Całkowicie odświeżona aplikacja Znajdź mój iPhone z Lost Mode

Całkowicie odświeżona aplikacja Znajdź mój iPhone z Lost Mode

Całkowicie odświeżona aplikacja Znajdź mój iPhone z Lost Mode
Krystian Bezdzietny
21.09.2012 11:16, aktualizacja: 21.09.2012 13:16

Wraz z nadejściem iOS-a 6 odświeżono kilka aplikacji. W App Store pojawiła się nowa wersja Remote, zaktualizowano także Znajdź mój iPhone. Zobaczcie, jakie nowości w niej wprowadzono.

Wraz z nadejściem iOS-a 6 odświeżono kilka aplikacji. W App Store pojawiła się nowa wersja Remote, zaktualizowano także Znajdź mój iPhone. Zobaczcie, jakie nowości w niej wprowadzono.

Aplikacja Znajdź mój iPhone dostępna jest dla iUrządzeń od bardzo dawna. Od premiery praktycznie niewiele się zmieniła. Gdy pojawił się iOS 6, Apple postanowił wyposażyć ją w tryb Lost Mode, zmienić jej design i wprowadzić kilka drobnych szczegółów, które ułatwiają pracę.

O aplikacji

Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, każdy użytkownik iPhone'a czy iPada może zainstalować aplikację Znajdź mój iPhone, dzięki której otrzymuje się dostęp do każdego iUrządzenia z dostępem do chmury iCloud. Jeżeli masz w domu komputer Mac, iPada i iPhone'a, to wszystkie te urządzenia będą dostępne w usłudze Znajdź mój iPhone i będziesz mógł je lokalizować na mapie (zakładając, że będą włączone), wysyłać im komunikaty, zdalnie wymazywać ich pamięci czy odtwarzać na nich dźwięk.

Znajdź mój iPhone dla iOS 6

Po wybraniu jednego z urządzeń na ekranie pojawi się mapa z jego lokalizacją, a pod nią trzy opcje: Odtwórz, Tryb Utracony oraz Wymaż. Co ciekawe, jeżeli urządzenie działa bezprzewodowo, w prawym rogu mapy znajduje się malutka ikonka baterii z informacją o aktualnym poziomie naładowania urządzenia.

Opcja nr 1 służy do zdalnego odtworzenia w urządzeniu bardzo denerwującego dźwięku, który pozwoli np. znaleźć iPhone'a w stercie ciuchów. Opcja nr 3 polega na zdalnym wymazywaniu wszystkich danych urządzenia, w razie gdyby zostało ono skradzione. Opcja nr 2 to nasz Tryb Utracony.

Wybierając tę opcję, można zablokować urządzenie kodem, wprowadzając numer telefonu oraz własną wiadomość (będą one wyświetlane na ekranie zablokowanego urządzenia).

Obraz

Po to podaje się dane, aby potencjalny znalazca do nas zadzwonił w celu zwrócenia urządzenia i np. otrzymania znaleźnego. O zablokowaniu urządzenia czy aktywacji którejkolwiek z funkcji Znajdź mój iPhone użytkownik jest informowany mailem.

Obraz

Aby uzyskać dostęp do Znajdź mój iPhone, wcale nie trzeba mieć komputera z systemem Mac czy drugiego urządzenia z iOS-em. Wystarczy zalogować się z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej na stronie iCloud.com i wykonać stosowne kroki.

Zaktualizowana aplikacja dostępna jest bezpłatnie w App Store i do poprawnego działania wymaga oprogramowania iOS 6. Program pomógł odzyskać niejedno urządzenie z iOS-em.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)