iOS 6

System operacyjny
iOS 6

iOS6 jest szóstą, pełną wersją popularnego systemu operacyjnego stworzonego przez firmę Aplle Inc. i dedykowanego jej urządzeniom. System zastąpił wcześniejszą wersję iOS5, a informacja ta została ogłoszona na słynnej już konferencji Worldwide Developers Conference, która odbyła się 11 lipca 2012 roku. Rok później, we wrześniu 2013 roku iOS6 został zastąpiony przez system operacyjny iOS8.

iOS6 - zmiany

Pośród wielu zmian i drobnych poprawek do najważniejszych udoskonaleń systemowych iOS6 należy wprowadzenie nowej aplikacji wykorzystującej geolokalizację, czyli Apple Maps. Zastąpiła ona Google Maps, jako podstawowe narzędzie GPS urządzeń Apple. Ponadto, główną aplikacją do obsługi i zarządzania podcastami została Podcasts, a organizacja biletów, zarządzanie kartami wstępu i bonami podarunkowymi została przeniesiona i zamknięta w aplikacji Passbook. Co więcej, znacząco poprawiono interfejs App Store'a, uzyskując wydajniejszą architekturę, która przypomina układ klasycznej kartki, co znacznie przyspiesza wyszukiwanie i ułatwia odczytanie potrzebnych informacji. Jeden z ważniejszych programów, czyli Facebook został w całości zintegrowany z systemem iOS6, co przejawia się poprzez liczne powiadomienia i dodatkowe ikony mające dostęp do innych aplikacji i pojawiające się podczas ich używania. Pozwoliły na to nowe przepisy, które wprowadzają więcej swobody odnośnie dostępu do aplikacji, czy obszaru publikowania reklam skierowanych bezpośrednio do użytkownika. Kilka zmian dotyczy asystenta użytkownika, czyli Siri. Aplikację dodano do wielu nowych programów, a dzięki aktualizacji jej funkcjonowanie znacznie rozwinięto, włączając w to m.in. możliwość zarezerwowania stolika w restauracji, uruchomienia dowolnej aplikacji w dowolnym czasie, przetwarzania danych z wiadomości i statystyk sportowych, oraz odczytywania wiadomości z Centrum Powiadomień.

iOS6 – przyjęcie

iOS6 został pozytywnie przyjęty wśród użytkowników i specjalistów z branży IT. Krytycy zwracali uwagę na fakt, że system nie wpływał w żaden sposób na poprawę prędkości działania, nie wprowadził również żadnych przełomowych rozwiązań. Mimo to doceniono wiele drobnych zmian, które znacząco podnosiły komfort z używania urządzeń z systemem iOS6 na co dzień. Jedynym mankamentem pozostało wprowadzenie Apple Maps, które posiadało źle zaprojektowaną bazę danych, wskutek czego aplikacja często pokazywała błędne trasy. W tym przypadku Apple zareagował szybko, a użytkowników za problemy z geolokalizacją za pośrednictwem listu otwartego przeprosił sam CEO firmy, Tim Cook razem ze Scottem Forstalem (dyrektor wykonawczy Apple).

iOS6 - przyszłość

iOS6 przestało być oficjalnie aktualizowane w 2014 roku, mimo to system wciąż instalowany jest na niektórych modelach iPad 2 i Iphone 4S (oba iOS6 6.1.3.), czy iPhone 3GS i iPod Touch 4 generacji (oba iOS6 6.1.6.).

Sprawdź aktualne oferty z kategorii elektronika na WP radarOkazji.

4.85
50 głosów
Podstawowe dane
ProducentApple
RodzinaiOS

iOS 6: newsy, testy i recenzje

Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie