Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: 300: Seize Your Glory, Muzei i SlideLock

Tym razem mam dla Was m.in. grę na motywach filmu "300: Początek imperium", ekran blokady, który pozwoli Wam w wygodny sposób zarządzać powiadomieniami oraz wciągający runner z superbohaterami Marvela w roli głównej.

Ten artykuł ma 3 strony:

Personalizacja

Muzei Live Wallpaper - darmowa

Muzei Live Wallpaper

Żywa tapeta (MultiPicture Live Wallpaper)

Muzei to tapeta stworzona przez Romana Nurika, czyli twórcę popularnego DashClocka. Po jej uruchomieniu tło naszego pulpitu będzie się zmieniało automatycznie każdego dnia. Baza pobieranych z sieci fotografii obejmuje obrazy wybitnych artystów: od Leonarda da Vinci, przez Vincenta van Gogha aż po Claude'a Moneta. Oczywiście zdjęcia kilkusetletnich, często zniszczonych obrazów na pulpicie niekoniecznie muszą się prezentować zjawiskowo, dlatego też aplikacja je domyślnie rozmazuje, co pozwala osiągnąć ciekawe efekty.

Muzei Live Wallpaper

Jeśli chcemy obejrzeć konkretny obraz w pełnej krasie, wystarczy tapnąć dwukrotnie w wolny obszar na pulpicie.

Muzei Live Wallpaper

Więcej informacji na temat danego dzieła sztuki znajdziemy w samej aplikacji Muzei.

Muzei Live Wallpaper

Zobacz również: Appshaker 104

Istotne jest to, że tapeta ta obsługuje zewnętrzne rozszerzenia, które pozwalają jej czerpać grafiki z innych źródeł. W Sklepie Play znajdziemy m.in. wtyczki pobierające zdjęcia z serwisów 500px i Instagram czy nawet wykonane przez NASA.

Roman Nurik po raz kolejny udowodnił, że potrafi wymyślić coś oryginalnego nawet w tak oklepanym temacie jak androidowe tapety. Szkoda jedynie, że jego aplikacja nie pozwala wymienić ręcznie tapety, która akurat danego dnia nie przypadnie nam do gustu (przynajmniej w przypadku domyślnego źródła zdjęć).

Plusy:
+ automatyczna zmiana tapety każdego dnia
+ obsługa wtyczek pobierających grafiki z rozmaitych źródeł

Minusy:
— brak możliwości ręcznej zmiany nieodpowiadającej nam grafiki (w domyślnym źródle)

Link do pobrania

SlideLock - darmowa

Ekran blokady (Cover)

SlideLock to alternatywny lockscreen na Androida, a w zasadzie dość zaawansowane centrum powiadomień, którymi można zarządzać właśnie z poziomu ekranu blokady.

SlideLock

Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji musimy przejść przez prosty konfigurator. Cały proces sprowadza się do zaznaczenia programów, z których powiadomienia mają być wyświetlane na lockscreenie. Właściwie to do ewentualnego odznaczania, bo domyślnie zaznaczone są wszystkie pozycje.

SlideLock

I to by było na tyle. Teraz będziemy mieli wygodny dostęp do wszystkich powiadomień o nieprzeczytanych wiadomościach, nieodebranych połączeniach, wpisach na serwisach społecznościowych itp. od razu po wybudzeniu urządzenia.

SlideLock

Sam ekran blokady składa się z minimalistycznego zegara z datą oraz listy powiadomień. Aby któreś odrzucić, wystarczy przesunąć je w lewo. Przeciągnięcie go w prawo uruchomi z kolei aplikację powiązaną z danym powiadomieniem. Ekran odblokowujemy z kolei przeciągając palec w dowolnym miejscu w prawo, a odwrotny gest uruchomi aparat. Całość w działaniu przypomina nieco ekran blokady z systemu iOS 7.

SlideLock powinien przypaść do gustu fanom minimalizmu i prostych, ale praktycznych rozwiązań.

Plusy:
+ ładny, minimalistyczny wygląd
+ wygodne zarządzanie powiadomieniami

Minusy:
— brak bardziej zaawansowanych opcji (np. wyświetlanie prognozy pogody)

Link do pobrania

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Sprawdź stan swojego zdrowia nie wychodząc z domu Hitman GO zapowiada się na kandydata do gry roku! Ostrzeganie przed fotoradarami i nie tylko w nowej MapaMap Ubisoft obniża cenę Assassin's Creed Pirates Najlepsze mobilne gry indie Kilka alternatyw dla Flappy Bird Twórca Flappy Bird - skończony idiota czy geniusz? Appshaker Komórkomanii #75 - Deus Ex, The Cleaner, MIMPI i inne Jesteś fanem Warhammera? Tej promocji nie możesz przegapić! Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: 360 Launcher, CityZoom360 i Flappy Bird Flick Champions Winter Sports - zimowa olimpiada z przymrużeniem oka Mozilla bierze się za użytkowników Androida i zapowiada Firefox Launcher Dawny hit z Amigi wkrótce na urządzeniach mobilnych Darmowa aplikacja TomToma zadba o twoją sylwetkę Ja pozwę Ciebie, a Ty pozwiesz mnie... Appshaker Komórkomanii #74 - Detective Grimoire, TankRiders 2, Mega i inne Wyniki finansowe Gameloftu mówią prawdę o mobilnym rynku gier XCOM: Enemy Unknown tańszy o połowę Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Motocross Meltdown, Stormfly i XiiaLive Przegląd aplikacji Windows phone #2 Mobilna nauka języka. Marvel Run Jump Smash, czyli wcielamy się w rolę ulubionych superbohaterów SwiftKey Note, czyli jak Apple podcina skrzydła deweloperom Dungeon Keeper powraca w wielkim stylu na urządzenia mobilne

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" Messenger pozwoli wysłać zdjęcia o wyższej rozdzielczości. Czekałem na to od lat Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u