"W Unii jak w domu", czyli Plus i Plush nie pozostają w tyle

Sieć Orange jako pierwsza wprowadziła nowe oferty roamingowe zgodne z zasadą "Roam Like At Home". Nieco później na podobny ruch zdecydowało się T-Mobile, a a następnie zmiany w ofercie zapowiedział Play. Plus nie będzie gorszy.

"W Unii jak w domu” w Plusie i Plushu

Polkomtel poinformował właśnie o tym, że od 15 czerwca 2017 roku wprowadza zmiany w ofertach roamingowych na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. Zostały one przygotowane w myśl zasady "W Unii jak w domu" i mają dotyczyć wszystkich klientów sieci Plus i Plush.

15 czerwca Polkomtel wprowadza dla swoich klientów nowe rozwiązania dotyczące roamingu na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Liechtensteinu. Zasada „W Unii jak w domu” w Plusie i Plushu oznacza, że klienci nie będą ponosili podczas swoich zagranicznych podróży dodatkowych opłat za korzystanie z połączeń głosowych, SMS, MMS i za usługi transmisji danych w ramach przyznanych pakietów roamingowych.

Operator jasno wskazuje, że dzięki nowym zasadom klienci z usług Plusa/Plusha będą na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego korzystać tak samo jak w Polsce. Oznacza to brak dodatkowych opłat za odbieranie i wykonywanie połączeń głosowych oraz wysyłanie wiadomości SMS i MMS, a także pakiety danych do wykorzystania na terenie UE.

Zmiany wprowadzone zostaną w ofertach abonamentowych i prepaidowych (na kartę). Dotyczy to zarówno usług głosowych, jak i internetowych.

Jak wygląda sprawa z pakietami danych?

Polkomtel szczegóły ofert roamingowych ma zamieścić na swojej stronie dopiero 15 czerwca, ale już teraz ujawniono kilka szczegółów dotyczących pakietów danych, które będą przyznawane klientom. Ich wielkość będzie zależeć od wysokości miesięcznego abonamentu. Przykładowo:

  • plan cenowy za 49,99 zł z pakietem 5 GB — klient w ramach tych 5 GB będzie mógł wykorzystać 2,6 GB na transmisję w UE;
  • plan cenowy za 69,99 zł z pakietem 10 GB — klient w ramach tych 10 GB będzie mógł wykorzystać 3,6 GB na transmisję w UE.

Operator dodał od razu, że po wykorzystaniu darmowych pakietów, za korzystanie z internetu będzie naliczania opłata dodatkowa w wysokości 4 gr za 1 MB. Więcej szczegółów na temat wielkości pakietów, w tym w ofertach na kartę, zostanie podanych 15 czerwca wraz z odpowiednimi regulaminami.

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Źródło: Plus

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telekomunikacja:

Play również z roamingiem "Roam Like At Home". Za granicą jak w kraju 1410 GB internetu w Orange Free na kartę! Nie, to nie literówka Awaria internetu mobilnego w Orange [aktualizacja] T-Mobile Supernet Video - oglądaj filmy bez limitu danych Nowe nokie wkrótce w Polsce "Koniec z roamingiem...". Nie, roaming się nie kończy Koniec z opłatami roamingowymi w Unii Europejskiej! Co zmieni się 15 czerwca? To ostatni moment na rejestrację karty SIM. Sprawdź, jak uniknąć kolejek Obniżenie stawek roamingowych w UE to jedno z najważniejszych wydarzeń 2016 roku Rejestracja karty SIM - co trzeba o niej wiedzieć? Obowiązkowa rejestracja kart prepaid w Polsce jest... zbyt bezproblemowa Efekt obniżenia stawek roamingowych? Kosmiczne koszty rozmów zagranicznych Zniesienie opłat za roaming w Unii Europejskiej rozegrano wzorowo. Nie rozumiem krytyki Obowiązkowa rejestracja kart SIM w Polsce - wszystko, co musisz wiedzieć Poważna awaria w Orange. Aktualizacja: jest rekompensata dla klientów Ponad 100 000 straconych klientów w 3 miesiące. Takie rzeczy tylko w T-Mobile Przetestuj HTC Vive w salonie T-Mobile i kup smartfona tajwańskiej firmy w promocji Nowa Formuła Unlimited na Kartę za 25 zł. Play odpowiada na ruch Orange T-Mobile na fajną promocję dla przenoszących numer, ale Play wprowadził jeszcze lepszą opcję Buckshee, czyli darmowy internet w Orange i Plusie Zaczęła się era post-mobile [wideo] Pakiet 1 TB (!) w T-Mobile. Ot tak, do wykorzystania za darmo Rejestracja do lekarza w Orange