Jak założyć blog i dodawać teksty?

Chcesz zacząć blogować na Komorkomania.pl? Założenie konta i dodawanie tekstów jest banalnie proste.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i mieć szanse na wygranie smartfona LG G2 lub mobilnej drukarki LG, musisz wysłać zgłoszenie na redakcja@komorkomania.pl.

W zgłoszeniu muszą znaleźć się: twoje imię i nazwisko oraz zdjęcie, które będzie pełniło funkcję awatara. Napisz też dwa zdania o sobie.

Nie musisz być pełnoletni, by z nami blogować, ale musisz mieć 18 lat, żeby wziąć udział w konkursie. Jeśli nie masz 18 lat, dołącz w mailu skan lub zdjęcie zgody rodziców lub opiekunów — będziesz mieć wtedy szansę na nagrodę.

Twoje konto aktywujemy tak szybko, jak będzie to możliwe. W mailu dostaniesz hasło. Login to twój mail.

Żeby się zalogować, musisz wejść na stronę https://admin.komorkomania.pl/

Po zalogowaniu uzyskasz dostęp do prostego panelu.

Zobacz również: Mobilne filmowanie i fotografowanie

Zacznij od uzupełnienia danych w ustawieniach konta. Napisz kilka słów o sobie i swoich zainteresowaniach oraz dodaj opis w nagłówku.

Teraz możesz przejść do dodawania artykułów. Edycja jest banalnie prosta. Musisz wpisać tytuł, wybrać kategorię, dodać zdjęcie otwierające, napisać wprowadzenie oraz dodać treść artykułu. Do dyspozycji masz podstawowe narzędzia do edycji tekstu.

Pamiętaj, żeby zawsze dodawać źródło zdjęcia lub grafiki, jeśli nie jesteś jej autorem. Korzystaj tylko z tych obrazów, których autorzy pozwalają na dalsze rozpowszechnianie.

Pod tekstem jest przycisk Podgląd. Kliknij go, jeśli chcesz zobaczyć, jak tekst będzie wyglądać na stronie.

Jeśli skończyłeś pracę, kliknij Zapisz. Twój tekst pojawi się na blogu i być może trafi także na stronę główną Komorkomania.pl

Dobre rady:

1. Wprowadzenie, grafika i tytuł są bardzo ważne. To od nich zależy, czy ktoś będzie chciał przeczytać twój tekst.
2. Staraj się, by akapity nie były zbyt długie - nikt nie lubi potężnych bloków tekstu.
3. Zawsze zamieszczaj linki do źródeł.
4. Staraj się pisać poprawnie. Najlepiej pisz w edytorze tekstu, a później wklejaj gotowy materiał do edytora na stronie. Następnie dodaj formatowanie i linki.
5.Komentuj, analizuj, oceniaj - to twoje opinie decydują o popularności twojego bloga.

Podziel się:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sprzedaż biznesu mobilnego Nokii coraz bliżej finalizacji Tydzień w krzywym zwierciadle: Moto G, SAMI i Gramohorn II W skrócie: drop testy nowych iPadów, Galaxy S III mini Crystal Edition i darmowy internet LTE w Plusie 4G LTE startuje w Play. Fajnie, że jest i to w zasadzie tyle W skrócie: Jolla Phone w listopadzie, BlackBerry Z30 w Orange i LG Nexus G Android 4.4 Key Lime Pie już u pierwszego użytkownika W skrócie: Moto G na wideo, Samsung Galaxy Core Plus i wstrzymanie aktualizacji dla Galaxy S III 8 na 10 smartfonów sprzedanych w trzecim kwartale pracuje pod kontrolą Androida Android 4.4 KitKat dla Nexusa 7 i Nexusa 10 w wersji Wi-Fi już (prawie) jest. Aktualizacja dla pozostałych urządzeń "wkr W skrócie: iPad mini z Retiną w sprzedaży, Samsung Galaxy Note 12.2 i Oppo N1 na wideo

Popularne w tym tygodniu:

Dajcie już spokój z tym bronieniem iPhone'a 8 Mobilny Windows jest martwy. Potwierdza to sam Microsoft Składany iPhone w 2020 roku? Prace już ponoć ruszyły Chińska firma ma genialny pomysł na "bezramkowy" telefon Apple Pay w Polsce jeszcze w tym miesiącu? Który operator oferuje najszybszy internet mobilny? Są dane z września Galaxy A5 (2018) na zdjęciach. Jeśli faktycznie tak wygląda, będzie hit Smartfon dla graczy Razera może być niezłą bestią. Wycieka specyfikacja Nokia 9 na wizualizacji. To może być naprawdę ładny sprzęt Smartfony OnePlusa zbierają dane użytkowników. Mamy powody do obaw? Google integruje Instant Apps ze Sklepem Play. Sprawdzisz aplikacje zanim je zainstalujesz #wSkrócie: porównanie szybkości LG V30 i Galaxy Note'a 8 oraz "bezramkowy" Xiaomi Mi Note 5 na zdjęciach