Wielki napad na fabrykę Samsunga. Skradziono urządzenia warte 36 milionów dolarów

Do napadu doszło w brazylijskim mieście Campinas w stanie São Paulo, gdzie znajduje się jeden z najważniejszych zakładów produkcyjnych Samsunga.

Zmodyfikowane zdjęcia: robber with machine gun isolated i Pavilion company

Zmodyfikowane zdjęcia: robber with machine gun isolated i Pavilion company (Shutterstock)

Do fabryki podczas nocnej zmiany wtargnęło około 20 uzbrojonych w karabiny maszynowe mężczyzn. Z dostaniem się do środka nie mieli większych problemów, gdyż ubrani byli w stroje pracowników. Bandyci wzięli kilku zakładników, a pozostałe znajdujące się w fabryce osoby (których było ponad 200) miały kontynuować swoją pracę. Mężczyźni zażądali od nich jedynie wyciągnięcia baterii z telefonów, by uniemożliwić im kontakt ze światem zewnętrznym (jak widać tak chwalone przez Samsunga wymienialne baterie nie w każdych okolicznościach są zaletą ;).

Cały napad trwał 3 godziny, podczas których złodzieje skradzionym sprzętem wypchali po brzegi 7 ciężarówek. Szacuje się, że skradziono ok. 40 000 produktów (smartfony, tablety i notebooki) o wartości oscylującej w granicach 36 milionów dolarów.

Choć napastnicy byli uzbrojeni, nikomu nie stała się krzywda, na co Samsung zwraca uwagę w swoim oświadczeniu.

Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym incydentem. Na szczęście nikt nie został ranny. Oferujemy pełne wsparcie prowadzącej dochodzenie policji oraz zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, by do podobnych zdarzeń nie dochodziło w przyszłości.

Policja podejrzewa, że bandyci współpracowali z którymś z pracowników fabryki. Nie tylko bez większych problemów wtargnęli oni bowiem na teren zakładu, ale i znali dokładny rozkład pomieszczeń. Wiedzieli dzięki temu, gdzie znajduje się dział dystrybucji, w którym znaleźć można wiele wartościowych przedmiotów.

Na razie sprawców nie udało się jeszcze złapać. Rzecznik brazylijskiej policji informuje jedynie, że dochodzenie jest w toku i aktualnie mundurowi zajmują się zbieraniem materiału dowodowego.

Źródło: ZDNet

Zobacz również: Samsung Galaxy A (2017) - wideoprezentacja

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Jak wytrzymałe jest szkło szafirowe z iPhone'a 6? W skrócie: Surface Mini, Nexus 8 i Galaxy Note 4 Produkcją iPhone'a 6 zajmą się roboty Tydzień w krzywym zwierciadle: Nokia by Microsoft i LG G3 (nie)mini Samsung Gear Fit to słaba opaska do lifeloggingu, ale świetny smartwatch W skrócie: historia designu LG G3, Nokia X2 na wideo i Facebook Messenger na iPada 4 certyfikowane w Brukseli szkolenia, dzięki którym zostaniesz ekspertem w IT. Teraz ostatnie miejsca z dofinansowaniem Samsung znowu nabija się z iPhone'a. Za co tym razem? Samsung Galaxy F na kolejnym zdjęciu. Jednak aluminium? W skrócie: iPhone 6 na Placu Czerwonym, Galaxy S5 Prime na wideo i 6-calowy phablet za 600 zł W skrócie: przedni panel iPhone'a 6, pieczona Moto X i bezużyteczny Galaxy Gear Android L będzie lekarstwem na baterie? Wyniki testu porównawczego z KitKatem są imponujące Wybieramy tani smartfon. Android czy Windows Phone? Piekło zamarzło. Swift G jednak z KitKatem? W skrócie: nowe systemy Google'a bez nakładek, Chińczycy śmieją się z Samsunga, Android L vs KitKat LG G3 Beat - mniejszy (ale nie mały) wariant flagowca Windows Phone 8.1 dla wszystkich już na początku lipca Nokia jednak nie umrze. Microsoft zmienia decyzję Tydzień w krzywym zwierciadle: kartonowe okulary i (nie)najlepszy smartfon z Androidem Zegarek z Android Wear za 99 dolarów. Za to lubię Asusa W skrócie: LG G3 w promocji, Galaxy F i czarny HTC One (M8) Android L na wideo LG G Watch i Samsung Gear Live - rusza sprzedaż zegarków z Androidem Wear Android One - smartfon z najnowszą wersją systemu i szybkimi aktualizacjami za mniej niż 100 dolarów

Popularne w tym tygodniu:

LG V30 będzie petardą. Lepszy aparat i technologia znana z Nintendo Switch zapowiedziane Galaxy Note 9 z alkomatem? To niegłupi pomysł, ale plany Samsunga mogły zostać źle zrozumiane #wSkrócie: iPhone 7s na wideo i zdjęciach oraz Samsung Internet dla każdego #wSkrócie: wyróżnienia EISA 2017-2018, Samsung Gear Fit 2 Pro i nowe ikony w iOS 11 Sony Xperia XZ1: wyciekają zdjęcia, specyfikacja i jedna tajemnicza nowość Samsung Galaxy Note 8 - podsumowanie plotek i przecieków LG V30 - producent ujawnia kluczowe funkcje #wSkrócie: Pixel 2 na wizualizacjach, atrapa iPhone'a 8 na wideo i Carmageddon: Crashers Huawei Mate 10 na zdjęciach, czyli internet znów dał się nabrać YotaPhone 3 z dwoma ekranami w rozsądnej cenie. Nie można było tak od razu? Nowe iPhone'y z bezprzewodowym ładowaniem? Mam nadzieję, że Apple wynajdzie je na nowo #wSkrócie: LG V30 Plus, zdjęcie i specyfikacja Moto X4 oraz OnePlus 5 w horrorze