Detoks

Podziel się:

Detoks zakończony. Bez smartfona można żyć, ale...

Pora na nieco spóźnione podsumowanie tygodnia bez smartfona, które kończy akcję detoks. Pewnie niektórym trudno w to uwierzyć, ale bez smartfona można żyć!

Polacy wolą smartfony od seksu? Co jesteśmy w stanie dla nich poświęcić

W sierpniu moi redakcyjni koledzy z Komórkomanii i Gadżetomanii tworzyli wpisy o detoksie technologicznym. Postanowiłem nie być gorszy i wyruszyłem z kamerą w miasto, gdzie zapytałem kilkanaście osób czy dużym problemem byłoby rozstanie ze smartfonem.

Trzeci dzień bez smartfona. Co irytuje najbardziej?

Bez Facebooka w telefonie można żyć. Brak mobilnego dostępu do redakcyjnej skrzynki e-mail ma wiele zalet, choć mój szef jest innego zdania. Znajomym nieco przeszkadza, że nie mogą się ze mną skontaktować za pomocą Messengera czy przez Hangout, ale w gruncie rzeczy to także nie jest wielki problem. Już chwilę po włączeniu Nokii 1616, z której korzystam w tym tygodniu, byłem jednak mocno sfrustrowany.

Wracam do starej Nokii. Tydzień bez smartfona

Od ponad 5 lat stale używam smartfona z Internetem. Ledwo pamiętam czasy bez dostępu do przeglądarki, map i usług Google. Postanowiłem więc nieco odświeżyć sobie pamięć.

Najbardziej uzależniające funkcje smartfonów. Jaki mają na nas wpływ?

Jakiś czas temu pytałem was, z których funkcji smartfonów nie chcielibyście zrezygnować. Pora na podsumowanie. Które rozwiązania są najbardziej uzależniające i czy mają one na nas jakiś wpływ?

Życie bez smartfona. Z jakich funkcji nie moglibyście zrezygnować? [waszym zdaniem]

Szybko oswoiliśmy smarfony. Tak szybko, że często nie zauważamy, w jak wielu obszarach zmieniły one nasze przyzwyczajenia.

Detoks. Odpoczywamy od nowych technologii

Nie macie czasem wrażenia, że żyjemy w przyszłości? Technologie w ciągu kilku lat wpłynęły na niemal wszystkie obszary naszej aktywności. Zmiany zachodzą tak szybko, że trudno je ogarnąć. Stop. Zróbmy chwilę przerwy i zobaczmy, co dzieje się wokół.