MWC 2013

Wydarzenie
MWC 2013

Kiedy ostatni zwiedzający opuścili hale targowe, pewne było, że ta edycja Mobile World Congress zapadnie w pamięci widzów na długi czas nie tylko z powodu rangi imprezy czy towarzyszącej otoczki, ale przede wszystkim dzięki nowatorskim rozwiązaniom, jakie zostały zaprezentowane podczas najważniejszych konferencji.

MWC 2013 - nagrodzeni

Nieoficjalnie mówi się, że na targach, które odbyły się w dniach 25 – 28 lutego w Barcelonie zaprezentowało się ok. 1800 wystawców z całego świata, którzy zajęli powierzchnię 240 000 metrów kwadratowych. Takie osiągnięcie nie powinno dziwić, na co świetnym przykładem może być słynny Samsung Galaxy SIII. Rozpoznawalny przez każdego fana nowoczesnych technologii smartfon zwyciężył zarówno w konkursie na najlepszego producenta 2012 roku, jak i prestiżowym Mobile Global Award. Drugim tak często nagradzanym urządzeniem był tego roku tablet Nexus 7, który stworzony został przy współpracy Google i Asusa. W tym przypadku eksperci docenili przede wszystkim dobrą specyfikację podzespołów połączoną z niską ceną jak na tablet tej klasy. Ostatnim nagrodzonym, tym razem w kategorii telefon budżetowy została Nokia Asha 305.

MWC 2013 – wyróżniające się modele

Będące już poza podium, ale nie mniej ciekawe okazały się modele smartfonów, które zachwyciły publiczność wysoką wydajnością i niestandardowymi rozwiązaniami. Do ich grona należy YotaPhone, który wyróżniał się podwójnym ekranem. Urządzenie poza standardowym wyświetlaniem obrazu posiada również czytnik e-booków. Taka technologia sprawdza się szczególnie w sytuacjach, kiedy bateria rozładuje się, a użytkownik potrzebuje zobaczyć jakiś konkretny obraz np. mapę. Dzięki nowej technologii, pomimo braku działania głównego wyświetlacza, wcześniej załadowana mapa, będzie wciąż widoczna na ekranie z czytnikiem e-booków. Drugim smartfonem oferującym w swoim działaniu niestandardowe rozwiązania w postaci podwójnego ekranu jest NEC Medias W N-05E. W tym przypadku istnieje możliwość rozłożenia ekranów, w taki sposób, aby powstał jeden wspólny wyświetlacz o przekątnej 5,6 cala. Dzięki temu możliwe jest m.in. przeglądanie skrzynki mailowej tak, że na jednej części ekranu wyświetla się treść wiadomości, podczas gdy na drugiej widoczni są jej nadawcy. Inny przykład to udostępnianie plików w serwisach społecznościowych, które na jednym ekranie można wybrać i przenieść na drugi, gdzie znajdują się pola wyboru, do jakiego serwisu chcielibyśmy je załadować.

MWC 2013 – akcesoria

Wśród akcesoriów prezentowanych podczas MWC 2013 największą popularnością cieszyły się tzw. appcesoria, czyli akcesoria, które do działania wykorzystują specjalnie dedykowane im aplikacje. W tym roku szczególnym zainteresowaniem cieszył się Alkomat Smardi A-Scan, którego działanie opiera się o zewnętrzny alkomat. Połączony ze smartfonem wyświetla wynik badania na obecność alkoholu w zainstalowanej aplikacji. Drugą z ciekawszych nowości okazała się miniaturowa drukarka LG Pocket Pro (120,9 x 71,9 x 23,9 mm), która dzięki kompaktowym rozmiarom zmieści się do większości kieszeni, a obsługiwana jest poprzez połączenia bluetooth za pomocą dedykowanej aplikacji. Po wybraniu dokumentu wystarczy wcisnąć jeden przycisk, żeby cieszyć się wydrukiem na papierze ZINK w rozmiarze 5 x 7,5 cm.

Sprawdź aktualne oferty z kategorii elektronika na WP radarOkazji.

3.96
14 głosów

MWC 2013: newsy, testy i recenzje

Studio PlayStation 5 highlight: Adam Zdrójkowski – Fenomen kontrolera DualSense

Moje małe podsumowanie targów MWC 2013

Tegoroczne targi Mobile World Congress, na które miałem okazję pojechać, nie należały do najciekawszych. Nie mogę jednak napisać, że nie pojawiło się tam kilka ciekawych produktów. Jakich?

dawno temu

Jak prezentuje się nowa Opera dla Androida?

Z najnowszego raportu State of the Mobile Web dowiadujemy się, że Opera Mini oraz Opera Mobile używana jest przez blisko 230 milionów użytkowników. W związku z tym, że obie przeglądarki cieszą się tak dużą popularnością, Opera Software pokazała w ...

dawno temu

Tizen 2.0 w końcu oficjalnie przedstawiony [hands-on]

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Samsung oficjalnie uśmiercił swój autorski system bada OS na rzecz Tizena. Dziś - ostatniego dnia targów MWC 2013 - ten długo oczekiwany system w końcu ujrzał światło dzienne. Ciekawi jak sprawdza się on w praktyce?

dawno temu

Samsung demonstruje możliwości układu Exynos 5 Octa

Nowe procesory dla urządzeń mobilnych, choć pozostają w ukryciu dla końcowych użytkowników, odpowiadają za wydajność czy długość pracy baterii. Exynos 5 Octa to układ, w którym pokładane są duże nadzieje. Na razie wygląda na to, że nie zawiedzie.

dawno temu

Wytrzymały NEC Casio g’zOne Type-L w naszych rękach [wideo]

Ledwie skończyłem pisać o nowym pancernym smartfonie CAT B15, a koledzy z redakcji już dotarli do kolejnego ciekawego Androida o podwyższonej odporności. Tym razem w ich ręce trafił NEC Casio g’zOne Type-L o bardzo ciekawym designie i sporych ...

dawno temu

CAT B15 - jak smakuje najtwardszy żelek świata?

Targi Mobile World Congress to okazja dla producentów, aby pokazać nie tylko high-endowy sprzęt, ale również nietuzinkowe urządzenia, obok których trudno przejść obojętnie. Do takich należy pancerny Caterpillar B15.

dawno temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie