T-Mobile z MasterCard wprowadzają płatności mobilne i usługę MyWallet

T‑Mobile z MasterCard wprowadzają płatności mobilne i usługę MyWallet

Płatności mobilne NFC w T-Mobile
Płatności mobilne NFC w T-Mobile
Mateusz Żołyniak
18.10.2012 20:30, aktualizacja: 21.06.2016 15:06

Zgodnie z zapowiedziami T-Mobile jest drugim operatorem na naszym rynku, który wspólnie z MasterCard wprowadza płatności mobilne w Polsce. Na dzisiejszej konferencji prasowej T-Mobile zaprezentowało nową ofertę MyWallet.

Zgodnie z zapowiedziami T-Mobile jest drugim operatorem w Polsce, który wspólnie z MasterCard wprowadza płatności mobilne na naszym rynku. Na dzisiejszej konferencji prasowej T-Mobile zaprezentowało nową ofertę MyWallet.

Płatności zbliżeniowe w T-Mobile

O zamiarze wprowadzenia płatności mobilnych z wykorzystaniem technologii NFC przez T-Mobile wiadomo było od momentu podpisania porozumienia z MasterCard w lipcu tego roku. Polska jest pierwszym krajem, w którym globalny operator wprowadza nową ofertę, o czym wspomniała Claudia Nemat, członek zarządu Deutsche Telekom, odpowiedzialna za zarządzanie europejskimi spółkami - Grupy i Technologię:

Polska jest pierwszym krajem, w którym wdrożymy płatności zbliżeniowe na bazie NFC. W ten sposób chcemy budować naszą przyszłą siłę: poprzez skoncentrowanie działań w ramach konkretnego tematu i odpowiedzialności za całą Grupę w jednym kraju.

T-Mobile wprowadził nową opcję wraz z usługą MyWallet, a jako pierwsi z będą mogli skorzystać z niej klienci dwóch banków. Pierwszy, czyli Polbank, swoją ofertę uruchomi 29 października. mBank rozpocznie świadczenie usług w tym zakresie na początku listopada br. Wkrótce współpraca ma zostać rozszerzona o kolejnych partnerów projektu. Są to: Citi Handlowy, Bank Millennium i Getin Bank.

[solr id="komorkomania-pl-132230" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5250,orange-cash-platnosci-zblizeniowe-w-smartfonie-juz-w-polsce" _mphoto="galaxys3-132230-251x168-12620879.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2838[/block]

Oferta jest skierowana zarówno do obecnych, jak i nowych klientów T-Mobile (i banków). Główną zaletą wprowadzonych przez T-Mobile płatności mobilnych ma być usługa MyWallet, co podkreślił Miroslav Rakowski, Prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej:

Animowany: MyWallet -- nowość od T-Mobile -- przenieś portfel do telefonu z NFC

Usługa MyWallet ma być dostępna bezpłatnie we wszystkich planach taryfowych oferowanych przez T-Mobile. Podobnie jak w Orange korzystanie z niej będzie możliwe tylko ze specjalną kartą SIM oraz telefonem wyposażonym w moduł NFC. Na konferencji przedstawiciele T-Mobile poinformowali, że operator zapewni bezpłatną wymianę karty SIM wszystkim klientom, którzy podpiszą umowę lub aneks do umowy, wybierając telefon NFC i usługę MyWallet. Niestety, pozostali będą musieli zapewne przygotować się na dodatkowe wydatki.

T-Mobile przy okazji wprowadzenia nowej oferty postanowiło obniżyć ceny wybranych telefonów z modułem NFC. Od 29 października w promocyjnych cenach mają być dostępne m.in.: Nokia 603, Nokia 808 PureView i Samsung Galaxy S III. Wkrótce dołączoną do nich modele Sony - Xperia P, S i T.

Coś się ruszyło

Jeśli porównać oferty T-Mobile MyWallet i Orange Cash, lepiej wypada ta nowsza. T-Mobile wraz z Polbankiem oferuje bowiem możliwość połączenia karty SIM z normalnym kontem kredytowym, ale ryzyko w razie utraty komórki jest większe. Klienci T-Mobile zainteresowani płatnościami mobilnymi powinni rzucić okiem na zamieszczone niżej notki prasowe mBanku i Polbanku, w których wspomniano również o promocjach związanych z wprowadzeniem MyWallet.

Notka T-Mobile:

[press]

T-Mobile przy współpracy z MasterCard wprowadza w Polsce płatności mobilne w technologii NFC

Podczas konferencji prasowej w Warszawie, T-Mobile we współpracy z MasterCard zapowiedzieli, że od 29 października zaoferują klientom mobilne płatności w technologii NFC. Oferta będzie dostępna w ramach usługi MyWallet i jest z pierwszym w Europie wdrażanym komercyjnie tak zaawansowanym rozwiązaniem, pozwalającym zintegrować w telefonie komórkowym w pełni funkcjonalne karty debetowe i kredytowe, a także inne usługi.

Od początku prac nad wdrożeniem systemu płatności w technologii NFC partnerem PTC jest MasterCard, dostarczający rozwiązania niezbędne do realizacji płatności mobilnych – analogicznie jak ma to miejsce w przypadku transakcji tradycyjnymi bądź zbliżeniowymi kartami płatniczymi. Wdrożenie mobilnych płatności w technologii NFC jest elementem globalnej współpracy Grupy Deutsche Telekom właściciela T-Mobile oraz firmy MasterCard, ogłoszonej w lipcu br. na wspólnej konferencji w Berlinie.

Polska jest pierwszym krajem, gdzie wdrożymy płatności zbliżeniowe na bazie NFC. W ten sposób chcemy budować naszą przyszłą siłę: poprzez skoncentrowanie działań w ramach konkretnego tematu i odpowiedzialności za całą Grupę w jednym kraju.

Claudia Nemat, Członek Zarządu Deutsche Telekom odpowiedzialna za zarzadzanie europejskimi spółkami Grupy i Technologię.

Jako pierwsi z usług będą mogli skorzystać klienci T-Mobile i dwóch banków, partnerów projektu: Polbanku, który swoją ofertę uruchomi od 29 października, i mBanku, który rozpocznie świadczenie usług w tym zakresie na początku listopada br. Oferta jest skierowana zarówno do obecnych jak i nowych klientów zarówno banków jak i T-Mobile.

Wprowadzenie usług w technologii NFC do telefonu komórkowego otwiera dla ich użytkowników cały wachlarz nowych możliwości. Płatności zbliżeniowe są jedną z wielu funkcjonalności rozwiązania MyWallet oferowanego przez T-Mobile. W telefonie mogą być zakodowane także cyfrowe klucze, bilety, karty lojalnościowe i partnerskie, a nawet dokumenty tożsamości. Dążymy do tego by w przyszłości smartfon był wszystkim czego potrzebujemy wychodząc z domu. To także przełomowy krok w integrowaniu usług telekomunikacyjnych i finansowych, który wprowadza nas w zupełnie nowy świat.

Miroslav Rakowski, Prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej

MasterCard dostarcza przełomowych innowacji w obszarze płatności bezgotówkowych. Chcemy, aby klienci mogli korzystać z bezpiecznych, prostych i wygodnych rozwiązań. W tę strategię doskonale wpisują się płatności mobilne w technologii NFC. Cieszę się, że MasterCard uczestniczy w tych rewolucyjnych zmianach wspólnie z T-Mobile.

Jorn Lambert – MasterCard Europe Group Head, Emerging Payments

Polska stała się jednym z liderów rozwoju płatności zbliżeniowych. Ponad 40% wszystkich kart MasterCard i Maestro to karty wyposażone w technologię PayPass. Pod względem miesięcznej liczby transakcji zbliżeniowych jesteśmy w pierwszej trójce państw na świecie i na pierwszym miejscu w Europie. Dzisiaj, kiedy telefony komórkowe są praktycznie wszechobecne, a klienci używają ich nie tylko w celach telekomunikacyjnych, ale też jako urządzeń pozwalających na kontakt ze światem czy znajomymi, źródło informacji, a także jako narzędzia do planowania dnia, wzbogacenie ich o możliwość robienia zakupów czy dokonywania płatności czyni je urządzeniami jeszcze bardziej przydatnymi w codziennym życiu.

Paweł Rychliński – MasterCard Europe Cluster Head, Polska, Ukraina, Rumunia, Bułgaria i Bałkany

W projekcie MyWallet prowadzonym przez T-Mobile uczestniczą także kolejne banki, które obecnie przygotowują swoją ofertę do komercyjnego wdrożenia. Są to Citi Handlowy, Bank Millennium i Getin Bank.

Projekt realizowany jest przy współpracy z firmą Trevica oraz Casis/Morpho, które dzięki wdrożonym połączeniom umożliwia bankom zdalne wydawanie kart płatniczych do abonentów sieci T-Mobile. Firma Gemalto dostarczyła platformę Allynis TSM, umożliwiającą wdrożenie oraz zarządzanie usługami NFC, a także najnowocześniejszą technologię kart SIM UpTeq NFC zapewniającą najwyższy poziom bezpieczeństwa dla oferowanych usług.

W kolejnym kroku, dzięki dalszym pracom T-Mobile i MasterCard, MyWallet wzbogacony zostanie o aplikacje pozwalające rówież na płatności zdalne w standardzie MasterCard Mobile – zakup biletów komunikacji miejskiej, opłaty za rachunki i inne.

NFC czyli Near Field Communication to technologia umożliwiająca świadczenie usług i płatności mobilnych. Dzięki nowej technologii i usłudze MyWallet klient będzie mógł dokonywać płatności zbliżeniowych wykorzystując do tego celu wiele kart debetowych i kredytowych zapisanych w jego telefonie komórkowym . Płatności zbliżeniowe są dostępne w 41 krajach i niemal 500 tys. punktów akceptujących płatności przy użyciu technologii PayPass na całym świecie. W Polsce – ponad 40% kart MasterCard i Maestro to karty wyposażone w technologię PayPass, ponad 10% wszystkich transakcji kartami MasterCard w Polsce jest dokonywanych za pomocą PayPass, a technologia ta dostępna jest w 20% punktów akceptujących karty. Sieć ta stale się powiększa, gdyż zdecydowana większość nowoinstalowanych lub wymienianych terminali jest przystosowana do technologii bezstykowej.

[/press]

Notka mBanku:

[press]

mBank rozwija ofertę płatności mobilnych NFC

Największy bank wirtualny w Polsce inwestuje w technologię płatności NFC, umożliwiającą wykorzystanie smartphone’ów do płacenia za zakupy. W ramach rozwiązania oferowanego wspólnie z T-Mobile i MasterCard, karta SIM w telefonie została połączona z kartą debetową wydawaną do rachunku eKonto. Bank przygotował też specjalną ofertę dla nowych klientów.

Płatności mobilne w technologii NFC zyskują na popularności. Już w listopadzie br. będą mogli z nich skorzystać klienci mBanku, będący abonentami operatora T-Mobile. Aby za codzienne zakupy płacić zbliżeniowo, wystarczy posiadać telefon z modułem NFC i aplikacją T-Wallet od T-Mobile. W aparacie zostanie umieszczona specjalna karta SIM, na której zostanie zainstalowana karta debetowa do rachunku bieżącego w mBanku – eKonta. Karta pozwoli również realizować płatności przez internet i telefon.

Dynamiczny rozwój w zakresie innowacji jest elementem przewagi konkurencyjnej mBanku. Traktujemy go również jako wypełnienie naszego zobowiązania w stosunku do klientów, oczekujących od nas najlepszych rozwiązań. Dlatego rozwijając ofertę płatności NFC, odpowiadamy na ich oczekiwania. Już dziś nasi klienci chętnie korzystają z szybkich płatności zbliżeniowych oraz usług bankowych w telefonie. Wierzę, że ten rodzaj płatności, pozwalający zamienić telefon w portfel, przyjmie się tak, jak przyjęło się korzystanie z banku przez komórkę. Od czasu wprowadzenia tej usługi, liczba użytkowników bankowości mobilnej regularnie rośnie i dziś możemy powiedzieć, że już 400 tys. klientów loguje się do mBanku przez komórkę. Mam nadzieję, że nasi klienci polubią płatności NFC tak jak Amerykanie, spośród których w ubiegłym roku 140 mln zapłaciło telefonem za zakupy.

Cezary Kocik, członek zarządu BRE Banku ds. bankowości detalicznej

mBank od lat angażuje się w rozwój nowoczesnych form płatności. W technologii zbliżeniowej wydawane są dzisiaj zarówno karty debetowe, jak i kredytowe mBanku, w tym karty w formie breloków czy mikro-kart do zegarków z funkcją zbliżeniową. mBank już w 2011 r. przeprowadził pilotaż płatności NFC dla użytkowników telefonów iPhone.

Zamówienie i korzystanie z karty debetowej, powiązanej z kartą SIM sieci T-Mobile, jest bezpłatne. Także otwarcie i prowadzenie rachunku eKonto w mBanku nie wiąże się z opłatami.

Ponadto klienci, którzy zapewnią miesięczny wpływ na konto w wysokości przynajmniej 1000 zł, będą otrzymywali 10 proc. zwrotu wartości każdej transakcji wykonanej telefonem (łącznie zwrot może wynieść nawet 180 zł w ciągu 6 miesięcy).

Dla nowych klientów, chcących korzystać z płatności NFC, mBank przygotował specjalną ofertę. Kupując telefon wyposażony w moduł NFC w T-Mobile oraz otwierając eKonto w mBanku, debetową kartę SIM otrzymają oni bez opłat. Dodatkowo, otwarcie konta będzie premiowane kwotą 50 zł, a po dokonaniu trzech transakcji nowym telefonem, bank przyzna następne 50 zł.

[/press]

Notka Polbanku:

[press]

FC w Polbanku od 29 października 2012 roku

Polbank EFG S.A. uruchamia usługę nowoczesnych płatności zbliżeniowych NFC PayPassTM. Klienci posiadający w banku kartę kredytową MasterCard oraz telefon i kartę SIM z usługą NFC w T-Mobile będą mogli dokonywać płatności, mając przy sobie jedynie telefon komórkowy. Będą też mogli w pełni korzystać z funkcjonalności swojej karty kredytowej, w tym limitu kredytowego, okresu bezodsetkowego i kredytu ratalnego w karcie. Oferta NFC w Polbanku dostępna będzie od 29 października 2012 r. To jedyne takie rozwiązanie komercyjne dostępne na polskim rynku.

NFC w Polbanku do wszystkich kart MasterCard

Polbank EFG S.A. udostępnia możliwość korzystania z usługi nowoczesnych płatności zbliżeniowych w technologii NFC. Będą z niej mogli korzystać klienci, którym bank wydał kartę kredytową MasterCard i którzy jednocześnie posiadają telefon z obsługą tej technologii w sieci T-Mobile. Usługa oferowana będzie jako wirtualna karta dodatkowa do wszystkich kart kredytowych MasterCard wydawanych przez Polbank: Polbank-T-Mobile, kart Praktycznych, Komfortowych i Prestiżowych oraz karty Polbank Dzieciom.

Pełna funkcjonalność karty kredytowej w telefonie

Rozwiązanie przygotowane przez Polbank EFG S.A. we współpracy z MasterCard i T-Mobile jest w pełni funkcjonalnym produktem bankowym. Oznacza to, że klienci, którzy złożą wniosek o uruchomienie funkcjonalności NFC dla ich karty kredytowej, będą mogli korzystać z przyznanego im limitu kredytowego i 56-dniowego okresu bezodsetkowego. Będą mogli również rozkładać na raty transakcje zbliżeniowe zrealizowane telefonem i kontrolować wydatki dzięki serwisowi SMS. Transakcje zagraniczne realizowane przez klientów w technologii NFC, rozliczane będą przez Polbank bez podwójnego przewalutowania, bezpośrednio z waluty obcej na złotówki, jak ma to miejsce w przypadku karty głównej.

Polbank we współpracy z T-Mobile zawsze proponował innowacyjne rozwiązania, które były o krok przed rynkiem. I tym razem pierwsi wprowadzamy do sprzedaży w pełni funkcjonalny produkt bankowy, oparty o technologię NFC i dający klientom możliwość korzystania z ich kart kredytowych za pomocą telefonu komórkowego.

Marcin Chruściel, dyrektor departamentu kart kredytowych w Polbank EFG S.A.

Promocja dla pierwszych klientów

Dla osób, które jako pierwsze aktywują płatności zbliżeniowe NFC PayPass, Polbank EFG S.A. przygotował specjalną promocję. Klienci ci zostaną zwolnieni z opłaty miesięcznej za usługę NFC.

W okresie trwania promocji, czyli do 31 marca 2013 roku, Polbank zwróci im również 10% sumy wszystkich transakcji zbliżeniowych, które realizowane będą z wykorzystaniem telefonu (maksymalnie do kwoty 100 zł w okresie trwania promocji). Po zakończeniu okresu promocyjnego opłata miesięczna za usługę NFC PayPass wyniesie 2 zł, a nagroda „Zwrot Kwot” będzie odpowiadała standardowej wysokości dla karty, do której uruchomiono usługę, czyli np. 0,5% wydatków w przypadku kart Praktycznych, 0,75% w przypadku kart Komfortowych oraz 1% w przypadku kart Prestiżowych i Polbank-T-Mobile.

Uruchom NFC dla swojej karty

W celu skorzystania z usługi płatności zbliżeniowych NFC PayPass, należy posiadać w Polbanku kartę kredytową MasterCard, telefon i kartę SIM z usługą NFC w sieci T-Mobile oraz zainstalowaną na telefonie aplikację MyWallet. Ta ostatnia służy do obsługi udostępnionej przez Polbank wirtualnej karty kredytowej NFC. Klienci, którzy posiadają już kartę kredytową MasterCard w Polbanku, mogą zgłosić chęć korzystania z usługi płatności zbliżeniowych NFC PayPass w każdym oddziale banku lub przez Serwis Bankowości Telefonicznej Polbank24. Osoby, które nie posiadają jeszcze karty kredytowej w Polbanku, powinny zaznaczyć chęć korzystania z nowej usługi na wniosku kredytowym.

Płacenie telefonem jest proste i bezpieczne

Klient może sam zadecydować, czy chce, aby jego telefon był zawsze gotowy do płatności zbliżeniowych, czy woli uruchamiać funkcjonalność NFC każdorazowo przed transakcją. Sama płatność telefonem z NFC niczym nie różni się od płatności z użyciem znanej klientom Polbanku naklejki na telefon T-Mobile PayPass. Wystarczy przybliżyć telefon do czytnika kart zbliżeniowych, aby dokonać transakcji. Transakcje do 50 zł realizowane są bez użycia kodu PIN, natomiast powyżej tej kwoty kod PIN jest wymagany. Transakcje realizowane w technologii NFC są równie bezpieczne, jak dokonywane za pomocą kart w postaci naklejek na telefon komórkowy i tradycyjnych płatności standardową kartą kredytową. [/press]

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)