Play również z roamingiem "Roam Like At Home". Za granicą jak w kraju

Play dołącza do sieci Orange i T-Mobile. Fioletowy operator przedstawił nowe oferty roamingowe, które przygotowane zostały zgodnie z zasadą "Roam Like At Home".

"Roam Like At Home" także w Play

Play od 15 czerwca tego roku wprowadza zmiany w roamingu UE. Użytkownicy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (kraje UE oraz Islandia, Norwegia i Liechtenstein) będą mogli korzystać ze smartfonów niemal na tych samych zasadach co w Polsce.

Nowe oferty w roamingu UE w Play od 15 czerwca 2017 roku

Wszyscy klienci Play — zarówno osoby korzystające z ofert abonamentowych, jak i prepaidowych — będą mogli cieszyć się z bezpłatnych połączeń przychodzących i otrzymywanych wiadomości, a do tego będą korzystać z krajowych pakietów minut, SMS-ów i MMS-ów. Oznacza to, że klienci korzystający z ofert typu no limit w roamingu UE również dostaną nielimitowane rozmowy oraz SMS-y i MMS-y.

Co z pakietami danych w roamingu UE?

Play daje użytkownikom możliwość korzystania z transmisji danych bez opłat dodatkowych. Klienci od 15 czerwca będą dostawać co miesiąc pakiet danych, którego wielkość zależy od wysokości opłaty miesięcznej za usługi lub wielkości pakietu zakupionego w ofercie na kartę. Zacznę od ofert abonamentowych, w których limity ustalane są dla poszczególnych taryfy.

W ofercie Formuła Duet M Klienci mogą rozmawiać i SMSować bez limitu w krajach UE a dodatkowo mają do dyspozycji do 4,26 GB dla dwóch osób na korzystanie z internetu w roamingu UE.

Klienci biznesowi, którzy wybiorą ofertę SIM Formuła Biznes BOX mogą korzystać bez ograniczeń z połączeń głosowych i SMSów a dodatkowo mają do 2,47 GB Internetu w UE co miesiąc, dla każdej karty SIM.

Tabelę, w której z uwzględniono bezpłatne pakiety danych, możecie znaleźć pod tym linkiem. Dodam, że limity danych do wykorzystania w roamingu UE określone są także dla oferty z nielimitowanych dostępem do internetu mobilnego. Są to:

  • Formuła L - 3,47 GB;
  • Formuła Duet L - 5,27 GB;
  • Formuła Rodzinna L - 6,77 GB.

Gdy klient wykorzysta pakiet danych może dalej korzystać z internetu z naliczaniem 4 gr za 1 MB lub wykupić dodatkowy pakiet danych. Play oferuje paczkę internetu w UE o wielkości 500 MB za 19,99 zł.

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Co z pakietami w ofertach na kartę?

Z pakietów danych w roamingu UE można korzystać w Play także w ofertach na kartę. Ich wielkość zależy od oferty, z jakiej korzysta klient, i wybranej oferty promocyjnej. Wybierając dany pakiet na 30 dni, można za darmo korzystać z internetu w UE do pewnego limitu. Są to przykładowo:

  • pakiet 600 MB za 5 zł na 30 dni — limit 250 MB w EU;
  • pakiet 2 GB za 9 zł na 30 dni — limit 450 MB w EU.

Użytkownicy — tak, jak w przypadku ofert abonamentowych — po wykorzystaniu limitów mogą dalej korzystać z internetu płacąc 4 GB za 1 MB lub dokupić pakiet danych w roamingu UE o wielkości 500 MB za 19,99 zł. Szczegóły znajdziecie pod tym linkiem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telekomunikacja:

1410 GB internetu w Orange Free na kartę! Nie, to nie literówka Awaria internetu mobilnego w Orange [aktualizacja] T-Mobile Supernet Video - oglądaj filmy bez limitu danych Nowe nokie wkrótce w Polsce "Koniec z roamingiem...". Nie, roaming się nie kończy Koniec z opłatami roamingowymi w Unii Europejskiej! Co zmieni się 15 czerwca? To ostatni moment na rejestrację karty SIM. Sprawdź, jak uniknąć kolejek Obniżenie stawek roamingowych w UE to jedno z najważniejszych wydarzeń 2016 roku Rejestracja karty SIM - co trzeba o niej wiedzieć? Obowiązkowa rejestracja kart prepaid w Polsce jest... zbyt bezproblemowa Efekt obniżenia stawek roamingowych? Kosmiczne koszty rozmów zagranicznych Zniesienie opłat za roaming w Unii Europejskiej rozegrano wzorowo. Nie rozumiem krytyki Obowiązkowa rejestracja kart SIM w Polsce - wszystko, co musisz wiedzieć Poważna awaria w Orange. Aktualizacja: jest rekompensata dla klientów Ponad 100 000 straconych klientów w 3 miesiące. Takie rzeczy tylko w T-Mobile Przetestuj HTC Vive w salonie T-Mobile i kup smartfona tajwańskiej firmy w promocji Nowa Formuła Unlimited na Kartę za 25 zł. Play odpowiada na ruch Orange T-Mobile na fajną promocję dla przenoszących numer, ale Play wprowadził jeszcze lepszą opcję Buckshee, czyli darmowy internet w Orange i Plusie Zaczęła się era post-mobile [wideo] Pakiet 1 TB (!) w T-Mobile. Ot tak, do wykorzystania za darmo Rejestracja do lekarza w Orange