Przesiadka z Androida na iPhone - przenosimy zdjęcia i dane

Przesiadka z Androida na iPhone - przenosimy zdjęcia i dane

Przesiadka z Androida na iPhone - przenosimy zdjęcia i dane
Źródło zdjęć: © Pexels
Maciej Gruszczyński
11.03.2021 17:49, aktualizacja: 11.03.2021 18:49

Zamiana smartfona z Androidem na iPhone’a to dla wielu często zagadka, ale i nowe doświadczenie związane z korzystaniem z systemu do którego po prostu trzeba się przyzwyczaić. Ostateczne wrażenia są kwestią mocno indywidualną niemniej, aby je sobie wyrobić, trzeba najpierw przygotować telefon do korzystania z niego, w tym przenieść nasze dane i zdjęcia. Nie jest to zadanie trudne tak, jak niektórym może się wydawać. Jak zrobić to sprawnie i bez pominięcia ważnych plików? Podpowiadamy.

Przenoszenie danych z dobrze nam znanego Androida na iOS nie jest jakimś nowym zjawiskiem niemniej nadal budzi wiele pytań. Jeśli jednak zadbamy o to, aby całą procedurę przeprowadzić skrupulatnie, krok po kroku, to proces ten powinien przebiegnąć bezproblemowo.

Przenoszenie danych z Androida na iPhone krok po kroku:

  1. Zadbaj o dobry internet. Uruchamiając iPhone trzeba mieć pewność, że połączenie z siecią jest pewne i dobre, dlatego warto posiłkować się Wi-Fi z domowej lub biurowej bezprzewodowej sieci. Postawienie na mobilny internet nie jest najlepszym pomysłem - istnieje większe prawdopodobieństwo zerwania sygnału.
  1. Upewnij się, że znasz login i hasło do konta na Androidzie. Mowa o tak zwanym również koncie Google, co w praktyce oznacza po prostu logowanie do konta GMAIL. Korzystanie z niego na tym systemie można z powodzeniem przyjąć za tak zwany pewniak.
  1. Poczekaj, aż dane - kontakty, poczta, kalendarz i notatki przeniosą się automatycznie. Stanie się tak, kiedy podasz swoje dane do logowania na Gmail.
  1. Załóż bezpłatne konto AppStore. To standardowa procedura po tym, jak przechodzimy na nowego iPhone, która umożliwia korzystanie ze sklepu z aplikacjami (w Androidzie była to Google Play). Jeśli w planach mamy ściąganie także płatnych czy też korzystania z prenumeraty, wtedy po prostu w trakcie uzupełniania danych wpiszemy numer naszej karty płatniczej.

Przenoszenie zdjęć i filmów

Niewątpliwie najłatwiejszym sposobem na to, aby nasze zdjęcia i filmy pojawiły się na nowym iPhone jest skorzystanie z aplikacji Zdjęcia Google. Wystarczy wybrać w niej opcję synchronizacja zdjęć, aby przesłać je w chmurę. Kolejny krok, to jej instalacja na iPhone i gotowe. Ile trwa proces synchronizacji? Wszystko zależy od tego, jak dużo mamy plików. A co, jeśli koniecznie zależy nam na posiadaniu kopii oryginałów? Wystarczy, że podłączymy starego Androida do komputera PC lub Apple i przegramy je na dysk.

Kończąc przenoszenie naszych zdjęć i filmów upewnijmy się, że są widoczne w aplikacji i jeśli tak, to z powodzeniem możemy przełożyć kartę SIM do naszego iPhone i rozpocząć przygodę z systemem iOS.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)