Gala MMA w wirtualnej rzeczywistości do obejrzenia za darmo. Samsung daje kolejny powód do kupna systemu Gear VR

Dostęp do bazy filmów 360 stopni czy ciekawych gier VR jak EVE: Gunjack czy Land's End to nie jedyne zalety systemu Gear VR Samsunga. Koreańczycy dla użytkowników tego zestawu przygotowali właśnie kolejną niespodziankę. Jest nią VR Live Pass dla Gear VR. Co konkretnie kryje się pod tą nazwą?

Gala UFC po raz pierwszy będzie transmitowana na żywo w VR. Użytkownicy Gear VR obejrzą ją za darmo

Gala UFC po raz pierwszy będzie transmitowana na żywo w VR. Użytkownicy Gear VR obejrzą ją za darmo (flickr.com/Bogo Games (na lic. CC))

Gigant wprowadza VR Live Pass dla Gear VR

Samsung poinformował dzisiaj oficjalnie, że nawiązał współpracę z UFC, X Games i Live Nation. Koreańczycy mogli dzięki temu uruchomić usługę VR Live Pass, która umożliwi oglądanie relacji z wybranych globalnych wydarzeń sportowych i muzycznych na żywo za pośrednictwem systemu Gear VR.

Użytkownicy sprzętu Samsunga pierwsze wydarzenie w wirtualnej rzeczywistości będą mogli podziwiać już w czerwcu. Koreańczycy dodają, że nie będą to zwykłe, banalne relacje. Posiadacze Gear VR mają mieć dostęp nie tylko do transmisji na żywo, ale i ujęć w ogromnym zbliżeniu, które mają dostarczyć dodatkowych wrażeń, czy nagrań sprzed poszczególnych imprez.

Relacje będą transmitowane także w Polsce. Samsung obiecuje, że wszystkie nagrania 360 stopni będą w wysokiej jakości. Co ważne — dostęp do nich ma być bezpłatny dla użytkowników Gear VR.

Jakie wydarzenia będzie można obejrzeć już wkrótce?

Pierwsza transmisja w ramach usługi VR Live Pass dla Gear VR odbędzie się już 3 czerwca. Będzie nią gala UFC 212 w Rio de Janeiro, której ozdobą ma być walka mistrzów kategorii piórkowej — Maxa Hollowaya i José Aldo. Co ciekawe, będzie to pierwsza gala UFC transmitowana na żywo w wirtualnej rzeczywistości. Co jeszcze przygotował Samsung?

Koreańczycy już dzisiaj zdradzili, że kolejnymi wydarzeniami będą:

  • X Games Minneapolis - na imprezie, która odbędzie się między 13 a 16 lipca, można będzie oglądać w akcji najlepszych zawodników BMX i rolkarzy (Jimmy Wilkins, Chad Kerley czy Jagger Eaton);
  • koncerty muzyczne organizowanych przez Live Nation — w sierpniu użytkownicy będą mogli oglądać występy artystów z różnych stron świata podczas wydarzenia, które odbędzie się w Stanach Zjednoczonych (Samsung nie precyzuje jeszcze o jakich wykonawców chodzi).

Gigant wraz z partnerami planuje kolejne wydarzenia, ale szczegółowe informacje o nich mają zostać ujawnione w późniejszym terminie. Można spodziewać się też, że jeżeli będą cieszyć się sporym zainteresowaniem, to Koreańczycy pomyślą o dogadaniu się z kolejnymi firmami.

To świetny ruch Samsunga!

Zarówno desktopowe systemy VR jak Oculus Rift czy HTC Vive, jak i mobilne rozwiązania nie okazały się rewolucją, jaką obiecywali ich twórcy. Firmy jednak się nie poddają, co doskonale widać w działaniach Samsunga. Koreańczycy wraz z Oculusem stale udoskonalają system Gear VR, dając użytkownikom coraz większe możliwości (dodanie m.in. dedykowanych kontrolerów).

Zobacz również: Wirtualna rzeczywistość - od XIX-wiecznych dzieł sztuki, aż po smartfony

Teraz gigant poszedł o krok dalej i postanowił pokazać, że wirtualna rzeczywistość to nie tylko gry, eksperymentalne projekty czy filmy i seriale z bazy Netflixa. Gogle VR — dzięki obsłudze wideo 360 stopni — idealnie nadają się do odtwarzania relacji z wydarzeń, a do tego dają ich twórcom więcej możliwości na ciekawą prezentację treści. To, czego konkurencja w ogóle nie ma, Samsung daje teraz za darmo.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Appshaker 2 #37: Yesterday, Rullo, Beholder i inne Appshaker 2 #36: Volkey, Symmetrica, Today Weather i inne Appshaker 2 #35 - Penarium, The Big Journey, Elegance UI i inne Appshaker 2 #34: Fury Turn, The Learning Lock, InstaSwipe i inne Appshaker 2 #33 - Battle Copters, Watery Blocks, Pocket Sense i inne Messenger Lite w końcu w Polsce. Bateria twojego smartfona odetchnie z ulgą Appshaker 2 #32: Cliff Hopper, Dumpster, Story of Life i inne FaceApp - pozwól "sztucznej inteligencji" pobawić się twoim selfie Nonstop Chuck Norris to denna gra reklamowa przez legendarnego aktora Bogactwo! Pobrałem aplikację za 1599 złotych! Możesz pobrać i ty Kupiłeś używanego iPhone'a, iPada lub Maca? Koniecznie pobierz te aplikacje Appshaker 2 #31: Pizza Boy, Big Hunter, AutoHash i inne Ależ genialna funkcja pojawiła się w Zdjęciach Google! Koniec z trzęsącym się wideo Appshaker 2 #29: Mushroom 11, Glass Wire, Reporter i inne Appshaker 2 #28: Deep Town, Llama, Digit Drop i inne Sekcja z darmowymi aplikacjami w Google Play niewidoczna dla polskich użytkowników. Jak obejść to ograniczenie? Ta gra pokaże, ile jesteśmy w stanie wycisnąć ze smartfonów "Super Mario Run" 2.0 na Androida i iOS już jest. Co nowego? Appshaker 2 #27: Beat Racer, FaceAPP, After The End i inne Link Bubble - jedna z moich ulubionych apek na Androida znika z Google Play Najlepsze aplikacje dla alkoholowych smakoszy Aplikacje na telefon, których używam Appshaker 2 #26: Blyss, Shadowmatic, Speedr i inne Chuck Norris ma swoją własną grę! Co kryje się za Nonstop Chuck Norris?

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u