Alcatel One Touch POP C5

Smartfon
Alcatel One Touch POP C5

Alcatel One Touch POP C5 – informacje ogólne

Alcatel One Touch POP C5 to budżetowy smartfon, który zadebiutował na światowym rynku urządzeń elektronicznych w 2013 roku. Obecnie cena Alcatel One Touch POP C5 w naszym kraju wynosi ok. 339 zł. Model dysponuje systemem operacyjnym Android 4.2.2 Jelly Bean. Można wybrać docelowe miejsce w pamięci na instalację konkretnych aplikacji, co jest stosunkowo rzadkie w smartfonach.

Alcatel One Touch POP C5 – wymiary i waga

Wymiary Alcatel One Touch POP C5 wynoszą 131,5 x 67,9 x 11,5 mm. Waga całkowita nieuszczelnionego urządzenia wynosi 157 g. Sprzęt Alcatela dobrze leży w dłoni i jest wygodny w użyciu.

Alcatel One Touch POP C5 – procesor

Alcatel One Touch POP C5 dysponuje 2-rdzeniowym procesorem 1300 MHz. Sprawdzi się podczas codziennego użytkowania przez niezbyt wymagających użytkowników, do nieskomplikowanych gier i przeglądania internetu.

Alcatel One Touch POP C5 – ekran

Producent wyposażył urządzenie Alcatel One Touch POP C5 w wyświetlacz o przekątnej 4,5 cala i rozdzielczości 480 x 854 z zagęszczeniem pikseli równym 218 ppi. Matryca to TFT. Pomyślano o automatycznej kontroli jasności wyświetlacza.

Alcatel One Touch POP C5 – bateria

Alcatel One Touch POP C5 dysponuje wymiennym, litowo-jonowym akumulatorem o pojemności 1800 mAh. Nie jest ona zbyt imponująca, jednak przy przeciętnym użytkowaniu smartfona wystarczy na 2 dni bez konieczności ponownego ładowania baterii.

Alcatel One Touch POP C5 – pamięć

Maksymalna pamięć operacyjna Alcatel One Touch POP C5 jest dosyć skąpa i wynosi 512 MB RAM. Maksymalna pamięć wewnętrzna to 4 GB (z czego połowa przypada na system operacyjny Android), a rozbudować ją możemy kartami pamięci w formatach microSD bądź microSDHC o pojemności do 32 GB.

Alcatel One Touch POP C5 – aparaty

Smartfon dysponuje 2 aparatami. Tylny, główny aparat Alcatel One Touch POP C5 ma matrycę o rozdzielczości 5 Mpix i doświetlającą diodę LED. Natomiast przedni aparat do selfie i wideorozmów dysponuje 0,3 Mpix. Jakość zdjęć zrobiona za pomocą urządzenia jest średnia i wymaga bardzo dobrego oświetlenia.

Alcatel One Touch POP C5 – łączność

W smartfonie Alcatel One Touch POP C5 dostępne opcje łączności to:

- WiFi.
- Bluetooth 4.0.
- GPS.
- MicroUSB.
- Dual SIM.

Alcatel One Touch POP C5 – zabezpieczenia i czujniki

Alcatel One Touch POP C5 posiada najistotniejsze czujniki, czyli kompas oraz akcelerometr.

4.89
17 głosów
Dane techniczne
ProducentAlcatel
SegmentSmartfon budżetowy
System operacyjnyAndroid 4.2.2
Przekątna ekranu4.5 cali
Rozdzielczość ekranu480 x 854
Maksymalna pamięć operacyjna0.5 GB RAM
Maksymalna pamięć wewnętrzna4 GB
Rozdzielczość matrycy5 Mpix
Pojemność akumulatora1800 mAh
Zobacz pełną specyfikację

Alcatel One Touch POP C5: podobne telefony

Alcatel One Touch POP C5 versus konkurencja

Alcatel One Touch POP C5: newsy, testy i recenzje

Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie