Klasyczna gra platformowa z ładną, trójwymiarową grafiką. Dostępna jest za darmo.
Diversion
Gracz musi przebiec całą planszę, unikając przepaści i innych przeszkód. Po drodze zbiera kryształy oraz gwiazdki (w wersji Halloween dynie), które wpływają na wynik końcowy.
Plansze skonstruowane są wielopoziomowo i aby uzyskać maksymalny wynik, trzeba je przejść wielokrotnie, odkrywając optymalny tor. Gracz musi zdecydować, czy woli zebrać jak najwięcej kryształów, czy może skompletować gwiazdki (zawsze jest ich na mapie 3, zwiększają ostateczny wynik). Punkty można wymienić na stroje dla postaci — dobrze dobrane wdzianko pozwala uzyskać lepszy rezultat końcowy.
Zobacz również: Studio PlayStation 5 highlight: Adam Zdrójkowski – Fenomen kontrolera DualSense
Plansz jest łącznie 140, przypisane są do 4 światów różniących się stylistyką. Oryginalnie gra jest kolorowa, a barwy pastelowe. W wersji Halloween, która nie przypadła mi do gustu, królują odcienie zgniłej zieleni, a postacie zmieniono tak, by kojarzyły się z tytułowym świętem.
Diversion
Grafika jest ładna. Wszystkie elementy wykonane są w 3D. Jedynie kolorystyka, jak napisałem wyżej, wyglądała lepiej w klasycznej wersji gry. Oprawa graficzna ma bajkowo-futurystyczny charakter i pasuje do rozgrywki.
Diversion to niezła, wciągająca gra zręcznościowa. Wypełni czas zarówno podczas krótkiej przerwy, jak i długiej podróży w pociągu. Można ją pobrać bezpłatnie z Android Marketu — zachęcam do przetestowania.
+ładna grafika +wciągająca +niezbyt wymagająca +dobra na każdą okazję -w edycji specjalnej mało ciekawa kolorystyka -przycina się na podkręconym Galaxy S
Gra wymaga Androida w wersji 2.0.1 lub nowszej, rozmiar: 17 MB.
Kolejna trójwymiarowa platformówka w dzisiejszym zestawieniu, dostępna do pobrania za darmo. Czym różni się od opisywanego wcześniej Diversion?
Wind-up Knight
Głównie klimatem i szczegółami. Zasady rozgrywki są podobne: gracz musi przebiec planszę, unikając dziur i przeszkód. Po drodze zabija przeciwników i zbiera znajdźki.
Wind-up Knight
W Wind-up Knight gracz wciela się w nakręcanego rycerzyka, który usiłuje uratować księżniczkę. Zbierane pod drodze monety przeznacza na zakup kolejnych elementów ekwipunku. Dzięki nim postać zyskuje nowe umiejętności. Urozmaiceniem jest konieczność zbierania kluczy, które nakręcają postać. Wyłączenie się mechanizmu zmusza do ponownego rozpoczęcia poziomu, a wytrzymałość sygnalizowana jest w lewym górnym rogu ekranu.
Wind-up Knight
W poziomach znajdują się księgi, które da się odblokować za pieniądze zdobyte w grze lub poprzez zapłacenie ponad 10 zł w Android Markecie. Łącznie do przejścia jest 50 plansz.
Wind-up Knight
Oprawa graficzna to największa zaleta tego tytułu — jest po prostu piękna. Wind-up Knight należy do graficznej czołówki gier na Androida i chociażby z tego powodu warto ją przetestować. Oprawa dźwiękowa pasuje do średniowiecznego klimatu gry.
Niestety, Wind-up Knight wymaga telefonu/tabletu z podzespołami minimum Nexusa One. Na Galaxy Note pojawiają się spowolnienia, podobnie jak na Galaxy S 2, jednak trwają prace nad poprawkami.
Wind-up Knight
Wind-up Knight to naprawdę piękna gra z kilkoma ciekawymi pomysłami. Twórcom należy się plus za możliwość przejścia jej bez płacenia prawdziwymi pieniędzmi, choć wymaga to staranności przy zbieraniu monet podczas przechodzenia plansz. Tak jak Diversion nadaje się do długich i krótkich sesji.
+piękna grafika +klimatyczna +kilka oryginalnych pomysłów -spore wymagania sprzętowe -przycina się na niektórych telefonach Samsunga
Gra wymaga Androida 2.2 lub nowszego; rozmiar: 42 MB.
To klasyczna gra logiczna, którą niektórzy powinni pamiętać jeszcze w planszowej odmianie. Dostępna do pobrania za darmo.
Goli
Zadanie gracza polega na pozbyciu się wszystkich kulek z planszy w kształcie krzyża. Trzeba je kierować do dziur — utrudnienie jest takie, że można je przesuwać, przeskakując tylko nad inną kulką. Po udanym ruchu jedna z dwóch kulek znika. Gra się dotąd, dokąd można wykonać ruch. Dostępna jest tablica wyników, ale nie zdaje ona egzaminu, bo wiadomo, że osoby na pierwszych miejscach zostały z jedną, ostatnią kulką.
Największa wada jest taka, że po przejściu całości grający poznaje schemat, a ma do dyspozycji tylko jedną planszę i dalsza zabawa staje się bezsensowna.
Grafika w grach logicznych ma niewielkie znaczenie, ważna jest natomiast czytelność, która w Goli jest dobra. Dźwięków nie ma wcale. Irytować mogą dwie reklamy (na górze i dole ekranu), ale po pewnym czasie można się do nich przyzwyczaić.
Goli
Pomimo powyższej wady związanej z brakiem innych plansz gra jest godna polecenia, głównie ze względu na fakt, że można ją ściągnąć za darmo z Android Marketu.
+wciągająca +proste zasady -na jedno przejście -brak efektów graficznych i dźwiękowych
Gra wymaga Androida 1.6 lub nowszego; rozmiar: 903 KB.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze