VidyoMobile – wideokonferencje na Androidzie

VidyoMobile – wideokonferencje na Androidzie

VidyoMobile – wideokonferencje na Androidzie
Zbyszek Kowal
25.11.2011 08:00, aktualizacja: 25.11.2011 09:00

Mobilna aplikacja do wideokonferencji VidyoMobile została właśnie udostępniona w Android Markecie. Android to już drugi system operacyjny, dla którego firma Vidyo przygotowała mobilną wersję swojego oprogramowania. W ubiegłym miesiącu premierę miała aplikacja przeznaczona na urządzenia z systemem iOS.

VidyoMobile to doskonałe rozwiązanie dla klientów biznesowych, których praca wiąże się z ciągłym ruchem. Dzięki nowej aplikacji do wideokonferencji mogą oni uczestniczyć w spotkaniach, konferencjach i naradach niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Vidyo, firma od lat dostarczająca rozwiązania z zakresu teleobecności, zadbała, by posiadacze urządzeń mobilnych mogli nie tylko brać udział w wideokonferencjach, ale i o to, by jakość i bezpieczeństwo połączeń były takie same jak w przypadku użytkowników aplikacji stacjonarnej.

Obraz

Tak jak w przypadku oprogramowania na urządzenia stacjonarne, tak i w wideokonferencji nawiązanej za pomocą VidyoMobile może brać udział od 2 do 100 osób. To obecnie jedyne dostępne na rynku rozwiązanie mobilne pozwalające na prowadzenie tak rozbudowanych wideokonferencji. Podczas wielostronnych konferencji na ekranie tabletu pokazują się okna czterech, a na ekranie smartfonu trzech uczestników, którzy zabierali głos ostatnio, dzięki czemu obserwowanie rozmówców jest wygodne nawet na niewielkich wyświetlaczach tego typu urządzeń.

Aplikacja umożliwia też odbieranie prezentacji i innych dokumentów przedstawianych podczas konferencji. Przy wszystkich tych zaletach VidyoMobile zoptymalizowana została do poziomu wydajności procesorów urządzeń mobilnych.

Obraz

Korzystanie z aplikacji VidyoMobile to nie tylko wygoda, ale też bezpieczeństwo przesyłanego obrazu i dźwięku. Podobnie jak wersja stacjonarna, tak i mobilne oprogramowanie oparte jest na wykorzystaniu technologii Scalable Video Coding, dzięki której sygnał audio-wideo kodowany jest tylko raz, a nie jak w przypadku standardowych technologii dwukrotnie. Proces staje się wydajniejszy i nie powstają w jego trakcie opóźnienia, negatywnie wpływające na jakość dźwięku i obrazu.

Vidyo oferuje również szyfrowanie połączeń, dzięki czemu przekazywane w trakcie wideokonferencji dane nie są narażone na przecieki. Jeżeli poczuliście się zainteresowani tym tematem, to aplikację można pobrać bezpłatnie z App Store oraz z Android Marketu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)