Ciekawostka Tygodnia

Podziel się:

Ciekawostka Tygodnia - Procesor Neurosynaptyczny (2/3)

Wyobraź sobie komputer, który doradzi Ci w sprawach codziennych i pomoże podjąć dobrą decyzję. Smartfona, który przywróci wzrok niewidomym. Inteligentne pojazdy, które nie potrzebują kierowców. Drony, które same będą decydowały czy atakować, czy nie. Daleka przyszłość? Przeciwnie.

Ciekawostka tygodnia - Procesor VS Mózg (1/3)

Wyobraź sobie komputer, który doradzi Ci w sprawach codziennych i pomoże podjąć dobrą decyzję. Smartfona, który przywróci wzrok niewidomym. Inteligentne pojazdy, które nie potrzebują kierowców. Drony, które same będą decydowały czy atakować, czy nie. Daleka przyszłość? Wręcz przeciwnie.

Ciekawostka tygodnia: 10 faktów o Foxconnie, czyli fabryce, w której produkowane są iPhone'y

Prawie wszystkie urządzenia firmy Apple są produkowane przez podwykonawcę - firmę Foxconn. Kilka lat temu zrobiło się o niej głośno, a to za sprawą skandalicznych warunków pracy oraz fali samobójstw pracowników. Oto 10 ciekawostek o tej kontrowersyjnej firmie.

Ciekawostka tygodnia: co z temperaturą?

Producenci smartfonów radzą sobie świetnie ze zwiększaniem wydajności procesorów w smartfonach – gorzej niestety z ich temperaturą. W dzisiejszej Ciekawostce poruszymy temat kultury pracy telefonu, thermal throttlingu oraz nowych systemów chłodzenia zarówno sprzętowych jak i softwareowych.

Ciekawostka tygodnia: wszystko o USB-C. Dlaczego warto się cieszyć z nowego standardu?

USB, czyli najpowszechniejsze złącze na świecie, ma już 17 lat. Co się zmieniło przez te lata? Jak najnowszy standard wpłynie na sposób użytkowania przez nas różnych urządzeń? Co będzie w przyszłości? Zapraszam na cotygodniowy wpis o rzeczach interesujących i ciekawych - dzisiaj wszystko o USB Type C.