Prestigio Multiphone PAP4300 DUO - pierwsze wrażenia

Prestigio Multiphone PAP4300 DUO

Prestigio Multiphone PAP4300 DUO

Prestigio to firma, która na polskim rynku zasłynęła jako wytwórca tanich tabletów z systemem Android. Marka próbuje swoich sił również w produkcji smartfonów. Tomek pisał już o wrażeniach z korzystania z jednego z jej modeli, a ja przedstawię drugiego smartfona Prestigio - Multiphone 4430 DUO.

Telefon o oznaczeniu 4430 DUO to większy brat testowanego przez Tomka smartfona, który wyróżnia w zasadzie większy, 4,3-calowy ekran wykonany w technologii IPS LCD. Jak się okazało, nasze wnioski po paru dniach testów są bardzo podobne.

Biorąc smartfona do ręki, nie można oprzeć się przekonaniu, że nie jest to konstrukcja mogąca zyskać popularność. Toporna sylwetka i szeroka ramka to pierwsze zarzuty, ale po chwili da się dostrzec dość dobrą jakość użytych materiałów i ich świetne spasowanie. Ponadto słuchawka dobrze i pewnie leży w dłoni.

Specyfikacja nie robi wrażenia. Smartfona można zaliczyć do słabszych przedstawicieli półki mid-range. Procesor o taktowaniu 1 GHz, wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości WVGA (480 x 800) i przekątnej 4,3 cala, 512 MB pamięci RAM czy kamera o rozdzielczości 5 Mpix to minimalne wymagania, dzięki którym jest szansa, że Android nie będzie sapał przy podstawowych czynnościach i większości aplikacji. Można jednak zapomnieć o sprinterskich wyścigach w benchmarkach.

Skoro już mowa o samym Androidzie, trzeba powiedzieć, że zaimplementowana wersja to Ice Cream Sandwich. Dla samego producenta ten fakt zdaje się niezmiernie ważny, co podkreśla dużą, kontrastową naklejką na opakowaniu. Choć niedawno został już wypuszczony Jelly Bean 4.2, to już usprawnienia wprowadzone w ICS są istotne. Poza tym to najstarsza wersja systemu, z jaką nowo projektowane urządzenia mają prawo bytu na rynku.

Bardzo ucieszyło mnie to, że Prestigio nie siliło się na opracowanie słabej nakładki, będącej marną kopią rozwiązań stosowanych przez konkurencję. Użytkownik dostaje mobilny system Google’a w niemal niezmienionej postaci. W powiadomieniach dodano jedynie dostęp do szybkich ustawień, a UI pozwala także na ustawienie wideotapety.

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Jednak najistotniejszą cechą smartfona Prestigio jest obsługa dwóch kart SIM. Od wielu lat produkowane są urządzenia próbujące spełnić potrzeby osób, które muszą korzystać z kilku numerów, a nie chcą nosić ze sobą zbędnej elektroniki. Również w tę lukę celuje Prestigio. Czy urządzenie jest godne uwagi? Odpowiedzi na to pytanie będę mógł udzielić po testach.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Samsung Galaxy Note 4 - lepszy od najlepszego [test i recenzja] Colorovo CityTab Vision 7i: można zrobić dobry i tani tablet Huawei Ascend Mate 7: wydajność i wyniki benchmarków Huawei Ascend Mate 7: interfejs EMUI Huawei Ascend Mate7: jakość wykonania, ekran i czytnik linii papilarnych Moto 360 - test i recenzja inteligentnego zegarka Motoroli Sony Xperia Z3 Compact: bateria Sony Xperia Z3 Compact - jakość wykonania i ergonomia Nokia Lumia 930 – piękna, potężna i… zniechęcająca [test] LG G3: test i recenzja telefonu Xperia Z3: jakość wykonania i ergonomia Canon Legria Mini X - kamera dla vlogera lub muzyka HTC Desire 816 - średni średniak? [test] Huawei Ascend Mate7 - pierwsze wrażenia Samsung Galaxy K Zoom. Czy smartfon z zoomem x10 może zastąpić aparat kompaktowy? Meizu MX3 - chińskie cacko w Europie [test] CAT B15 – pancerny żelek [test] Porównanie: LG G3 vs Xperia Z2 vs Galaxy S5 vs One M8 Huawei Ascend G700 - między Europą a Azją [test] LG G3: czas pracy baterii [test] LG G3: test aparatu i jakość zdjęć Test Alcatel One Touch Idol Alpha. Za drogi na średniaka, za słaby na flagowca CAT B100 – twardziel, który pozbawia złudzeń [test] Jak działają gry na LG G3?

Popularne w tym tygodniu:

Samsung Galaxy Note8 - wielki telefon w dobrym i złym tego słowa znaczeniu [TEST]