ZTE Z

Rodzina produktów
ZTE Z

ZTE Z to seria budżetowych tabletów, za której stworzenie odpowiada jeden z największych producentów sprzętu GSM w Chinach, czyli koncern ZTE Corporation. Tablety rodziny ZTE Z to low-costowe produkty, które dysponują sprawnym układem procesorów Qualcomm Snapdragon i znaczną ilością pamięci przeznaczonej do wykorzystania przez użytkownika.

ZTE Z – najpopularniejsze modele

ZTE Z - ZTE V81

ZTE V81 to model serii ZTE Z korzystający z systemu Android w wersji 4.1 (Jelly Bean), którego premiera odbyła się w styczniu 2013 roku. Tablet integruje system z popularnym układem procesora Qualcomm Snapdragon MSM8960, a do płynnej pracy wykorzystuje procesor graficzny Adreno 225, który wspierany jest przez 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Dzięki temu możliwe było zastosowanie 8-calowego wyświetlacza TFT LCD, który osiąga rozdzielczość w wysokości 768x1024 piksele i zagęszczenie na poziomie ppi równym 160. Takie parametry umożliwiły producentom implementację dwóch aparatów, przedniej kamery VGA do selfie oraz głównej, która posiada przekątną równą 2 megapiksele. Jeśli chodzi o wyposażenie dodatkowe, jednym z ważniejszych atutów ZTE V81 jest możliwość powiększenia wbudowanej pamięci 4 GB do maksymalnie 32 GB poprzez dedykowane złącze dla kart microSD. Ponadto ZTE V81 posiada dedykowane wejście USB, za pomocą którego odbywa się ładowanie baterii oraz wymianę danych pomiędzy tabletem a komputerem stacjonarnym. Co więcej, urządzenie wyposażono w akcelerometr oraz wsparcie dla połączeń z bezprzewodowymi sieciami GPS, 3G, Wi-Fi oraz standardem Bluetooth. Na koniec warto dodać, że użytkownicy ZTE V81 w licznych wypowiedziach na forach internetowych chwalą kompaktowe wymiary tableta (200x156x11,1 mm) i mocną baterię o pojemności 3700 mAh, co pozwala na ok. 20 godzin rozmów i 8 godzin pracy kilku zaawansowanych aplikacji jednocześnie.

ZTE Z – ZTE V98

ZTE V98 jest tabletem, który do pracy wykorzystuje system Windows 8, przez co obsługa aplikacji i podstawowych procesów jest szybka i nie zacina się, a użytkownik może swobodnie korzystać z dedykowanej aplikacji Marketplace (wirtualny sklep). Ponadto ZTE V98 dysponuje wyraźnym ekranem z przekątną 10 cali i rozdzielczością na poziomie 1366x768 pikseli, który wykończony został aluminium, przez co tablet prezentuje się niezwykle elegancko i jest odporny na zarysowania i przetarcia. Sercem urządzenia jest w tym przypadku tańszy układ popularnej serii Intel Atom (Z2760), który dysponuje 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Z takimi podzespołami zarówno podstawowe aplikacje, jak i przeglądanie materiałów video jest możliwe, jednak fani zaawansowanych gier mogą mieć problem z uruchomieniem najnowocześniejszych tytułów z wysokimi wymaganiami. Z drugiej strony warto wspomnieć o dużym atucie ZTE V98 w postaci aż 64 GB pamięci, które producent przeznaczył dla użytkownika na zapis dokumentów i materiałów audiowizualnych. Co więcej, ilość tą można powiększyć za pomocą dedykowanej karty microSD aż do 32 GB, co czyni z ZTE V98 pełnoprawny tablet do obsługi multimediów.

4.75
6 głosów

ZTE Z: najnowsze modele

ZTE Z: newsy, testy i recenzje

Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie