Coraz więcej przecieków na temat iPhone'a 5S i iPada 5. Ich produkcja ruszy niebawem?

Obudowa nowego iPada

Obudowa nowego iPada

W ostatnich dniach w sieci pojawia się coraz więcej zdjęć przedstawiających podzespoły, a nawet obudowy nadchodzących produktów firmy Apple. Czyżby ich produkcja miała ruszyć już wkrótce? 

W sobotę Sonny Dickson umieścił na swoim twitterowym profilu zdjęcie, które rzekomo przedstawia część prototypowej obudowy nowego iPada. Chodzi o piątą generację dużego tabletu czy o iPada mini 2 z ekranem Retina? Tego na razie źródło przecieku nie zdradza, a trudno wyciągnąć wnioski z samej fotografii. Redaktorzy serwisu Phone Arena zauważyli jednak, że otwór na kamerę znajduje się bliżej krawędzi urządzenia niż w przypadku poprzednich tabletów.

Może to oznaczać, że widoczny na zdjęciu iPad będzie miał węższą ramkę niż poprzednik, co pokrywałoby się ze wcześniejszymi przeciekami na temat dużego wariantu tabletu. Poza tym redukowanie i tak bardzo cienkiej ramki iPada mini raczej mijałoby się z celem. Obudowa zdradza również, że z tyłu urządzenia będzie dodatkowy mikrofon, który posłuży prawdopodobnie do nagrywania przestrzennego.

Niemal równocześnie ze zdjęciem pojawiły się plotki, według których iPad 5 będzie o 15% cieńszy od czwartej generacji, a w jego wyposażeniu znajdzie się procesor Apple A7 oraz aparat 8 Mpix.

Są również przecieki dotyczące iPhone'a 5S. Ostatnio przed obiektywem pozowały niemal wszystkie podzespoły, które zostaną zamknięte w jego obudowie. Niestety, zdjęcia nie zdradzają żadnych szczegółów na temat zastosowanego procesora (technologii, rdzeni czy taktowania), ilości pamięci RAM, rozdzielczości aparatu itp.

fot. phonearena.com

Narastająca z każdym dniem liczba przecieków na temat nowych jabłkowych gadżetów świadczy o jednym: prace nad urządzeniami prawdopodobnie dobiegają już końca i w ciągu kilku tygodni powinny one trafić do masowej produkcji. Wygląda więc na to, że Apple — po raz pierwszy od dwóch lat — nie wprowadzi żadnych większych zmian do swojego cyklu wydawniczego i zarówno nowe iPhone'y, jak i iPady znów zobaczymy jesienią.

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Źródło: Phone ArenaTwitterPhone ArenaPhone Arena

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" iOS 8 wspiera WebGL. Tech demo Quake’a 3 w Safari! Nowości z App Store: Bundle oraz filmiki z gier iPhone'a 6 - (bardzo wstępne) pierwsze wrażenia Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal Pierwsza gra na Apple Watch sporym zagrożeniem dla użytkowników! Apple wytarło podłogę konkurencją, tylko Wy tego nie rozumiecie! Apple Watch: to samo, ale lepiej. Pod każdym względem Vainglory - zaprezentowana na konferencji Apple’a gra wykorzysta technologię Metal Apple Watch oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się zegarka Apple Nowa porcja filmów i zdjęć z włączonym iPhone'em 6. Smartfon dostanie dodatkowy wiersz ikon Czy tak będzie wyglądał iWatch? Premiera Bioshock w App Store. Jest drogo i nie każdy zagra! Stronghold 3 za darmo po 2 miesiącach od premiery! Icebreaker: A Viking Voyage za darmo w App Store! Promocja na Alien Shootera w App Store Chwilowa promocja na Audiko Ringtones PRO, warto skorzystać jeżeli chcesz darmowe dzwonki na iPhone’a! EPOCH 2 za darmo w App Store Dobroczynny wpływ App Store na życie Europejczyków Dwie ciekawe promocje z App Store Premiera Bioshock w App Store coraz bliżej! Duża obniżka cen gier z serii Anomaly w App Store Table Tennis Touch o połowę tańszy w App Store Pou do pobrania za darmo z App Store!