#wSkrócie: Galaxy Note5 już w Polsce? Pytamy Samsunga [Aktualizacja]

Niemal pół roku po globalnej premierze Galaxy Note5 pojawił się w jednym z dużych polskich sklepów. Czy jest się z czego cieszyć?

Galaxy Note5

Galaxy Note5 (Samsung)

1. Galaxy Note5 do kupienia w Polsce. Jak zauważyła Katarzyna Pura, długo oczekiwany smartfon pojawił się w ofercie sklepu Sferis, który wycenił go na 3199 zł. Skontaktowałem się jednak z przedstawicielami Samsunga i dowiedziałem się, że nie jest to oficjalne wejście na polski rynek z inicjatywy producenta; sklep sprowadził Note'a 5 na własną rękę. Ponadto prawdopodobnie telefon "zaraz zniknie", gdyż Samsung nie może zaoferować polskim konsumentom pełnego wsparcia serwisowego. Rękojmia rękojmią, ale producent nie chce dopuścić do sytuacji, w której konsument kupujący towar w Polsce usłyszy w autoryzowanym serwisie "tego modelu nie naprawiamy". Obecnie firma prowadzi rozmowy ze sklepem w celu wyjaśnienia całego zamieszania.

AKTUALIZACJA: Potwierdziły się uzyskane przez nas informacje i Galaxy Note5 faktycznie zniknął z oferty Sferisa. Przedstawiciele sklepu skontaktowali się z nami i twierdzą, że "nastąpił błąd w systemie Sferis, który spowodował, że telefon automatycznie pokazał się w ofercie sklepu". Cóż, to musiał być bardzo zaawansowany błąd, skoro sam umieścił spolszczony opis niedostępnego w Polsce produktu… Tak czy inaczej, nie przestajemy drążyć tematu.


2. Turing Phone jednak z systemem Sailfish OS. Pamiętacie wytrzymałego i bezpiecznego smartfona rozwijanego przez firmę Turing Robotic Industries? Początkowo miał on pracować pod kontrolą Androida, ale ostatecznie producent postawił na Sailfish OS, o czym donosi Android Police. Tym samym data premiery została przesunięta z "nie później niż w I kwartale 2016" na "oczekujemy, że pojawi się w kwietniu". Firma zapewnia, że dzięki nowemu systemowi telefon działa bardzo szybko, przy czym w dalszym ciągu pozwala na uruchamianie androidowych aplikacji.

Turing Phone

3. LG szykuje kamerę nagrywającą 360-stopniowe wideo? Ostatnio pisaliśmy, że Samsung szykuje się do zaprezentowania kamerki o nazwie Gear 360. Dziś Evan Blass opublikował tweeta o enigmatycznej treści "LG 360 VR". Czyżby południowokoreański konkurent pracował nad podobnym urządzeniem?


4. Lumia 650 na zdjęciu prasowym. Fotkę nadchodzącego smartfona opublikował @evleaks.


5. Apple rusza ze sprzedażą gogli wirtualnej rzeczywistości. CultOfMac dostrzegł w amerykańskim sklepie Apple'a zestaw o nazwie View-Master Virtual Reality Starter Pack, który wykorzystuje ekran i inne podzespoły iPhone'a. Jego cena to 29,95 dol., czyli ok. 120 zł.

View-Master Virtual Reality Starter Pack

6. Fotorealistyczne rendery Galaxy S7. Zestaw grafik bazujących na dotychczasowych przeciekach przygotował Jermaine Smit.

Zobacz więcej artykułów z serii: W skrócie

Przeczytaj także: