Galaxy Note 7 do sprzedaży wraca w czerwcu. Ile będzie kosztował?

Wszystko wskazuje na to, że Samsung Galaxy Note 7 niebawem znowu pojawi się w sprzedaży. Koreańskie media zdradzają już nawet szczegóły na temat dostępności i ceny urządzenia, które na rynku pojawi się z literką "R" w nazwie.

Samsung Galaxy Note 7

Samsung Galaxy Note 7 (Krzysztof Basel)

Galaxy Note 7R w sprzedaż od czerwca

Serwis ET News w jednym z ostatnich raportów wskazuje, że na rynku koreańskim już wkrótce znowu dostępny będzie Samsung Galaxy Note 7, który został wycofany ze sprzedaży przez problemy z wybuchającymi bateriami. Sugerowały to niedawne doniesienia, ale teraz dostaliśmy sporo konkretów.

ET News podaje, że high-endowy model giganta do sprzedaży trafi w czerwcu. Ma być dostępny zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Samsung do tego ma jasno komunikować, że to egzemplarze odnowione — mają wymienione baterie i poddane zostały szczegółowej kontroli bezpieczeństwa.

Wiele wskazuje, że w nazwie modelu może pojawić się literka "R", która odnosi się do angielskiego słowa "refurbished" (odnowiony). Do końca nie jest jasne, jakie ogniwa do Galaxy Note'a 7R ma włożyć firma, ale raport potwierdza, że mają mieć pojemność 3000 mAh lub 3200 mAh (oryginalny Note 7 miał baterię 3500 mAh). Przed kilkoma tygodniami na SamsungVN pojawiły się których, z którego wynika, że będzie to 3200 mAh.

Galaxy Note 7R

Galaxy Note 7 będzie teraz sporo tańszy

Zaskoczeniem wielkim nie powinien być fakt, że sprzęt Samsunga będzie teraz dostępny w niższej cenie. Na starcie Galaxy Note 7 kosztował w Korei Południowej 989 890 wonów (ok. 3400 zł), a odnowiony model ma kosztować ok. 700 000 wonów, co po przeliczeniu daje jakieś 2400 zł.

Wynika to zarówno z faktu, że chodzi o urządzenia, które zostały naprawione, jak i tego, że od premiery urządzenia minęło już wiele miesięcy. Nie zmieni to jednak tego, że Galaxy Note 7 wciąż może być łakomym kąskiem dla wielu użytkowników. Tym bardziej, że oferuje kilka przewag nad modelem Galaxy S7 edge, który wyceniony jest na podobną kwotę.

Rozsądna decyzja Samsunga

Ponowne wprowadzenie Note'a 7 do sprzedaży jest sensownym ruchem ze strony Samsunga. Gigant na odnowionych modelach nie zarobi kroci, więc nie zmniejszy wyraźnie strat poniesionych przy wprowadzaniu urządzenia, które błyskawicznie wycofano ze sprzedaży, ale może zwrócić się koszt jego produkcji.

Ten z pewnością nie był mały. Samsung dość szybko sprzedał nieco ponad 3 mln egzemplarzy Note'ów 7. Należy też pamiętać o licznych partiach, które pozostały w magazynach i miały dopiero trafi do dystrybutorów.

Zobacz również: Studio PlayStation 5 highlight: Adam Zdrójkowski – Fenomen kontrolera DualSense

Źródło: ET News

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Plus: w Święta 280 mln SMS-ów Mobileexpress - G2 mini w Europie i Galaxy S5 jako niania PalmOS powraca do życia! - Aceeca PDA32 Nexus 7 za 540 zł, specyfikacja HTC M8 i LG G Pro 2 Przywiązujemy się do marki Donald Trump w Warszawie. Możliwe telekomunikacyjne utrudnienia Samsung i7500 na zdjęciach na żywo Router WiFi sprzeczny z regulaminem Play? Jednak nie... GaduAIR prowadzi "decydujące rozmowy" Google I/O 2018 już za moment. Czego oczekiwać? Komórki w 2010 roku będą zasilane wodą Alcatel A3 XL oficjalnie. Ogromny budżetowiec z kiepską specyfikacją

Popularne w tym tygodniu:

Było Bluetooth i NFC, pora na UWB. Komunikacyjna rewolucja w smartfonach Czy policja może zmusić cię do odblokowania telefonu? Oto, co mówią prawnicy Nowy iPhone 12s bez portów, ale lepiej skrojony pod czasy pandemii. Są kolejne przecieki Darmowe 10 GB dla klientów Orange i nju Xiaomi dostało bana od Donalda Trumpa. Oto oświadczenie firmy iPhone 12 może wyłączyć rozrusznik serca. Naukowcy ostrzegają Chcesz się zaszczepić na COVID-19? Zarejestrujesz się telefonicznie lub przez SMS [Aktualizacja] Tak wygląda zwijany smartfon LG. Nietypowa zapowiedź LG Rollable Nie, LG nie zamyka działu mobilnego. Rozmawialiśmy z przedstawicielami firmy Honor wraca do gry. Szykuje ponoć nowe smartfony z apkami Google Ależ świetny pomysł! Konfigurator smartfonu jako sposób na bałagan w ofercie Sony konsekwentnie opiera się trendom. Wycieka wygląd Xperii 10 III