Sony Xperia E Dual - ekran kiepski, ale za to jest obsługa dwóch kart SIM [test]
ADRIAN NOWAK • dawno temuTen artykuł ma 5 stron:
Specyfikacja i wykonanie
Specyfikacja
Sercem Xperii E Dual jest procesor Qualcomm MSM7227A taktowany zegarem 1 GHz. Choć wydajność układu nie jest nawet zbliżona do liderów rynku, pozwala na działanie urządzenia bez istotnych opóźnień. Podczas korzystania z pulpitu czy listy aplikacji, nie ma mowy o zacinaniu się, a również podczas korzystania z dostępnych domyślnie narzędzi, nikt nie będzie prawdopodobnie narzekał na płynność ich pracy.
Urządzenie wyposażono w 3,5-calowy ekran TFT o rozdzielczości zaledwie 320×480 pikseli. Niestety nie można o nim powiedzieć zbyt wiele dobrego. No, może to, że niska rozdzielczość bez wątpienia nie obciąża zbyt mocno układu graficznego.
Domyślnie w telefonie znajdziemy 512 MB RAM oraz 4 GB miejsca na pliki. Pamięć rozszerzyć można również o kolejne 32 GB korzystając z kart microSDHC. Dobrze też zwrócić uwagę na baterię o pojemności 1530 mAh, która pozwala na kilka dni niezbyt intensywnego używania urządzenia bez konieczności jego doładowywania.
Zobacz również: Sony Xperia Z3
Wykonanie
Sony dba nawet o wygląd swoich tańszych urządzeń, co w serii Xperia jest bardzo wyraźnie widoczne. Przednia część obudowy jest płaska, a wokół zastosowano estetyczną srebrną ramkę. Choć całość jest niestety plastikowa, jednak pod kątem estetycznym Xperia E Dual niewiele ma sobie do zarzucenia.
Z tyłu telefon pokryto chropowatym plastikiem, który sprawia, że urządzenie jest miłe w dotyku i raczej nie powinno nam się wyślizgnąć. Ciekawie rozwiązano również kwestię zdejmowania tylnej obudowy, która zawiera w sobie kilka przycisków. Przyznam, że zajęło mi chwilę rozpracowanie tego, jak w ogóle dostać się do baterii.
Z tyłu wyraźnie widoczna jest dziura, za którą zamontowano naprawdę wydajny głośnik. Zastosowanie tak dużej szpary się opłaciło, bo choć smartfon sam w sobie nie należy do największych, raczej nie chciałbym spotkać osoby, która odgrywałaby z niego muzykę w autobusie bez słuchawek.
Moim zastrzeżeniem dotyczącym wyglądu Xperii E Dual jest jedynie jego grubość. Gdyby smartfona udało się nieco odchudzić, prezentowałby się zdecydowanie bardziej nowocześnie. Pomimo tego, telefonu Sony zwyczajnie nie można nazwać brzydkim, bo zabrakłoby nam skali na naprawdę źle zaprojektowane urządzenia.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze