Smartfon z dwurdzeniowym procesorem i Androidem 4.2 za mniej niż 300 zł? Tak, ale trzeba się spieszyć

GoClever Quantum 4

GoClever Quantum 4

W przedsprzedażowych ofertach polskich sklepów pojawił się dziś smartfon GoClever Quantum 4. Można go nabyć już za 299 zł. Jest to faktyczna cena urządzenia i nie ma tutaj żadnych ukrytych kosztów ani innych haczyków. No, może poza jednym.

Quantum 4 został wyposażony w jednostkę zbudowaną z dwóch rdzeni Cortex-A7 o taktowaniu 1,2 GHz, którą wspiera 512 MB RAM-u. Jak takie połączenie sprawdza się w praktyce? Tego niestety nie wiadomo, bo na razie smartfon jest dostępny wyłącznie w przedsprzedaży, więc na YouTubie nie pojawiły się jeszcze wideoprzeglądy nagrane przez pierwszych użytkowników.

Ekran telefonu (IPS) ma 4-calową przekątną i rozdzielczość 480 x 800, czyli zagęszczenie pikseli jest takie samo jak w pierwszej generacji Samsunga Galaxy S (233 ppi). W tej półce cenowej (a nawet nieco wyższej) nietrudno znaleźć smartfony, w których współczynnik ppi jest o ponad 100 punktów niższy, więc to naprawdę przyzwoity wynik.

GoClever Quantum 4

Wyposażenie obejmuje też aparat 2 Mpix z diodą doświetlającą, kamerkę 0,3 Mpix do wideorozmów, 4 GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia kartami microSD). Smartfon obsługuje dwie karty SIM (w tym Aero2) i działa pod kontrolą Androida 4.2 Jelly Bean. Producent wzbogacił go o kilka aplikacji (m.in. pakiet biurowy) oraz nawigację z mapą Polski.

GoClever Quantum 4 można już zamówić w sklepach Komputronik oraz Tanio.net za 299 zł. Dotyczy to jednak tylko pierwszego tysiąca kupujących (w obu sklepach po 500), więc warto się pospieszyć. Później cena wzrośnie do 399 zł (co skądinąd również nie jest wygórowaną sumą).

Pierwsi klienci otrzymają gratis komplet folii ochronnych, przy czym na tylnej może zostać wydrukowana dowolna wybrana grafika (personalizacja prawie jak w Moto X ;).

Zobacz również: Lumia 640XL

GoClever Quantum 4

Standardowo smartfon dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych (białej i czarnej), ale — poza możliwością doklejenia specjalnej folii — da się także wymienić tylny panel na jeden z pięciu dostępnych wariantów (m.in. limonkowy, niebieski oraz czerwony).

GoClever Quantum 4

Zachęcam do obejrzenia klipu promocyjnego, który został przygotowany przez Romana Panka (wiceprezes GoClever) i Daniela Michalskiego (product manager).

Podziel się:

Przeczytaj także: