KViHote w Budapeszcie to nowy hotel, w którym wszystko załatwisz przez aplikację

W Budapeszcie powstał KViHote - jedyny w swoim rodzaju hotel w Europie. Nie bez powodu piszemy o nim na łamach Komórkomanii.

KViHote sterowany mobilną aplikacją

Pierwsze skrzypce w przypadku nowo powstałego hotelu gra aplikacja TMRW Hotels. Z jej poziomu można:

  • dokonać rezerwacji wybierając piętro i konkretny pokój;
  • dokonać płatności;
  • zameldować się i wymeldować;
  • otrzymać powiadomienie, gdy pokój jest gotowy na przyjęcie gościa;
  • otworzyć drzwi do hotelu oraz pokoju (zamki z modułem Bluetooth);
  • ustawić temperaturę w pokoju;
  • zamówić sprzątanie;
  • włączyć tryb "nie przeszkadzać";
  • zamówić taksówkę.

W razie ewentualnych problemów przez 24 godziny na dobę czuwa wsparcie techniczne. Z pracownikiem można się skontaktować m.in. przez Facebooka, Messengera, Whatsappa, Skype'a czy iMessage.

Cały proces jest więc maksymalnie uproszczony. Może się wręcz zdarzyć, że gość podczas pobytu w ogóle nie napotka na swojej drodze żywego człowieka.

Aplikacja ułatwia także pracę personelu

Aplikacja TMRW Hotels powstała z myślą o wygodzie nie tylko gości, ale i pracowników hotelu. Przykładowo gdy tylko gość wymelduje się z poziomu aplikacji, personel otrzyma powiadomienie, dzięki czemu będzie mógł natychmiast zająć się sprzątaniem.

Algorytmy mają zarządzać pracą ludzi w sposób inteligentny. Różne zadania są automatycznie przypisywane w odpowiedniej kolejności do konkretnych pracowników, aby pokoje były gotowe tuż przed przybyciem gości.

Takich hoteli (i nie tylko hoteli) będzie więcej

TMRW to kompleksowe i uniwersalne rozwiązanie, które można wdrożyć w dowolnym hotelu. Gotowe są już także rozwiązania dla hosteli oraz apartamentów.

Zobacz również: Mobilne filmowanie i fotografowanie

Twórcy platformy wierzą, że ma ona szansę stać się europejskim standardem hotelowym. Wśród zalet wymieniają oni zmniejszenie kosztów operacyjnych (mniejsza liczba zatrudnionych pracowników) czy względy ekologiczne (zerowe zużycie papieru).

Wygoda zapewne będzie dla gości nie do przecenienia

Kilka razy nocowałem w Warszawskim hotelu Sound Garden, który także słynie z samoobsługowego procesu meldowania. Zamiast aplikacji wykorzystywane są w nim jednak terminale, które wydają klucze do pokojów.

Wygodę tego rozwiązania bardzo sobie cenię. W tradycyjnych hotelach, gdy przybywających i wyjeżdżających akurat gości jest więcej niż pracowników na recepcji, meldowanie trwa niekiedy naprawdę bardzo długo. Samoobsługa wiele tutaj ułatwia.

Z drugiej jednak strony tego typu rozwiązania to zła wiadomość dla pracowników hoteli, których — w znacznej części — zastąpi smartfon.

Jeśli wybieracie się do Budapesztu i chcielibyście odwiedzić hotel KViHote, niezbędną aplikację znajdziecie poniżej.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Nokia 8 już wkrótce. Wszystko, co wiadomo o nadchodzącym flagowcu Samsung odpowiada na kłamstwa Jobsa: "z Omnią wszystko ok" Usługa Ovi Files bezpłatnie IFA 2007: nagie fotografie wykonane komórką Większa dostępność darmowego Internetu od Aero2 W skrócie: Xperia E4g oficjalnie, udoskonalone BoomSound i Android Lollipop w slow motion 10 groszy za minutę w PLAY W skrócie: Oppo Mirror 3, fioletowa Xperia Z3 i Lollipop dla smartfonów HTC Nokia N9, czyli smartfon skazany na śmierć już w chwili narodzin [Podróż w czasie] TOP 15 najzabawniejszych SMS-owych konwersacji [cz. 3] Xiaomi odrobiło pracę domową. Mi 6 odporny na tortury Majówka z Play - testowanie darmowych SMS-ów

Popularne w tym tygodniu:

Galaxy S20 Ultra zasłuży na swoją nazwę. Samsung nie bierze jeńców iPhone 9: są pierwsze wizualizacje. Nowe wnętrze, stary wygląd Najlepszy iPhone 12 ma mieć o 10 GB (!) mniej RAM-u niż najlepszy Galaxy S20 Unia chce, by wszystkie smartfony miały USB-C? [AKTUALIZACJA] Fale radiowe zamiast przewodów. Wizja Nikoli Tesli może się spełnić GaN - przełom w ładowarkach, o którym mało się mówi SelfieType w akcji, czyli pisanie bez klawiatury według Samsunga Jak wspomóc WOŚP z telefonu? Oto 5 sposobów na mobilne wsparcie akcji Samsung Galaxy S20: podsumowanie przecieków na miesiąc przed premierą TomTom zamiast Google'a. Huawei znalazł nowego dostawcę map Samsung zaprasza na premierę Galaxy S20 (i nowego Galaxy Folda?) Samsung Galaxy S20+ przyłapany na zdjęciach. Wyciekła też nazwa kolejnego składaka