watchOS 4 oficjalnie. Co nowego?

Podczas deweloperskiej imprezy WWDC 17 Apple zapowiedział system iOS 11 dla iPhone'ów i iPadów oraz nową wersję systemu dla zegarka Apple Watch. Szału nie ma.

Nowe tarcza zegara

System watchOS nie pozwala na pobieranie tarcz zegara ze sklepu, dlatego jedne z najważniejszych nowości w kolejnych wydaniach systemu to właśnie nowe tarcze. Nie inaczej jest w przypadku systemu watchOS 4.

Tarcza zasilana przez Siri

Apple postawił na głębszą interakcję z wirtualnym asystentem. Siri ma wyświetlać przydatne informacje bezpośrednio na tarczy zegara, gdy użytkownik może ich najbardziej potrzebować.

Informacje mają być uzależnione od pory dnia, lokalizacji czy wykonywanej czynności. Będą pobierane z aplikacji systemowych (m.in. kalendarza), a także aplikacji zewnętrznych deweloperów. Gdy tuż przed planowanym odlotem znajdziesz się na lotnisku, Apple Watch wyświetli kartę pokładową. Niestety w Polsce funkcjonalność tego rozwiązania będzie zapewne bardzo mocno ograniczona.

Tarcza kalejdoskopowa

Tarcza wyświetlająca kalejdoskopowy wzór, do którego stworzenia może posłużyć dowolne zdjęcie.

Apple twierdzi, że wygląda to fajnie. Kwestia gustu. Moim zdaniem nie wygląda.

Tarcze z bohaterami "Toy Story"

Była już tarcza z Myszką Miki, teraz dojdą Chudy, Buzz Astral i Jessie. Każdej postaci przypisano nowe, zabawne animacje. Tak Apple'u, tego było nam trzeba…

Zobacz również: Nokia: moja miłość

Nie tak dawno pisałem o możliwym przejęciu przez Apple'a firmy Disney. Kolejny owoc współpracy między dwoma gigantami zdaje się potwierdzać, że coś może być na rzeczy.

Nowe funkcje fitnessowe

Apple odświeżył swoją aplikację odpowiedzialną za monitorowanie aktywności. Do Treningów dodano trening przedziałowy o wysokiej intensywności, czyli — za Wikipedią – "formę strategii treningu fizycznego polegającej na przeplataniu krótkich okresów bardzo intensywnego wysiłku krótkimi okresami umiarkowanego wysiłku". W aplikacji łatwiejsze będzie ponadto przełączanie się między różnego rodzaju aktywnościami.

Jeden z dodatków ucieszy pływaków korzystających z Apple Watcha Series 2. Gdy użytkownik dopłynie do krawędzi basenu i zrobi sobie krótką przerwę, aplikacja to wykryje. Długość przerwy nie wpłynie zatem na kalkulację tempa pływania.

Bardzo fajnie zapowiada się integracja z przyrządami treningowymi

Partnerzy mają przygotować przyrządy, które będą się łączyć z Apple Watchem po sparowaniu przy użyciu czipu NFC. Dzięki temu zegarek będzie pobierał dokładne informacje na temat treningu. Fajna sprawa. Zwłaszcza że Apple znalazł siedmiu dużych partnerów.

Nowa aplikacja Apple Music

Apple odświeżył aplikację muzyczną, aby ta stała się bardziej autonomiczna w połączeniu ze słuchawkami AirPods. Jest nowy, ładniejszy interfejs oraz możliwość trzymania na Apple Watchu wielu playlist.

Bieda, panie

Nowych funkcji jest jak na lekarstwo. Ba, gdyby Apple "uwolnił" swoje aplikacje i aktualizował je niezależnie od systemu, to okazałoby się, że w watchOS 4… praktycznie nie ma nic nowego. Z zapowiedzianych funkcji jedynie głębsza integracja z Siri oraz kompatybilność z przyrządami treningowymi wymagają większej ingerencji w system.

Apple Watche zostaną zaktualizowane do WatchOS 4 jesienią.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

LG Prada II w Erze Sony Xperia arc S i mini pro bez Androida Jelly Bean Windows Mobile 6.5 w HTC Touch Diamond2 Który operator oferuje najszybszy internet mobilny? Są dane z września Przetarg na mobilną TV LG BL20 i BL40 w Polsce już w październiku! Samsung: zrób z telefonu dżojstik Tylko Chuck Norris ma iPhone'a z fizyczną klawiaturą Szykuje się wysyp smartfonów z nagrywaniem 8K, a mi wciąż nie opłaca się nagrywać 4K Dzieciaki wysyłają aż 34 SMS-y przed snem! Marketing sprawi, że iPhone 4S obsłuży 4G? Od jutra Podwójne Doładowanie w Tak Tak!

Popularne w tym tygodniu:

eSIM teraz także w T-Mobile. Jest jednak haczyk Przed Samsungiem ważny egzamin. Galaxy Note 20 będzie pierwszym owocem pracy nowego szefa Huawei Mate 40 i Mate 40 Pro: wycieka wygląd. Szykujcie się na gigantyczną wyspę z aparatami Google twierdzi, że powinieneś kupić Pixela 4a, bo ma czytnik linii papilarnych i wideorozmowy Samsung Galaxy Z Fold 2 5G w pełnej krasie. Oby przecieki się sprawdziły, bo są miodne Ładowanie smart opasek bez kabli i ładowarek indukcyjnych. Xiaomi zaimponowało mi genialnym patentem W gry z Xboksa zagrasz na smartfonie. xCloud startuje w Polsce! Xiaomi na szczycie. Oto najpopularniejsze marki smartfonów w Polsce w czasach zarazy TikTok i WeChat w tarapatach. Trump banuje transakcje z chińskimi gigantami OnePlus Nord to kolejna ofiara zieleniejącego ekranu. Producent twierdzi, że to normalne... Huawei Band B6 zaprezentowany. Ma zagięty ekran i... zintegrowaną słuchawkę Szybko poszło. Google wycofuje Pixela 4 ze sprzedaży