Polskie gry mobilne

Podziel się:

Rozgrywka wieloosobowa w grach mobilnych

Na początku przyszłego roku ukaże się kolejna polska gra na platformy mobilne. Tworzą ją zaledwie dwie osoby, co już samo w sobie jest interesujące, ponieważ Cutting Edge Arena zwraca uwagę wysoką jakością wykonania. Ponadto gra będzie skupiała się na rozgrywce multiplayer, czyli staniemy do walki nie ze sztuczną inteligencją, tylko innymi graczami z całego świata – przez Internet.

Przełamywanie czwartej ściany

Jaka jest największa i najcenniejsza marka bydgoskiego Vivid Games? Nie gry o żużlu, skokach narciarskich, odświeżony Speedball tworzony we współpracy z legendarnym Jonem Hare, tylko symulator boksu - Real Boxing. Gra dopiero co się ukazała, a już została pozytywnie oceniona przed media i graczy, zbiera nagrody i w przyszłym roku doczeka się konwersji na kolejne platformy.

Wielkie tytuły - sposób na zaistnienie na rynku gier mobilnych?

Gdy gra konsolowa i/lub pecetowa odnosi sukces, wydawca często szuka sposobu na to, jak dodatkowo na niej zarobić. Jednym z pomysłów jest przygotowanie wersji na smartfony. Rzadko jednak do tego zadania zatrudniani są twórcy gry. Częściej ta rola przypada firmom specjalizującym się w rozrywce mobilnej.

Jak zrobić mobilny hit?

Jaki jest przepis na hit na platformach przenośnych? „Zombie, cycki i dobra strzelanina oraz motyw ze Star Wars i piosenki z Pulp Fiction w soundtracku” – żartuje Paweł Feldman z 11bit studios, które zasłynęło grą Anomaly: Warzone Earth.

Polacy robią najlepsze gry na smartfony

Rok temu polscy twórcy gier pokazali, że potrafią stworzyć produkcje na konsole i pecety w niczym nieustępujące zachodnim megahitom. Ukazały się takie gry, jak Wiedźmin 2, Bulletstorm, czy Dead Island, które zostały docenione zarówno przez krytyków, jak i samych graczy. W tym roku górą są producenci gier mobilnych.