AIVC - rewelacyjny odpowiednik Siri na Androida

AIVC - rewelacyjny odpowiednik Siri na Androida

Interfejs programu AIVC
Interfejs programu AIVC
Miron Nurski
13.08.2012 13:39, aktualizacja: 13.08.2012 15:39

Gdy pod koniec 2011 roku Apple zaprezentował swojego asystenta głosowego, do Google Play zaczęły trafiać aplikacje, które z lepszym lub gorszym skutkiem starają się imitować jej funkcjonalność. Czym na tle tych wszystkich programów wyróżnia się AIVC?

Produkt firmy YourApp24 jest przede wszystkim niezawodny. Przetestowałem już całkiem sporo aplikacji tego typu, jednak dopiero o AIVC mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że nadaje się ona do codziennego użytku.

Aplikacja nie tylko odpowie nam na zadane wprost pytanie o pogodę, ale też - podobnie jak Siri - udzieli rzeczowej odpowiedzi, gdy zapytamy ją, czy będą nam jutro potrzebne okulary przeciwsłoneczne.

Ponadto za pomocą AIVC bez trudu ustawimy budzik, zadzwonimy do znajomego, zaktualizujemy status na Facebooku, dowiemy się, ile lat ma Chuck Norris, czy też znajdziemy drogę do najbliższej restauracji. A o wszystko to wystarczy po prostu zapytać.

Lista rzeczy, które jest w stanie zrobić za nas AIVC, jest naprawdę imponująca. Dodatkowo twórcy aplikacji dość często dodają nowe funkcje w kolejnych aktualizacjach.

Design asystenta głosowego YourApps24 jest elegancki, minimalistyczny i nawiązuje do tego, który znamy z Siri. Ponadto wygląd aplikacji można w każdej chwili zmienić za pomocą wbudowanych skórek.

Największą wadą tej aplikacji jest to, że nie obsługuje ona języka polskiego. Pocieszający jest natomiast fakt, że do obsługi programu wystarczy podstawowa znajomość języka angielskiego lub niemieckiego. Nie trzeba nawet specjalnie przykładać się do akcentu - aplikacja powinna zrozumieć nas bez większych problemów.

AIVC dostępny jest w dwóch wersjach. Pierwsza z nich dostępna jest za darmo, ma reklamy oraz lekko ograniczoną funkcjonalność w stosunku do wersji płatnej, za którą będziemy musieli zapłacić trochę ponad 9 zł. Ta z kolei pozbawiona jest reklam i nieco bardziej ingeruje w sam system urządzenia, dzięki czemu za jej pomocą można m.in. zarządzać dostępną w smartfonie muzyką.

Wersja darmowa i płatna znajdują się oczywiście w Google Play.

Źródło: Google Play

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)