Nie tylko Android i iOS

Podziel się:

Nie tylko Android i iOS: Tizen - pierwszy prawdziwy konkurent dla Androida?

Rynek smartfonów jest zdominowany przez dwie platformy - Androida i iOS. Nie jest to zjawisko pożądane, ale całe szczęście rok 2013 jest rokiem debiutu nowych platform mobilnych. Spośród nich wszystkich najbardziej liczę na Tizen OS. Kolaboracja Samsunga, Intela oraz innych tuz rynku mobilnego może zaowocować systemem, który stanie się "Android-killerem".

Jolla, co z ciebie wyrośnie?

Długo czekałem na pierwszego smartfona z systemem Sailfish OS. W moim kalendarzu premiera mid-endowego następcy Nokii N9 idealnie wstrzeliła się między prezentację budżetowych telefonów z Firefox OS a zapowiedź debiutu topowych Samsungów działających pod kontrolą Tizena. Jednak Jolla przygotowała prezentację, jakiej chyba nikt się nie spodziewał.

Nie tylko Android i iOS: Świat w chmurze

Cloud computing jest przedstawiany jako świetlana przyszłość informatyki. Coraz modniejsze staje się przenoszenie niemal wszystkich usług do chmury. Jakie są z tego realne korzyści? A może to tylko kolejny chwyt reklamowy? W tej części cyklu „Nie tylko Android i iOS” kilka słów o roli chmury w mobilnym ekosystemie.

Nie tylko Android i iOS: HTML 5 - The Game Changer

Telefony komórkowe są z nami już od 40 lat. W tym czasie byliśmy świadkami kilku rewolucji, które redefiniowały rynek urządzeń mobilnych. Nową falę zmian ma zapoczątkować standard HTML 5.

Nie tylko Android i iOS, czyli słów kilka o nowych systemach mobilnych

Rok 2013 zapamiętamy jako debiut wielu nowych systemów operacyjnych na rynku mobilnym. Za wieloma z nich stoją wielcy gracze świata smartfonów, za innymi debiutanci. Chociaż różni ich wiele, cel jest jeden: przerwać dominację Androida i Apple'a.