Banuba - nowa aplikacja z wirtualnymi maskami jak na Snapchacie

Nie musisz już korzystać ze Snapchata, by nagrywać filmy z wirtualnymi maskami. Pojawiła się ciekawa konkurencja.

Modyfikujące twarz filtry rozszerzonej rzeczywistości zostały spopularyzowane przez Snapchata. Ikonicznym filtrem jest słynny piesek.

Pomysł na cyfrowe maski szybko został podchwycony przez grupę programistów, którzy stworzyli konkurencyjną aplikację MSQRD. W 2016 roku została ona kupiona przez Facebooka, dzięki czemu filtry zostały już zaimplementowane w mobilnej aplikacji serwisu, w Messengerze, a ostatnio nawet na Instagramie.

Niestety rozwój aplikacji MSQRD został zawieszony. Filtry Snapchata są natomiast ściśle powiązane z serwisem społecznościowym, z którego nie każdy chce korzystać, a te na Instagramie i Facebooku są — w mojej opinii — niezbyt wyszukane. Na szczęście pojawiła się jeszcze jedna alternatywa.

Banuba — nowa aplikacja z filtrami AR na twarz

Banuba to młoda apka, którą odkryłem nadziewając się na zachęcającą reklamę na Facebooku. Ku mojemu zdziwieniu nie cieszy się ona jeszcze zbyt dużą popularnością, ale to pewnie wkrótce się zmieni, bo filtry są pomysłowe i stworzone z rozmachem.

W przypadku apki MSQRD problemem była ograniczona baza filtrów, przez co apka po prostu szybko się nudziła. Banuba tego problemu nie ma - codziennie dodawane są nowe maski. Niestety gdy pojawiają się nowe, stare są usuwane, ale przynajmniej każdemu otwarciu apki towarzyszy powiew świeżości.

Nagrane filmy zapisywane są w galerii i można z nimi zrobić cokolwiek — udostępnić na Facebooku, Instagramie czy wysłać komuś za pośrednictwem komunikatora.

Wersja na Androida ma poważny minus

Banuba dostępna jest zarówno na iPhone'a, jak i na Androida. Niestety o ile w przypadku iOS-u wystarczy apkę zainstalować i już można z niej korzystać, o tyle wersja androidowa z jakiegoś powodu wymaga rejestracji przy użyciu numeru telefonu.

Zobacz również: Appshaker 2 #2 - gry i aplikacje na Androida

Do rejestracji wykorzystywana jest platforma Digits stworzona przez Twittera, ale numer telefonu użytkownika i tak trafia do twórców aplikacji Banuba, a za ich uczciwość ręczyć nie mogę.

Jeśli ktoś chce skorzystać z tej apki, polecam kupić w kiosku jakiś starter za 5 zł i użyć go podczas procesu rejestracji. Co prawda obowiązkowa rejestracja kart SIM nieco wszystko komplikuje, ale lepiej spędzić kilka minut w kiosku niż narazić się na ryzyko walki z niechcianym spamem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Google Kontakty w końcu pobierzesz na dowolny telefon. Prawie dowolny Appshaker 2 #48 - Golden Hour, Eternal Card Game, Sleep orbit i inne Ta decyzja Opery nie spodoba się wielu użytkownikom. Koniec Opery Max Najlepsze aplikacje astronomiczne. Zlokalizuj Perseidy i zobacz Ziemię z kosmosu Appshaker 2 #47: "A Planet of Mine", "Vector Pop" i niezwykły kalkulator Google wypowiada wojnę wibrującym reklamom Powstanie Warszawskie: dzięki tym aplikacjom dowiesz się o nim więcej Appshaker 2 #46: Loopsie, HHTAN, Virtua Tennis Chalange i inne Appshaker 2 #45 - Infinity Merge, Timbre, Lil Big Invasion i inne Ruchome zdjęcia - świetna aplikacja Google'a debiutuje na Androidzie i... nie jest już taka świetna Appshaker 2 #44 - ES Disk Analyzer, Bounzy, Tentacles i inne Kupony, zniżki i okazje. Najlepsze aplikacje dla łowców niskich cen Appshaker 2 #43 - Neighbours from Hell, Dailydo i inne [+ rozwiązanie konkursu] Snapchat szaleje. To już druga duża aktualizacja w ciągu kilkunastu dni Appshaker 2 #42 - Fidget Spinner, LangBandit, S.M.T.H. i inne Polskie gry i aplikacje, które robią furorę na świecie [cz. 2] Kosmiczna podróż w VR. Przetestowałem The Missed Spaceflight Appshaker 2 #41: wygraj smartfona ASUS ZenFone Live! Angry Birds Evolution to piękna, rozbudowana, ale zarazem nudna gra Appshaker 2 #40: Music Translator, Kidu, BalanCity, Sheepwith i inne Appshaker 2 #39: Fortune City, Sumeru, SideIcon i inne Jak rozmyć tło na zdjęciu? Nie musisz mieć specjalnego telefonu Appshaker 2 #38: VOI, Injustice 2, Samorost 3 i inne Adobe Scan - darmowa aplikacja do skanowania dokumentów. Jak się sprawuje?

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" Messenger pozwoli wysłać zdjęcia o wyższej rozdzielczości. Czekałem na to od lat Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u