ZTE Grand

Rodzina produktów
ZTE Grand

ZTE Grand to flagowa seria smartfonów popularnej szczególnie w Azji chińskiej firmy ZTE. Koncern jest czwartym na świecie pod względem sprzedaży producentem telefonów komórkowych, a do jej portfolio należy wiele popularnych modeli smartfonów i tabletów. Ponadto seria ZTE Grand cechuje się modelami smartfonów, które posiadają niezłej jakości aparaty i potężne układy procesorów, przez co bez problemu radzą sobie z zaawansowanymi graficznie grami i aplikacjami.

ZTE Grand – najpopularniejsze modele

ZTE Grand – ZTE Grand S Pro

ZTE Grand S Pro to smartfon wykorzystujący do działania system Android, który na rynku pojawił się w 2014 roku. Urządzenie oferowało spory 5-calowy dotykowy ekran, 4-rdzeniowy układ procesora oraz 2 aparaty, co przełożyło się na spore zainteresowanie konsumentów w początkowym okresie sprzedaży.

ZTE Grand S Pro – specyfikacja

ZTE zdecydowało się wyposażyć ZTE Grand S Pro w popularny układ Qualcomm Snapdragon 800 8974-AB, który dysponuje 4 rdzeniami i taktowaniem na poziomie 2.3 GHz zestawionymi z 2 GB pamięci operacyjnej RAM, a korzystanie z zaawansowanych graficznie aplikacji i gier możliwe jest dzięki karcie Adreno 330 z 8 GB RAM.

ZTE Grand S Pro – obudowa

Od dnia premiery ZTE Grand S Pro, ZTE chwalono za uzyskanie niskiej wagi urządzenia, która wynosi tylko ok. 155 gramów. Dzięki temu smartfon jest niezwykle kompaktowy, mając przy tym 5-calowy ekran i długość ok. 14 centymetrów. Warto również mieć świadomość, że ZTE Grand S Pro dostępny jest wyłącznie w białym kolorze obudowy.

ZTE Grand S Pro - wyświetlacz

Jak już zostało wspomniane, ZTE Grand S Pro dysponuje 5-calowym ekranem IPS LCD wyświetlającym obrazy w wysokiej rozdzielczości 1280x720 (HD), dzięki czemu wyświetlane na nim obrazy są jasne, a ich barwy odpowiednio nasycone.

ZTE Grand S Pro - aparaty

ZTE Grand S Pro posiada dwa aparaty, z których główny dysponuje matrycą z przekątną równą 13 megapikseli i tylną z przekątną o wartości 2-megapikseli. Dzięki temu możliwe jest rejestrowanie materiałów audiowizualnych w wysokiej jakości Full HD i rozdzielczości 1920x1080. Ponadto użytkownik ma do dyspozycji dodatki w postaci opcji auto-focus, geo-oznaczania i lampy błyskowej.

ZTE Grand S Pro – bateria

ZTE Grand S Pro wyposażono w baterię o pojemności 2300 mAh, którą użytkownik w razie potrzeby może bez większych problemów wymienić. Dzięki temu, za pomocą ZTE Grand S Pro możliwe jest przeprowadzenie ok. 10 godzin rozmów, a smartfon może przez 264 godziny przebywać w stanie 'stand by' bez potrzeby ponownego ładowania akumulatora.

ZTE Grand S Pro – dodatki

ZTE Grand S Pro wyposażono w szereg dodatków jak standard Bluetooth, system GPS i technologia NFC, ale również czujnik oświetlenia, akcelerometr i kompas.

ZTE Grand – ZTE Grand Memo II LTE

ZTE Grand LTE Memo II LTE jest smartfonem, który zadebiutował w lutym 2014 roku. Uwagę użytkowników obecnych podczas premiery od razu zwrócił duży jak na smartfony ZTE, dotykowy ekran z matrycą o przekątnej 6 cali, który umożliwia wyświetlanie w rozdzielczości 720x1280 pikseli. Ponadto, aby prezentowane materiały dysponowały odpowiednim odświeżaniem, urządzenie otrzymało 2 GB operacyjnej pamięci RAM oraz 16 GB wbudowanej przestrzeni dyskowej przeznaczonej dla użytkownika na zapis danych. Za obsługę odpowiada w tym przypadku popularny system operacyjny Android w wersji 4.4, zasilany baterią o pojemności 3200 mAh, której niestety nie można wymienić. Ponadto ZTE Grand Memo II LTE został wyposażony przez producenta w dwa niezłej jakości aparaty, z których przedni ma przekątną o wartości 5-megapikseli, a tylny, będąc zarazem głównym, dysponuje matrycą z przekątną o wartości aż 13-megapikseli. Co więcej, w kwestii dodatków ZTE Grand Memo II LTE również nie zawiódł. Użytkownik ma w tym przypadku do dyspozycji akcelerometr, żyroskop, czujniki natężenia oświetlenia oraz zbliżenia, co pozwala rozpoznawać różne siły nacisku na ekran oraz możliwości odbierania i wysyłania połączeń bezprzewodowych sieci Wi-Fi, 3G, 4G, GPS (lokalizacja) oraz połączeń Bluetooth.

ZTE Grand – ZTE Grand X 3

ZTE Grand X 3 to kolejny flagowy model serii ZTE Grand, którego premiera odbyła się w styczniu 2016 roku. Smartfon do obsługi wykorzystuje popularny system Android w wersji 5.1.1. i zasilany jest wytrzymałą baterią z pojemnością 3080 mAh, którą w razie konieczności można z łatwością wymienić. Poza tym sercem ZTE Grand X 3 jest 4-rdzeniowy układ procesora Qualcomm Snapdragon 210 MSM8909, którego zegar pozwala na taktowanie na poziomie 1.3 Ghz zestawiony z 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Dzięki temu w ZTE Grand X 3 możliwe było użycie dwóch aparatów, z czego główna kamera posiada matrycę z przekątną 8 megapiskeli, a tylny aparat do selfie dysponuje matrycą z przekątną 2 megapikseli. Na zapis wykonanych nimi materiałów audiowizualnych producent przeznaczył 16 GB pamięci wbudowanej, którą można powiększyć poprzez popularne karty microSD. Co więcej, obrazy wyświetlane są na 5,5-calowym ekranie osiągającym rozdzielczość na poziomie 720x1280 pikseli. Jeśli chodzi o dodatki, ZTE Grand X 3 obsługuje jedną kartę SIM (GSM), jest również kompatybilny z kartami Micro-SIM. Ponadto użytkownik ma możliwość odbierania i wysyłania połączeń sieci 3G, 4G, GPS, Wi-Fi oraz technologii Bluetooth. Pomocne w użytkowaniu ZTE Grand X 3 mogą okazać się również akcelerometr, żyroskop oraz czujnik oświetlenia.

4.19
26 głosów

ZTE Grand: najnowsze modele

ZTE Grand: newsy, testy i recenzje

Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie