Czy wycięcie w ekranie iPhone'a X bardzo irytuje? Sprawdź sam

Czy wycięcie w ekranie iPhone'a X bardzo irytuje? Sprawdź sam

Czy wycięcie w ekranie iPhone'a X bardzo irytuje? Sprawdź sam
Miron Nurski
20.09.2017 07:41, aktualizacja: 20.09.2017 09:41

Jeśli chodzi o iPhone'a X, jedne z największych kontrowersji wzbudza charakterystyczne wycięcie w górnej części ekranu. Interfejs został tak zaprojektowany, by nie przysłaniało ono istotnych elementów, ale jednak jest cały czas widoczne, co niektórych może irytować. Jak bardzo? Pora przekonać się samemu.

W Google Play pojawiła się aplikacja XOutOf10, dzięki której - jak utrzymuje sam jej twórca - nie musisz płacić blisko 5000 zł, by przekonać się, czy wycięcie w ekranie iPhone'a X faktycznie jest "ledwo zauważalne" jak twierdzą co niektórzy.

Działanie apki jest bardzo proste. Po prostu przez cały czas wyświetla ona górnej części ekranu czarny pasek, który przysłania wszystkie wyświetlane treści.

XOutOf10 to aplikacja prześmiewcza, ale... może się przydać

Zainstalowałem tę aplikację na testowanym Galaxy Nocie 8 tylko po to, by zrobić zdjęcie i zgarnąć kilka serduszek na Twitterze. Po instalacji zostawiłem ją jednak uruchomioną przez kilka godzin. Chciałem się przekonać, czy to wycięcie jest czymś, do czego można się przyzwyczaić.

Cóż, przyzwyczaić się można, ale jest to trudniejsze, niż początkowo sądziłem. Mimo iż patrzyłem na ogromny, 6,3-calowy wyświetlacz, niewielki pasek na górze długo był jedynym, co przykuwało mój wzrok. Jednak lata korzystania z prostokątnych ekranów robią sobie i taka anomalia rozprasza. Mózg czuje, że coś jest nie tak.

Obraz

Dlatego bez względu na cel, który przyświecał twórcy tej aplikacji, polecam zainstalować ją osobom, które rozważają przesiadkę z Androida na iPhone'a X. Może się okazać, że wspomniane wycięcie to coś, czego w codziennym użytkowaniu nie zniesiecie. Zwłaszcza że - jak wynika z naszej ankiety - wycięcie jest waszym zdaniem najgorszym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni w "bezramkowym" telefonie.

XOutOf10 wymaga do działania Androida w wersji przynajmniej 6.0 Marshmallow. W przypadku Androida 8.0 Oreo - ze względu na ograniczenia systemowe - "wycięcie" znika po zsunięciu paska powiadomień.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)