KViHote w Budapeszcie to nowy hotel, w którym wszystko załatwisz przez aplikację

W Budapeszcie powstał KViHote - jedyny w swoim rodzaju hotel w Europie. Nie bez powodu piszemy o nim na łamach Komórkomanii.

KViHote sterowany mobilną aplikacją

Pierwsze skrzypce w przypadku nowo powstałego hotelu gra aplikacja TMRW Hotels. Z jej poziomu można:

  • dokonać rezerwacji wybierając piętro i konkretny pokój;
  • dokonać płatności;
  • zameldować się i wymeldować;
  • otrzymać powiadomienie, gdy pokój jest gotowy na przyjęcie gościa;
  • otworzyć drzwi do hotelu oraz pokoju (zamki z modułem Bluetooth);
  • ustawić temperaturę w pokoju;
  • zamówić sprzątanie;
  • włączyć tryb "nie przeszkadzać";
  • zamówić taksówkę.

W razie ewentualnych problemów przez 24 godziny na dobę czuwa wsparcie techniczne. Z pracownikiem można się skontaktować m.in. przez Facebooka, Messengera, Whatsappa, Skype'a czy iMessage.

Cały proces jest więc maksymalnie uproszczony. Może się wręcz zdarzyć, że gość podczas pobytu w ogóle nie napotka na swojej drodze żywego człowieka.

Aplikacja ułatwia także pracę personelu

Aplikacja TMRW Hotels powstała z myślą o wygodzie nie tylko gości, ale i pracowników hotelu. Przykładowo gdy tylko gość wymelduje się z poziomu aplikacji, personel otrzyma powiadomienie, dzięki czemu będzie mógł natychmiast zająć się sprzątaniem.

Algorytmy mają zarządzać pracą ludzi w sposób inteligentny. Różne zadania są automatycznie przypisywane w odpowiedniej kolejności do konkretnych pracowników, aby pokoje były gotowe tuż przed przybyciem gości.

Takich hoteli (i nie tylko hoteli) będzie więcej

TMRW to kompleksowe i uniwersalne rozwiązanie, które można wdrożyć w dowolnym hotelu. Gotowe są już także rozwiązania dla hosteli oraz apartamentów.

Zobacz również: LG G Watch R

Twórcy platformy wierzą, że ma ona szansę stać się europejskim standardem hotelowym. Wśród zalet wymieniają oni zmniejszenie kosztów operacyjnych (mniejsza liczba zatrudnionych pracowników) czy względy ekologiczne (zerowe zużycie papieru).

Wygoda zapewne będzie dla gości nie do przecenienia

Kilka razy nocowałem w Warszawskim hotelu Sound Garden, który także słynie z samoobsługowego procesu meldowania. Zamiast aplikacji wykorzystywane są w nim jednak terminale, które wydają klucze do pokojów.

Wygodę tego rozwiązania bardzo sobie cenię. W tradycyjnych hotelach, gdy przybywających i wyjeżdżających akurat gości jest więcej niż pracowników na recepcji, meldowanie trwa niekiedy naprawdę bardzo długo. Samoobsługa wiele tutaj ułatwia.

Z drugiej jednak strony tego typu rozwiązania to zła wiadomość dla pracowników hoteli, których — w znacznej części — zastąpi smartfon.

Jeśli wybieracie się do Budapesztu i chcielibyście odwiedzić hotel KViHote, niezbędną aplikację znajdziecie poniżej.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Samsung Galaxy Note10: różowa wersja na zdjęciach [#wSkrócie] Motorola po podziale: 3,5 miliarda dolarów na telefony Play Online All Inclusive - nowa oferta Play Telefony w Cyfrowym Polsacie Gwiazdkowe gwiazdki w Play SK Telecom, Nokia i Ericsson rozpoczynają prace nad 6G [#wSkrócie] HTC Desire 826, czyli Selfie z UltraPixel-ami Pierwsze spojrzenie na Nokię Twist Produkcja komórek w Chinach osiągnie pół miliarda sztuk Koniec żartów. Eksplodująca komórka zabiła Chińczyka Google chce mi dać jeszcze jeden powód, by na każdym nowym telefonie od razu instalować alternatywny launcher Nokia N8 odczytuje pendrive i inną komórkę przez USB [wideo]

Popularne w tym tygodniu:

Apple: kupiłeś ładowarkę za 679 zł? Dorzuć jeszcze 249 zł, a będzie działać lepiej Ekran rośnie w oczach. OPPO X 2021 to smartfon z płynną regulacją rozmiaru wyświetlacza Czy wiesz, że możesz zainstalować Huawei AppGallery na dowolnym smartfonie z Androidem? Koniec nielimitowanej przestrzeni w Zdjęciach Google. Konkurencjo, masz pół roku na wykonanie ruchu Apple się doigrał. Ma zapłacić jeszcze 113 milionów dolarów kary za spowalnianie iPhone'ów A jednak. iPhone SE sprzedaje się dużo gorzej niż iPhone 11 Samsung Galaxy S21 Ultra ze wsparciem dla rysika. Ale jest haczyk Oto Exynos 1080. Samsung schodzi do 5 nm iPhone 13 ma mieć mniejszą baterię. Bez obaw, tylko dosłownie Samsung Galaxy S21 Ultra z dużo lepszym zoomem. Podsumowanie przecieków Samsunga Galaxy Note 21 nie będzie? Oby plotki się nie potwierdziły Sprzedaż Honora przez Huaweia jest już ponoć pewna. W grę wchodzi 15 miliardów dolarów