iPhone 4 8 GB już dostępny. Kto zamawia?

iPhone 4 8 GB już do nabycia (fot. Apple Store)

iPhone 4 8 GB już do nabycia (fot. Apple Store)

Pojawienie się w Polsce Apple Store ma swoje dobre strony. Kilka dni po prezentacji w ofercie sklepu dostępny jest już najnowszy iPhone 4 z 8 GB wbudowanej pamięci. Ile kosztuje i czy warto się nim zainteresować?

Najnowsza odsłona smartfona Apple'a dostępna jest od razu w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej, ma też preinstalowany system iOS w świeżo zaprezentowanej wersji 5. Cena? 2199 zł, wysyłka gratis, ale produkt będzie dostępny dopiero od najbliższego piątku, 14 października. Szkoda że nie dało się tak w przypadku wersji 4S, której premierę w Polsce przełożono na "niedaleką przyszłość", co jednak oznacza możliwość zakupu dopiero w trzeciej (o ile nie jeszcze później) fali dostaw.

Sony Ericsson Xperia ray – test cz. 2 [oprogramowanie]

A co z opłacalnością opisywanej czwórki ze zredukowaną pamięcią? Cóż, porównując ofertę sklepu Apple'a z porównywarkami cenowymi czy aukcjami na Allegro, nie wygląda ona najkorzystniej, bo często w cenie 2200 zł znaleźć można wersję z 16 GB pamięci, a iOS 5 można będzie doinstalować samemu. Cała nadzieja w tym, że cena w Apple Store, jak to w przypadku sklepów producenta bywa, będzie najwyższa, równa sugerowanej cenie detalicznej, zaś lada chwila inne sklepy zaoferują ten sam produkt o kilka procent taniej. Wówczas cena iPhone'a 4 8 GB powinna być konkurencyjna wobec niektórych smartfonów z Androidem, lecz wciąż najbardziej atrakcyjna dla firm poszukujących faktury VAT, bowiem osoby prywatne najtańsze oferty znajdą i tak na Allegro, polując na egzemplarze kupione u operatora. Ale takie to już prawo wolnego rynku.

Źródło: Apple Store

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" iOS 8 wspiera WebGL. Tech demo Quake’a 3 w Safari! Nowości z App Store: Bundle oraz filmiki z gier iPhone'a 6 - (bardzo wstępne) pierwsze wrażenia Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal Pierwsza gra na Apple Watch sporym zagrożeniem dla użytkowników! Apple wytarło podłogę konkurencją, tylko Wy tego nie rozumiecie! Apple Watch: to samo, ale lepiej. Pod każdym względem Vainglory - zaprezentowana na konferencji Apple’a gra wykorzysta technologię Metal Apple Watch oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się zegarka Apple Nowa porcja filmów i zdjęć z włączonym iPhone'em 6. Smartfon dostanie dodatkowy wiersz ikon Czy tak będzie wyglądał iWatch? Premiera Bioshock w App Store. Jest drogo i nie każdy zagra! Stronghold 3 za darmo po 2 miesiącach od premiery! Icebreaker: A Viking Voyage za darmo w App Store! Promocja na Alien Shootera w App Store Chwilowa promocja na Audiko Ringtones PRO, warto skorzystać jeżeli chcesz darmowe dzwonki na iPhone’a! EPOCH 2 za darmo w App Store Dobroczynny wpływ App Store na życie Europejczyków Dwie ciekawe promocje z App Store Premiera Bioshock w App Store coraz bliżej! Duża obniżka cen gier z serii Anomaly w App Store Table Tennis Touch o połowę tańszy w App Store Pou do pobrania za darmo z App Store!