Samsung Galaxy S4 w ofertach polskich operatorów

Samsung Galaxy S4

Samsung Galaxy S4

Samsung Galaxy S4, który kilka dni temu trafił do sprzedaży na całym świecie, dostępny jest już także w ofertach wszystkich polskich operatorów. Co ciekawego mają nam do zaoferowania?

Play

Zacznijmy od oferty fioletowego operatora. Po wejściu na stronę sieci Play naszym oczom ukazuje się informacja,  że Samsung Galaxy S4 dostępny jest już za złotówkę w Formule 4.0. I faktycznie, przy podpisaniu umowy na 24 miesiące przy miesięcznej opłacie w wysokości 184 zł (dla nowych klientów) dostajemy nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, 2,5 GB miesięcznego transferu danych oraz — oczywiście - Galaxy S4 za 1 zł. Czy taka oferta jest opłacalna?

Samsung Galaxy S4 w Play

Play pozwala na podpisanie umowy na Formułę 4.0 także bez telefonu. Przy tych samych warunkach  miesięczny koszt abonamentu to wydatek rzędu 99 zł (z tą różnicą, że tutaj podpisujemy umowę na rok). Nietrudno więc policzyć, że decydując się na ofertę z telefonem po 24 miesiącach zapłacimy 4416 zł, natomiast bez telefonu 2376 zł. Za sam telefon w ciągu dwóch lat  zapłacimy 2040 zł (2041 jeśli wliczymy startową złotówkę ;). W wolnej sprzedaży cena Samsunga Galaxy S4 na chwilę obecną oscyluje w granicach 2500–2800 zł, więc  decydując się na Formułę 4.0 możemy całkiem sporo zaoszczędzić. Oczywiście przy założeniu,  że potrzebujemy nielimitowanych minut i SMS-ów oraz 2,5 GB transferu.

Jeśli nie, warto rozejrzeć się za tańszym abonamentem. W ofercie Formuła L (79 zł miesięcznie) dostajemy nielimitowane minuty i SMS-y do sieci Play, 800 minut i SMS-ów do innych sieci oraz pakiet internetowy 2,5 GB. W tym przypadku  cena smartfona to 1799 zł. I ponownie — koszt abonamentu bez telefonu to 59 zł, szybkie liczenie i wychodzi na to, że sam telefon w tej ofercie wyceniony został na 2,279 zł. Pod tym względem oferta wydaje się być zatem mniej atrakcyjna niż Formuła 4.0. Plusy? O wiele niższy miesięczny abonament. Minusy? Trzeba wyłożyć niemal 1800 zł  w gotówce.

Orange

Sieć Orange klientom indywidualnym oferuje es czwórkę najtaniej za 649zł w ofercie Smart Plan Multi. W takim wypadku musimy podpisać umowę na 24 miesiące, a miesięczny koszt zobowiązania to 159,90 zł. Abonament obejmuje nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 2,5 GB transferu danych miesięcznie. O dziwo pomarańczowego  operatora nie ma znaczenia, czy decydujemy się na umowę z telefonem, czy bez — koszt abonamentu jest zawsze taki sam.

Samsung Galaxy S4 w Orange

Zobacz również: Nokia: moja miłość

Jeśli zsumujemy koszt telefonu z miesięcznymi opłatami, to wyjdzie nam, że za całość zapłacimy łącznie 4486 zł. Jeśli chodzi o ilość darmowych minut i SMS-ów, to oferta Smart Plan Multi jest analogiczna do Formuły 4.0 w Playu, gdzie łącznie zapłacimy 4416 zł, więc wygląda to bardzo podobnie. Różnica jest taka, że tam dostajemy telefon za złotówkę, ale o 20 zł droższy abonament, natomiast w Orange miesięczny koszt jest niższy, jednak na starcie musimy zapłacić niemal 650 zł za telefon.

Jak sprawa wygląda w przypadku niższych abonamentów? Decydując się na miesięczną opłatę w wysokości 69 zł, cena telefonu Samsung Galaxy S 4 to 1779 zł,  czyli bardzo podobnie, jak u fioletowego operatora. Sporych różnic można się dopatrzeć w szczegółach oferty, gdyż w Orange dostajemy mniej minut i SMS-ów do wszystkich sieci (500; w Play 800), krótszy okres darmowych minut i SMS-ów wewnątrz sieci (pół roku; w Play przez cały czas trwania umowy) oraz o wiele mniejszy limit transferu danych (1 GB; w Play 2,5 GB). Abonament w Orange jest jednak o 10 zł niższy.

Plus

W Plusie za Samsunga Galaxy S4  klienci indywidualni decydujący się na ofertę Bez Limitu muszą zapłacić 899 zł. Telefon w takiej cenie dostępny jest przy dwuletnim abonamencie w wysokości 189 zł. Za tę cenę otrzymujemy nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz aż 4 GB transferu danych. I to  właśnie głównie internetem Plus przebija oferty konkurentów.

Samsung Galaxy S4 w Plusie

Za wszystko po 24 miesiącach zapłacimy 5450 zł. Dla przypomnienia: w Playu było to 4416 zł,  a w Orange 4486 zł. W efekcie Plus oferuje nam najdroższy abonament, najwyższą cenę telefonu, a w zamian daje tylko 1,5 GB więcej transferu miesięcznie. Dodatkowo jeśli od sumy tej odejmiemy koszty oferty Bez Limitu bez telefonu (109 zł x 24) wyjdzie na jaw, że sam Galaxy S4 został przez operatora wyceniony na 2834 zł, czyli nawet drożej niż w wolnej sprzedaży. Oferta ta wydaje się być zatem wyjątkowo nieatrakcyjna.

Czy w niższych abonamentach jest lepiej? W przypadku Galaxy S4 najniższy wyceniony został na 109 zł, za co dostajemy nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 1 GB transferu danych. Cena telefonu to natomiast 2099 zł.

T-Mobile

T-Mobile klientom decydującym się na nową ofertę oferuje model Samsung Galaxy S4 za 1349 zł  w abonamencie 99,90 zł. Obejmuje on 1000 darmowych minut do wszystkich sieci oraz 2 GB transferu danych miesięcznie. Dodatkowo operator oferuje pakiety 100 000 SMS-ów za 1,99 zł.

Samsung Galaxy S4 w T-Mobile

Osoby, które skorzystają z tej oferty za wszystko zapłacą łącznie 3746,60 zł. Na tle konkurencji wypada to całkiem nieźle, jednak musimy pamiętać, że w przeciwieństwie do ofert pozostałych operatorów darmowe minuty i SMS-y są limitowane (choć jest ich  całkiem sporo) oraz otrzymujemy nieco mniejszy pakiet danych. Ponadto cena samego telefonu  jest dość wysoka.

W abonamencie za 79,90 cena Galaxy S4 rośnie do 1499 zł. Operator oferuje nam za to 750 darmowych minut do wszystkich sieci, 2 GB transferu danych oraz pakiety 100 000 SMS-ów za 1,99 zł.

Podsumowanie

Przeglądając oferty polskich operatorów nietrudno dojść do wniosku, że mogą być one atrakcyjne wyłącznie dla osób, które naprawdę dużo rozmawiają, SMS-ują i korzystają z mobilnego internetu. Decydowanie się na wyższy abonament tylko po to, by taniej kupić telefon będzie raczej nieopłacalne, bo równie dobrze możemy go przecież zakupić na raty, a ofertę któregoś operatora dobrać całkowicie do własnych upodobań. Z kolei przy niższych abonamentach wiązanie się wielomiesięcznymi umowami w celu zaoszczędzenia na starcie kilkuset złotych, co ostatecznie operatorowi i tak zwróci się z nawiązką, moim zdaniem również mija się z celem.

Przy tym wszystkim należy oczywiście pamiętać, że w dzisiejszym zestawieniu uwzględniłem wyłącznie ceny oferowane klientom indywidualnym podpisującym nowe umowy. Przy przeniesieniu numeru z innej sieci lub przedłużeniu umowy niejednokrotnie można wynegocjować o wiele korzystniejsze oferty.

Źródło: PlayOrangePlusT-Mobile

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

Wall Street Journal: "Sprzedaż Motoroli Moto X jest rozczarowująca". Zapewne lepiej poradzi sobie Moto G Nokia też ma w planie wygięte i zginane smartfony? 1/3 użytkowników smarfonów ofiarami cyberprzestępców. Nie dbamy o bezpieczeństwo Chcesz kupić phablet? Pożegnaj się z życiem towarzyskim Samsung sprzedał już 5 milionów Galaxy Note'ów 3. Jest dobrze, ale raczej bez rewelacji Rynek smartfonów rośnie, a Samsung ma w nim rekordowe udziały Galaxy S4 już u 40 milionów użytkowników. Co z datą premiery Galaxy S5 i... plastikiem? Snapdragon 600 vs Snapdragon 800 - różnica jest naprawdę odczuwalna Fotograficzne smartfony nie są tak dobre, jak mówią producenci. Ale warto je kupować Nokia Lumia 1520 - wysoka cena zabije phablet Finów? Piszesz SMS-y podczas jazdy? Ani Mru Mru ci nie daruje LG G2 vs Sony Xperia Z1. Który jest lepszy? HTC One Max, czyli czy świetny produkt wystarczy? Nokia N-Gage - minęło już 10 lat, a my wciąż nie chcemy konsol-smartfonów Galaxy Round to pierwszy smartfon Samsunga z giętkim ekranem? Samsung Galaxy Note 3 z najlepszym ekranem AMOLED Propozycja Microsoftu ratunkiem dla HTC? 5 zasad nagrywania koncertu smartfonem [wideo] Większość producentów Androidów oszukuje w benchmarkach! Androidy wariują po aktualizacji Gmaila? Samsung znowu zawyża wyniki benchmarków Samsung: "To Apple skopiował nasze złote telefony". Tylko co z tego? Nokia Asha 500 i 502 - oby nie zabrakło 3G Gdzie lepiej kupić smartfona, aby zaoszczędzić - w sklepie czy u operatora?

Popularne w tym tygodniu:

Karty eSIM wchodzą na rynek smartfonów. Co trzeba o nich wiedzieć? iPhone w 2018 roku. Co dalej? Pixel 2 i Pixel 2 XL oficjalnie. Oto nowe flagowce Google'a, których Polacy nie dostaną Dawniej standard, dziś rarytas. 5 podstawowych funkcji telefonów, które umierają na naszych oczach Apple Watch to chyba jedyne urządzenie, którego używam codziennie i którego nie mam ochoty wymieniać na nowszy model Google Pixel 2 okiem użytkownika iPhone'a, czyli dlaczego nie czuję się zachęcony do przesiadki