iPhone 8 po przeszczepie. Tak się zachowuje z podzespołami iPhone'a SE

iPhone 8 po przeszczepie. Tak się zachowuje z podzespołami iPhone'a SE

iPhone 8 po przeszczepie. Tak się zachowuje z podzespołami iPhone'a SE
Patryk Korzeniecki
25.04.2020 07:02, aktualizacja: 25.04.2020 09:11

Nowy iPhone SE nie jest tak zupełnie nowy. Apple przeprowadził recykling nie tylko obudowy, ale i wielu elementów wyposażenia.

iPhone SE (2020) jest bardzo podobny do iPhone'a 8. Różni się głównie zastosowanymi podzespołami - zamiast procesora A11 zastosowano nowszą jednostkę A13. Niestety pozbawiono go też funkcji 3D Touch. Miron zauważył, że najnowszy model SE jest jednak zbyt wykastrowany, zwłaszcza jak na 2020 rok.

Mimo wymienionych różnic oba smartfony mają zaskakująco podobne wnętrze. I są ze sobą mocno kompatybilne.

iPhone SE czerpie garściami ze starszej konstrukcji

Apple znowu zabawiło się w pewną formę recyklingu. Zauważył to użytkownik o nicku federicocerva. Po rozebraniu obu smartfonów okazało się, że wnętrza urządzeń są niezwykle podobne. Na szczęście proces nie był zbyt skomplikowany. Telefony są dosyć łatwe w rozbiórce. Dodatkowego ciepła wymagało jedynie, dostanie się do ekranu - pod wpływem temperatury materiał klejący puścił i pozwolił na odklejenie wyświetlacza.

Obraz

Płyta główna iPhone'a SE jest na pierwszy rzut oka taka sama jak w modelu 8. Widać małe modyfikacje jeśli chodzi o rozmieszczenie komponentów, jednak mimo wszystko nie przeszkadza to w ich... zamianie.

iPhone SE po umieszczeniu w nim płyty głównej z iPhone'a 8 startuje i działa normalnie. Nie ma też problemu z działaniem głośnika, silnika wibracyjnego czy ekranu. Nie dziwi mnie to - oba ekrany mają identyczną specyfikację. Bardzo więc możliwe, że to ten sam panel.

【蒋·拆解】iphone SE拆解-我变了?一点点!

Aparat przedni działa, jednak tylny odmawia współpracy.

Dzięki takiej polityce Apple'a oszczędza sporo środków. Opracowanie nowego smartfonu od podstaw pochłania dużo więcej pieniędzy i roboczogodzin niż wzięcie na tapetę istniejącej konstrukcji i jej modyfikacja. Podobny zabieg Apple zastosowało przy tworzeniu procesora A12Z.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)