To już! Koniec opłat za roaming w Unii Europejskiej

Stało się. 15 czerwca 2017 roku w Unii Europejskiej znikają opłaty za roaming.

Koniec opłat za roaming

Koniec opłat za roaming (SIphotography / depositphotos.com)

W całej Unii jak w kraju

Od teraz w krajach Unii Europejskiej korzystanie z telefonu nie będzie się wiązało z dodatkowymi opłatami. Połączenia, SMS-y i MMS-y rozliczane będą według stawek krajowych, a odbieranie połączeń jest od teraz bezpłatne.

Operatorzy dla swoich klientów przygotowali także spore pakiety danych, których wielkość uzależniona jest od planu taryfowego.

Roamingowe oferty poszczególnych operatorów przygotowaliśmy w osobnych wpisach:

Początkowo tylko Orange przygotował ofertę zgodną z nowymi przepisami, ale po interwencji Urzędu Komunikacji Elektronicznej także pozostali operatorzy zaprezentowali nowe oferty roamingowe.

W chwili pisania tego tekstu jeszcze nie wszystkie szczegóły u wszystkich operatorów są znane, ale przygotowujemy już obszerniejszy materiał, w którym postaramy się zawrzeć wszystko, co musicie wiedzieć o darmowym roamingu w Unii Europejskiej.

PS. Pamiętajcie - roaming się nie kończy ;)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telekomunikacja:

"W Unii jak w domu", czyli Plus i Plush nie pozostają w tyle Play również z roamingiem "Roam Like At Home". Za granicą jak w kraju 1410 GB internetu w Orange Free na kartę! Nie, to nie literówka Awaria internetu mobilnego w Orange [aktualizacja] T-Mobile Supernet Video - oglądaj filmy bez limitu danych Nowe nokie wkrótce w Polsce "Koniec z roamingiem...". Nie, roaming się nie kończy Koniec z opłatami roamingowymi w Unii Europejskiej! Co zmieni się 15 czerwca? To ostatni moment na rejestrację karty SIM. Sprawdź, jak uniknąć kolejek Obniżenie stawek roamingowych w UE to jedno z najważniejszych wydarzeń 2016 roku Rejestracja karty SIM - co trzeba o niej wiedzieć? Obowiązkowa rejestracja kart prepaid w Polsce jest... zbyt bezproblemowa Efekt obniżenia stawek roamingowych? Kosmiczne koszty rozmów zagranicznych Zniesienie opłat za roaming w Unii Europejskiej rozegrano wzorowo. Nie rozumiem krytyki Obowiązkowa rejestracja kart SIM w Polsce - wszystko, co musisz wiedzieć Poważna awaria w Orange. Aktualizacja: jest rekompensata dla klientów Ponad 100 000 straconych klientów w 3 miesiące. Takie rzeczy tylko w T-Mobile Przetestuj HTC Vive w salonie T-Mobile i kup smartfona tajwańskiej firmy w promocji Nowa Formuła Unlimited na Kartę za 25 zł. Play odpowiada na ruch Orange T-Mobile na fajną promocję dla przenoszących numer, ale Play wprowadził jeszcze lepszą opcję Buckshee, czyli darmowy internet w Orange i Plusie Zaczęła się era post-mobile [wideo] Pakiet 1 TB (!) w T-Mobile. Ot tak, do wykorzystania za darmo Rejestracja do lekarza w Orange