejs smartfona. Pochwalcie się swoimi pulpitami Zobacz, jak wyobrażano sobie nasze czasy w 1926 roku Galaxy S8 kontra reszta świata. Jak wypadają jego wymiary na tle innych smartfonów? Apple, Samsung, Huawei i inne. Skąd się wzięły i co oznaczają nazwy technologicznych firm? Nieznane telefony znanych marek: HTC Prawdziwa Nokia już nie wróci? Jeszcze możecie się zdziwić Mało Nokii w Nokii. Nowe telefony z Androidem zrobiono po linii najmniejszego oporu Honor Magic na żywo wygląda fantastycznie! Samsung Galaxy A5 (2017) - wrażenia po kilku dniach LG X power2 - pierwsze wrażenia Zrobiłem sobie selfie Nokią 3310! LG G6 - pierwsze wrażenia LG V30 ma mieć Snapdragona 835, 6 GB RAM-u i aż cztery aparaty Apple umie dobrze wypromować funkcje smartfona. Oj, umie Markowy telefon - za i przeciw

Popularne w tym tygodniu:

Na smartfonach zarabiają tylko 3 firmy. Dlaczego pozostałe nie zrezygnują z ich produkcji? Dlaczego 18:9, a nie 2:1? 2012 vs 2017. Jak zmienił się rynek smartfonów w ciągu 5 lat? Frankenphone, czyli zaprojektowałem smartfon marzeń Jak tapeta wpływa na szybkość zużycia energii? Sprawdziłem na przykładzie telefonu z AMOLED-em 7 technologicznych oczekiwań od tegorocznych smartfonów Android jak iOS? Google może wprowadzić bardziej restrykcyjne ograniczenia